Науково-дослідницький колектив професора Трубавіної І. М.

Пріоритетною науковою проблемою професора Трубавіної І. М. є професійна підготовка вчителів і соціальних працівників до роботи з сім’єю, специфіка організації соціально-педагогічного патронату сучасної родини та здійснення корекційної роботи з особами, що вчинили насильство в сім’ї, підготовка фахівців до такої роботи. Науковий унесок І. М. Трубавіної полягає в розробці родиноцентричного підходу до соціально-педагогічної роботи з сім’єю; концепції «допомоги для самодопомоги» та «кризового втручання», що стали методологією соціальної роботи в Україні; технологій та методик, орієнтованих на розвиток сім’ї; корекційної програми для осіб, які вчинили насильство в сім’ї.

Тематика досліджень аспірантів і пошукувачів професора Трубавіної І. М. пов’язана з проблемою захисту прав дитини в загальноосвітньому навчальному закладі,  підготовкою  вчителя у ВНЗ, підготовкою  економістів у ВНЗ, а саме:

  • професійно-педагогічна підготовка майбутніх учителів до  роботи з сім’єю учня (Н. А. Бугаєць,  2002 р.);

  • організаційно-педагогічні умови діяльності соціально-психолого-педагогічної служби в загальноосвітньому навчальному закладі  (О. В. Колесникова, 2010 р.);

  •  дидактичні умови інтенсифікації навчання студентів економічних  спеціальностей у ВНЗ (А. Ю. Рижкова, 2014 р.).

Сучасні здобувачі І. М. Трубавіної досліджують питання професійної  підготовки  вчителя у ВНЗ  до різних аспектів роботи в навчальних  закладах  із особливими категоріями дітей і студентів.