top of page
Новини_1.png

НОВИНИ

Фаховий семінар для проведення попередньої експертизи дисертації
здобувача Ло Юаньвень
Грудень 22, 2023

  22 грудня 2023 року в режимі онлайн відбувся фаховий семінар для проведення попередньої експертизи дисертації здобувача Ло Юаньвень на тему «Формування готовності до творчого самовираження майбутніх музично-педагогічних працівників у закладах вищої освіти Китаю засобами естрадної музики».
   Науковий керівник кандидат педагогічних наук, доцент кафедри освітології та інноваційної педагогіки Алла Миколаївна Цапко.
   Рецензенти: док. пед. наук., проф., проф.  кафедри освітології та інноваційної педагогіки Людмила Андріївна Штефан та канд. пед. наук, доцент кафедри музичного мистецтва, заступник декана факультету мистецтв з навчальної роботи Оксана Вікторівна Васильєва.

    Дякуємо рецензентам за рецензування і об'єктивні побажання щодо дисертаційної роботи!

Публічний захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії Житницької Анастасії
Грудень 19, 2023

    19.12.2023 року відбувся публічний захисту дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії Житницької Анастасії Анатоліївни, з галузі знань 01 Освіта/Педагогіка, за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки.

   📌Тема. Формування гнучких навичок комунікації майбутніх учителів іноземних мов в освітньому процесі закладів вищої педагогічної освіти.

  💁‍♀️Науковий керівник: Башкір Ольга Іванівна-доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри освітології та інноваційної педагогіки, Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди.

     Склад разової спеціалізованої вченої ради:

  💁‍♀️Голова ради:  Собченко Тетяна Миколаївна – доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри освітології та інноваційної педагогіки, Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди.

  💁‍♀️Опоненти: 📍Осадченко Інна Іванівна – доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри соціальної роботи та реабілітації, Національний університет біоресурсів і природокористування України;

  📍Корнюш Ганна В’ячеславівна – кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри іншомовної підготовки, європейської інтеграції та міжнародного співробітництва, Українська інженерно-педагогічна академія.

  💁‍♀️Рецензенти: 📍Зеленська Людмила Дмитрівна – доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри освітології та інноваційної педагогіки, Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди;

  📍Коваленко Оксана Анатоліївна – доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри практики англійського усного і писемного мовлення, Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди.

  👏Вітаємо Анастасію та наукового керівника з успішним захистом дисертації! Бажаємо подальших наукових здобутків!

Науково-викладацька практика здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти
Грудень 09, 2023

     9 грудня 2023 року відбулася підсумкова конференція науково-викладацької практики здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки ХНПУ імені Г.С.Сковороди.
    На конференції здобувачі освіти продемонстрували високий рівень досягнень за всіма напрямами практики (освітнім, науковим, організаційним). Аспіранти активно долучилися не лише до проведення занять, а й до участі в різноманітних науково-популярних заходах, які проводилися університетом, кафедрою освітології та інноваційної педагогіки, радою молодих учених тощо.
   У підсумках роботи конференції завідувачка кафедри освітології та інноваційної педагогіки Анна Володимирівна Боярська-Хоменко відмітила позитивну динаміку роботи здобувачів освіти, що слугуватиме виконанню індивідуальних планів кожного та кожної із здобувачів. Керівник практики Ольга Іванівна Башкір підкреслила своєчасність виконання завдань та розміщення їх на дистанційній платформі MOODLE.
   Зичимо нашим аспірантам наполегливості та стійкості на шляху реалізації науково-педагогічних проєктів на благо розвитку України!

News 2
Зустріч з іноземними аспірантами першого року навчання
Грудень 01, 2023

  01 грудня в онлайн форматі відбулася зустріч-знайомство з іноземними здобувачами третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти першого року навчання. Під час зустрічі аспірантів познайомили з кафедрою освітології та інноваційної педагогіки та представили наукових керівників, розповіли як буде відбуватися навчальний процес на освітній програмі.

    Під час зустрічі здобувачі мали можливість задати запитання та отримати на них відповіді.

    Вітаємо китайських аспірантів і бажаємо плідної навчальної та науково-дослідної роботи! 

Гостьова лекція на тему "Система освіти та підготовка майбутніх
вчителів в Німеччині "
Листопад 30, 2023

  30 листопада в онлайн форматі здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки відвідали гостьову лекцію «СИСТЕМА ОСВІТИ ТА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ В НІМЕЧЧИНІ».
Запрошені спікери:
- ТОРСТЕН  ХАНШ, вчитель математики, фізики та інформатики;
- ШТЕФАН ХАНШ, вчитель фізики та інформатики місто Штендаль.

Під час зустрічі запрошені лектори детально розповіли інформацію про устрій німецьких шкіл та свій досвід роботи, про систему оцінювання, актуальні проблеми, заробітну плату вчителів та рівні шкіл  та ін. У свою чергу, пан Штефан розповідь про підготовку вчителів у вищих закладах освіти Німеччині, звернув увагу на оплату навчання в університетах, професії та вибір предметів для здобування, роботу під час навчання та перспективи навчання.

 

Після лекції всі слухачі мали можливість задати запитання та отримати на них грунтовні відповіді.

News 1
Круглий стіл "Г.С. Сковорода очима викладача закладу вищої педагогічної освіти"
Листопад 30, 2023

    30.11.23 кафедрою освітологіі та інноваційної педагогіки було проведено круглий стіл на тему «Г.С. Сковорода очима викладача закладу вищої педагогічної освіти», модератор О. М. Друганова. Учасники заходу мали можливість познайомитися з досвідом оцінки й аналізу спадщини видатного філософа різними поколіннями викладачів закладів вищої освіти. З працями, на сторінках яких висвітлено творчий доробок філософа-просвітника у контексті підготовки нового покоління. У ході заходу було обговорено досвід викладання спадщини Г. С. Сковороди викладачами кафедри - А.В. Боярськой-Хоменко, О.М. Другановою, С.Т. Золотухіною, Т. М. Собченко та ін., презентовано нові підходи, що сприяють підвищенню пізнавальної активності сучасного здобувача, зацікавленості майбутніх вчителів творчими ідеями видатного українського педагога.

Більше новин
Фахові семінари для проведення попередньої експертизи 
дисертаційних досліджень
Листопад 30, 2023

  30 листопада в онлайн форматі відбулися фахові семінари для попередньої експертизи дисертаційних досліджень китайських здобувачів Го Сінхуа тема «Формування диригентсько-оркестрової компетентності учителів музичного мистецтва у закладах вищої освіти КНР та України (2005-2015 рр.)».

    Керівник: д.п.н., проф. Матвєєва Ольга Олександрівна, рецензенти: д.п.н., доц. Твердохліб Т.С. та д.п.н., проф. Тушева В.В. 
    Май Вень «Теорія і практика педагогічної підготовки майбутніх учителів музичного мистецтва в закладах вищої освіти України та КНР».

Керівник: д.п.н., доц. Твердохліб Т.С.,  рецензенти: д.п.н., проф. Башкір О.І. та д.п.н., проф. Тушева В.В.

MeetUP 011 на тему "Тенденції та виклики в сучасній освіті"
Листопад 28, 2023

👩‍💻👨‍💻28 листопада в онлайн-форматі відбувся традиційний MeetUP 011зі здобувачами другого (магістерського) і третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти, гарантами, представниками груп забезпечення ОПП і ОНП спеціальності 011 Освітні, педагоігчні науки.

📌ТЕМА. Тенденції та виклики в сучасній освіті.

💁‍♀️Команда організаторів: Анна БОЯРСЬКА-ХОМЕНКО (Хнпу Сковороди), Марина БОЙЧЕНКО (Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка), Наталія МЕДИНСЬКА (Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем‘янчука).

🧑‍🏫👩‍🏫Зі своїми стендовими доповідями виступили здобувачі різних рівнів вищої освіти. Зокрема:

▶️ Максим ГОНЧАРЕНКО – здобувач третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти ХНПУ імені Г.С. Сковороди;

▶️ Владислав ІВАНОВ – здобувач другого(магістерського) рівня вищої освіти ХНПУ імені Г.С. Сковороди;

▶️Анна НЕЧИПОРЕНКО – здобувачка третього

(освітньо-наукового) рівня вищої освіти СДПУ імені А.С. Макаренка;

▶️Владислав ВЕРТЕЛЬ – здобувач третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти СДПУ імені А.С. Макаренка;

▶️ Марина РУСИН – здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти МЕГУ імені С. Дем’янчука;

▶️Володимир РОЖКО – здобувач третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти МЕГУ імені С. Дем’янчука.

🙋‍♀️🙋‍♂️Всі присутні мали змогу задати питання доповідачам та долучитися до обговорення.

Дякуємо учасникам і запрошуємо до подальшої співпраці🤝! 

Тиждень Григорія Сковороди

Листопад 27, 2023

27 листопада в межах Тижня Григорія Сковороди в ХНПУ імені Г.С.Сковороди з нагоди Дня народження філософа відбулося інтегроване заняття на тему «Твори Григорія Сковороди: інтелектуальна чи народна власність?».  

 

Викладачі дисциплін «Академічна доброчесність та інтелектуальна власність» (проф. кафедри освітології та інноваційної педагогіки Ольга Башкір), «Актуальні проблеми сходознавства та порівняльні культурологічні студії» (доц., завідувач кафедри східних мов Наталія Руда), «Практика з галузевого перекладу» (доц. кафедри англійської філології Юлія Лактіна) та магістри спеціальності 035 «Філологія» підготували презентації творів Григорія Сковороди, які здобувачі освіти декламували англійською та китайською мовами. 

 

Авторський переклад – це результат роботи кожного перекладача, а переклад творів Григорія Сковороди – унікальний досвід кожного студента, який перебуває на активній стадії свого професійного та особистісного розвитку. Вшановуючи пам'ять видатного філософа, юні перекладачі вдалися до теми життя, війни, сродної праці, а головне – отримали задоволення від проробленої роботи, розуміння та відчуття тексту іншою людиною.

Вітаємо аспірантку кафедри освітології та інноваційної педагогіки зі здобуттям стипендії Президента України

Листопад, 2023

👏👏👏Вітаємо здобувачку третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки Ірину Майстрюк, яка отримала стипендію Президента України (на 2023/2024 навчальний рік).

📍Академічні стипендії Президента України призначаються студентам-відмінникам вищих навчальних закладів України та аспірантам, які найбільш відзначилися в навчальній та науковій роботі📚.

🤗Бажаємо нових досягнень у навчанні, вагомих здобутків у науково-дослідницькій діяльності та професійних успіхів💼!

💁‍♀️Нехай Президентська відзнака буде стимулом для подальшого саморозвитку, самореалізації та джерелом натхнення!

Презентація дидактичної наукової школи

Листопад 16, 2023

16 листопада 2023р. у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди вперше відбувся захід представлення наукової школи. Першою було презентовано школу «ІНТЕЛЕКТУАЛЬНО-ЕМОЦІЙНОЇ ДИДАКТИКИ» доктора педагогічних наук, професора, професора кафедри освітології та інноваційної педагогіки Золотухіної Світлани Трохимівни. 

На презентації школи були присутні декан фізико-математичного факультету ХНПУ імені Г.С.Сковороди, д.пед.н., професор Пономарьова Наталя Олександрівна, завідувач кафедри освітології та інноваційної педагогіки Боярська-Хоменко Анна Володимирівна, учні дидактичної школи, колеги та аспіранти спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки університету. 

Наукова школа інтелектуально-емоційної дидактики здійснює свою діяльність за трьома напрямами: персоніфікованим (історико-педагогічним), експериментальним та освітньо-емоційним. З напрацюваннями її очільниці можна ознайомитися за покликанням на сторінку репозитарію університету http://hnpu.edu.ua/sites/default/files/files/biblioteka/pokazhchyk%20S.%20T.%20Zolotukhina.pdf 

Важливість інтелектуально-емоційного складника процесу навчання не можливо переоцінити в будь-який час розвитку освіти. Особливо цінним він є на шляху до перемоги українського вчителя, викладача, ученого сьогодні.

Вітаємо викладачів кафедри з отриманими відзнаками!

Листопад 09, 2023

  Напередодні Всесвітнього дня науки в ім'я миру та розвитку викладачі кафедри БОЯРСЬКА-ХОМЕНКО Анна Володимирівна доктор педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри освітології та інноваційної педагогіки та СОБЧЕНКО Тетяна Миколаївна доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри освітології та інноваційної педагогіки одержали грамоти та подяки від начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова за сумлінну працю, високий професіоналізм, плідну науково-педагогічну діяльність.

      Дякуємо за вашу працю! Пишаємося вами!

Попереднє обговорення дисертаційного дослідження

Листопад 07, 2023

  07 листопад 2023 року на засіданні кафедри відбулося попереднє обговорення дисертаційного дослідження Ян Ян на тему «Педагогічна підтримка професійно-особистісної самореалізації майбутнього вчителя мистецьких дисциплін у КНР».

    Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор Васильєва Світлана Олександрівна.

    Після дискусії та висловлених пропозицій роботу було рекомендовано до експертизи на фаховому семінарі. 

Гостьова лекція докторки габілітованої, професорки Гданського університету Магдалени Новакна

Листопад 03, 2023

     3 листопада 2023 р. в рамках національно-патріотичного виховання здобувачі другого (магістерського) та третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти відвідали гостьову лекцію докторки габілітованої, професорки Гданського університету Маґдалени Новакна тему «Митрополит Андрей Шептицький і його національний вибір», організовану факультетом історії і права ХНПУ імені Г.С. Сковороди
    Під час заходу дослідниця з Гданського університету ознайомила присутніх із ключовими моментами біографії митрополита Андрея Шептицького, розглянувши їх крізь призму формування його національної самосвідомості. Аналіз сторінок біографії Андрея Шептицького поєднувався з ретельною характеристикою методології дослідження, зверненням до концепції «уявних спільнот» Бенедикта Андерсона, висвітленням міжнаціональних відносин в Галичині кінця ХІХ — початку ХХ ст. і тодішньої ситуації всередині УГКЦ.
     Лекція викликала інтерес у викладачів, аспірантів і студентів, в чому пересвідчують цікаві питання і змістовна дискусія!
    В рамках гостьової лекції також відбулася презентація українського перекладу монографії пані проф. Магдалени Новак «Два світи. Проблема національної ідентифікації Андрея Шептицького в 1865-1914 роках» (переклад Андрія Павлишина).

Фахові семінари для проведення попередньої експертизи дисертацій

Жовтень 23, 2023

     23 жовтня відбулися фахові семінари для проведення попередньої експертизи дисертацій:
     1. Хоу Ісюань на тему «Педагогічне стимулювання майбутніх учителів хімії до професійної самореалізації у освітньому процесі в закладах вищої освіти України і Китаю». Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор Людмила Сергіївна Рибалко. Рецензенти: доктор педагогічних наук, професор Штефан Людмила Андріївна, кандидат  педагогічних наук Макєєв Сергій Юрійович.
    2. Ван Янься на тему «Реалізація міжпредметних зв’язків у процесі вивчення музики школярами в закладах загальної середньої освіти КНР».  Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор Лупаренко Світлана Євгенівна. Рецензенти: доктор педагогічних наук, професор Зеленська Людмила Дмитрівна, доктор педагогічних наук, професор Соколова Алла Вікторівна.

Фаховий семінар з попередньої експертизи дисертації китайської здобувачки Лей Сяо

Жовтень 20, 2023

      👩‍💻👩‍🏫20 жовтня в онлайн форматі відбувся фаховий семінар для проведення попередньої експертизи дисертації китайської здобувачки Лей Сяо на тему "Формування компетентності культурного самовираження майбутніх учителів музичних мистецтв у закладах вищої освіти КНР" поданої на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 01 Освіта/Педагогіка зі спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки.

     🧏‍♀️Науковий керівник: проф. Коваленко О.А. 

     🙋‍♀️Рецензенти: Башкір О.І., Тушева В.В.

Тренінг "Нові фішки Padlet та Canva для організації групової роботи учнів на уроках"

Жовтень 15, 2023

15 жовтня д.п.н., професор Собченко Т.М. провела тренінг "Нові фішки Padlet та Canva для організації групової роботи учнів на уроці" в межах Всеукраїнської онлайн конференції з підвищенням кваліфікації "Методологія, теорія, практика у 2023-2024 навчальному році

Відкрита лекція проф. Собченко Т.М. в межах курсу
ДВВ Цифрові сервіси в наукових дослідженнях

Жовтень 12, 2023

        "Усе, що може бути дигітизовано, є та буде дигітизованим" (Цифрова аджента України).

     12 жовтня Собченко Т.М.д.п.н., проф. провела відкриту лекцію в межах курсу ДВВ Цифрові сервіси в наукових дослідженнях. Тема лекції: "Цифровізація як нова реальність України". Здобувачі третього освітньо-наукового рівня ознайомилися з поняттями «цифрова грамотність», «цифрова компетентність», нормативно-правовою базою , законопроектами, законами України у сфері інформатизації та цифровізації. Оскільки процес цифровізації стрімко рухається вперед, обговорили нові виклики та ризики для суспільства, зокрема для сфери освіти. Практична складова лекційного заняття була присвячена ознайомленню здобувачів з можливостями цифрової платформи «Дія. Освіта", а саме: гайди, симулятори, тестами, цифрограм, створенням освітніх серіалів для індивідуальної траєкторії навчання.

Фаховий семінар Житницької Анастасії

Жовтень 10, 2023

     10 жовтня 2023 року відбувся фаховий семінар кафедри освітології та інноваційної педагогіки, на якому здійснено експертизу дисертації "Формування гнучких навичок комунікації майбутніх учителів іноземних мов в освітньому процесі закладів вищої педагогічної освіти" випускниці кафедри Анастасії Житницької.
     У результаті жвавої конструктивної дискусії народжується істина, а в результаті фахового семінару представлено актуальну та злободенну тему в межах підготовки вчителя іноземних мов сьогодення. Активна співучасть членів кафедри, слушні побажання та позитивні відгуки рецензентів професорів Людмили Дмитрівни Зеленської та Оксани Анатоліївни Коваленко створили атмосферу становлення унікального наукового дослідження молодого вченого.

Тематичний вечір "Незламні! Нескорені! Непереможні!"

Жовтень 06, 2023

     6 жовтня 2023 року відбувся тематичний вечір "Незламні! Нескорені! Непереможні!". На зустріч було запрошено учасника бойових дій, командиром стрілецького відділення Строгановим Вадимом.

      Під час зустрічі Вадим намагався в доступній формі розповісти про свої воєнні будні, про солдатську дружбу, а також відповів на питання, які цікавили присутніх.

     Також на зустрічі виступила доцент кафедри освітології та інноваційної педагогіки, керівник напрямку роботи з військовими волонтерської групи "Help army" А.О. Денисенко, яка розповіла про свій фронт діяльності - волонтерський. Професор кафедри С.О. Васильєва познайомила присітніх з проєктом, який реалізується нашим університетом - "Щасливі соняхи". 

      Вадим Строганов отримав щирі слова подяки і шани від всих присутніх, за проявлену мужність, силу волі та виконання свого громадянського обов'язку! Пишаємося нашими військовими, які стоять на обороні нашої територіальної цілісності!

       Слава Україні!  Героям Слава! 

Зустріч здобувачів другого (магістерського) рівня ОП "Освітологія"
з викладачами кафедри 

Вересень 27, 2023

    27 вересня відбулася зустріч-знайомство здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти першого року навчання з викладачами кафедри освітології та інноваційної педагогіки. Під час час зустрічі було представлено професорсько-викладацький склад кафедри, що викладають на даній освітній програмі. Також познайомили магістрантів з офіційною сторінкою сайту кафедри (навчально-методичним забезпечення, розкладом освітнього процесу, організацією виховної роботи тощо). Було представлено куратора академічної групи 5О магістрів доцента кафедри освітології та інноваційної педагогіки

А.М. Цапко. Також здобувачів було знайомлено з Декларацією дотримання академічної доброчесності в ХНПУ імені Г.С. Сковороди. Під час зустрічі магістри отримали відповіді на хвилюючі їх запитання.

    Зустріч пройшла в дружній і позитивній атмосфері! Бажаємо здобувачам цікавої і плідної навчальної та наукової роботи! 

Засідання кафедри освітології та інноваційної педагогіки

Вересень 05, 2023

    5 вересня відбулося засідання кафедри освітології та інноваційної педагогіки. Під час засідання відбулося попереднє обговорення дисертаційних робіт здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти. Чжан Хао презентував результати дослідження на тему «Музично-естетичне виховання дошкільників у Китайській Народній Республіці та Україні», Ван Юйхун на тему «Підготовка майбутніх учителів музичного мистецтва до соціального виховання школярів у КНР» і Хоу Ісюань на тему «Педагогічне стимулювання майбутніх учителів хімії до професійної самореалізації у освітньому процесі в закладах вищої освіти України і Китаю».
   Також під час засідання було оговорено Ухвалу трудового колективу університету, затверджено план роботи кафедри на навчальний рік, окреслено перспективні завдання з удосконалення навчально-методичного забезпечення освітніх компонент.

Вступні іспити до магістратури на ОП "Освітологія" та аспірантури зі спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки

Серпень-вересень, 2023

  Вступна кампанія в ХНПУ імені Г.С. Сковороди цьогоріч охоплює різні країни світу. У дистанційному форматі відбулися вступні іспити до магістратури на ОП "Освітологія" та аспірантури зі спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки.
   Так, успішно склади іспити і вступили на навчання не лише українські здобувачі, а й здобувачі з Китайської Народної Республіки. Вони продемонстрували достатньо високий рівень знань з різних дисциплін, довели свою вмотивованість проводити дослідження, свідомо обрали для навчання Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди і кафедру освітології та інноваційної педагогіки.
    Колектив кафедри радий вітати вступників! Щиро бажаємо їм успіхів!

Продовжуємо допомагати вчителям!

25 Травень, 2023

        Партнерство закладів вищої педагогічної освіти  і шкіл, взаємозбагачення їхніх методів, форм і технологій навчання, трансформація змістового наповнення процесу навчання – перспективний напрям, що сприяє створенню єдиного освітнього простору, орієнтованого на  неперервну освіту.

       Розуміючи важливість взаємодії зі школами, кафедра освітології та інноваційної педагогіки продовжує проводити для вчителів Салтівського району коворкінги. У фокусі другого педагогічного коворкінгу, який відбувся 25.05.2023, були питання форм організації навчання, контролю навчально-пізнавальних досягнень учнів. Спікеркою заходу стала д.п.н., проф. Світлана Лупаренко.

      З відеозаписом коворкінгу можна ознайомитися на YouTube каналі кафедри за покликанням https://www.youtube.com/watch?v=aCamitOb1aE

Онлайн-виставка художніх робіт "Наука осяяна мистецтвом"

15-20 Травень, 2023

      Чи може педагогічна наука надихнути на творчість? Виявляється, що може. Це довели учасниці та учасники студентського наукового гуртка "Педагогіка і мистецтво". У межах Тижня науки вони організували на сторінках гуртка в соціальних мережах онлайн-виставку художніх робіт "Наука осяяна мистецтвом" (15.05. 2023 2023 - 20.05.2023).
      Використовуючи комп'ютерну графіку та різні художні техніки, гуртківці підготували чудові роботи, на яких переважно віддзеркалювали образи, що виникли у процесі їхньої роботи над науковими публікаціями. Деякі студенти на власних "полотнах" представили образи, навіяні статтями інших гуртківців.
      Відвідувачі виставки мали можливість побачити не тільки художні роботи, а й описи цих витворів мистецтва. Так, Хромченко К. свою роботу створив на основі ідей публікації Новікової Ю. та Твердохліб Т. "Взаємозв'язок естетичного та трудового виховання в навчально-виховному процесі сучасних закладів загальної середньої освіти". Ось так він описує власний витвір:  "У центрі композиції розташована планета, що є символом сучасного суспільства, та діти, які вносять елементи прекрасного у своє життя.  Темний фон вказує на недосконалість навколишнього світу. І тільки після того, як людина докладає зусиль: свою працю, фантазію, талант - світ навколо розквітає, заграє новими фарбами. Сходини символізують планомірне самовдосконалення особистості в процесі праці, що спрямована на естетизацію середовища та духовне зростання. Гойдалка вказує на задоволення результатом  своєї роботи, позитивні емоції від милування красою, радість від особистої значущості".
      Дякуємо Мороз А., Ємельяновській М., Черновій С., Манкаускайте Ж., Катрусі В., Хромченку К., Андрієнко А., Потаповій В., Сєдих А. за участь у виставці! Сподіваємося, що вона стане щорічною!

Вітаємо викладачів кафедри з отриманими відзнаками!

Травень, 2023

      Вітаємо колег, які були відзначені подяками і грамотами до Дня науки в Україні:

- Борисенко Наталія Олексіївна нагороджена грамотою Харківської обласної ради;

- Собченко Тетяна Миколаївна - грамота департаменту науки і освіти;

- Башкір Ольга Іванівна нагороджена грамотою НАПН України;

- Твердохліб Тетяна Сергіївна і Цапко Алла Миколаївна - подяка від Ради молодих учених при МОН;

- Боярська-Хоменко Анна Володимирівна - грамота Вченої ради Університету.

     Також вітаємо Денисенко Анжелу Олегівну з відзнакою від Голови Верховної Ради України "Берегиня України".

Батл "Людський розум-штучний інтелект"

Травень 17, 2023

     17 травня 2023 року в ХНПУ імені Г.С. Сковороди  за ініціативи Науково-методичної лабораторії інновацій в освіті (керівник-д.п.н., проф.  Наталія Ткачова) та Асоціація Харків-Оксфорд  (керівник – Олексій Зенякін) було проведено батл «Людський розум – штучний інтелект». 

    Батл розпочався з виступу про правові аспекти використання штучного інтелекту кандидата юридичних наук Віктора Савченка, який, з одного боку, є представником Харківської наукової школи, а з іншого, ‒ науковим співробітником Оксфордського університету. 

    Модератор заходу – магістрантка факультету соціальних і поведінкових наук ХНПУ імені Г. С. Сковороди Юлія Чепеленко. 

    У батлі змагалися команда студентів Український Мовно-літературний Факультет   (Анна Верещака, Анна Степанець, Таїсія Прохода, Катерина Білицька, Валентина Кравчинська, Дар’я  Царенко) та чат-бот ChatGPT. 

     Основна частина включала три етапи:

1) написати есе на тему: «Університетська освіта в Україні через 20 років»; 

2) скласти скорочений план виховного заходу для підлітків «Планета – наш дім»; 3) розв’язати три запропоновані педагогічні задачі. 

    У завзятій боротьбі з невеликим відривом перемогли студенти.

    Під час проведення батлу також було організовано три тури вікторини Kahoo! для вболівальників. 

    Переможцями турів стали: аспірантки кафедри освітології та інноваційної педагогіки ХНПУ імені Г. С. Сковороди  Дарья Овсюк  і Косиченко Вікторія, а також студент 2 курсу фізико-математичного факультету Донбаського державного педагогічного університету Строков Максим. 

     Вітаємо переможців! Віримо в людський розум!

Пишаємося нашими здобувачами

Травень 12, 2023

     12 травня 2023 року у Холодногірському районі відбулася урочиста церемонія відзначення переможців районного етапу міського конкурсу "Молода людина року".

     Вітаємо нашого здобувача другого (магістерського) рівня вищої освіти ОП "Освітологія" Іванова Владислава (Влад Иванов), який став лауреатом у номінації "Наукова діяльність".

     Вітаємо та бажаємо нових досягнень та перемог!

#КафедраОсвітології #ІнновацвйнаПедагогіка

#МолодаЛюдинаРоку #ХНПУ #Харків

Педагогічні коворкінги для вчителів

Травень, 2023

      Кафедра освітології та інноваційної педагогіки завжди працює у тандемі зі школами і вчителями. Обмін педагогічним досвідом між вчителями і викладачами дозволяє оперативно реагувати на запити, які сьогодні стоять перед школою і вчителями, забезпечує наскрізність і наступність неперервної педагогічної підготовки.

      Кафедра, на прохання Управління освіти адміністрації  Салтівського району, організувала для вчителів шкіл району педагогічні коворкінги. 

      Фокус першого крворкінгу стосувався принципів навчання, змісту освіти і методів навчання. Спікеркою заходу стала Тетяна Твердохліб.

      З відеозаписом коворкінгу можна ознайомитися на YouTube каналі кафедри за покликанням https://youtu.be/1iTp16H-nTo 

Попереднє обговорення дисертаційних робіт Цінь Шен та Дорожко Анастасії 

Квітень 25, 2023

       25 квітня під час засідання кафедри освітології та інноваційної педагогіки відбулося попереднє обговорення дисертаційних робіт здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти.
       Результати наукового пошуку презентував Цінь Шен аспірант-громадянин КНР. Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор Іонова Олена Миколаївна. Тема дисертації «Загальнокультурна підготовка майбутніх учителів музики в закладах вищої освіти Китайської Народної Республіки та України».
     Також з доповіддю виступила Дорожко Анастасія, яка реалізовує дослідження на тему «Формування академічної доброчесності магістрів у закладах вищої педагогічної освіти України». Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор Костікова Ілона Іванівна.
     За результатами обговорення кафедра освітології та інноваційної педагогіки рекомендувала дисертаційні роботи до подальшого обговорення на фахових семінарах за участі рецензентів.
       Вітаємо здобувачів і наукових керівників!

Захист дисертаційної роботи Черненко А.В. 

Квітень 18, 2023

    18 квітня 2023 р. відбувся захист дисертаційної роботи Черненко Анастасії Володимирівни на тему «Формування інформаційно-цифрової компетентності майбутніх учителів іноземних мов в освітньому процесі закладів вищої педагогічної освіти», спеціальність 011 Освітні, педагогічні науки. Науковий керівник - доктор педагогічних наук, професор Костікова Ілона Іванівна.
    Захист проходив у формі живої наукової дискусії. Спеціалізована вчена рада одноголосно прийняла рішення про присудження наукового ступеня доктора філософії Черненко Анастасії Володимирівні.
       З відеозаписом захисту можна ознайомитися за покликанням http://hnpu.edu.ua/uk/specializovana-vchena-rada-df-0111623-zahyst-dysertaciyi-chernenko-anastasiyi-volodymyrivny 

Цикл вебінарів "MeetUP з цифрової педагогіки"

Березень-квітень, 2023

        23 березня по 20 квітня 2023 року проходив цикл вебінарів "MeetUp з цифрової педагогіки" для шкільних управлінців у межах діяльності Освітнього ХАБу. Спікерами вебінарів стали викладачі кафедри освітології та інноваційної педагогіки  д.п.н., проф. Тетяна Миколаївна Собченко, д.п.н., проф. Ольга Іванівна Башкір та к.п.н., доц. Алла Дмитрівна Балацинова.

         Під час серії вебінарів слухачі дізналися про історію становлення змішаного навчання в Україні, його основні  моделі, переваги. Також подискутували, чому змішане навчання вважають драйверною технологією у всьому світі та які тенденції, перспективи  його розвитку у майбутньому. Учасникам було запропоновано ознайомитися з методикою зворотного дизайну, яка передбачає планування освітнього процесу з огляду на результати навчання.

        Практично прокачали власне критичне мислення  і зрозуміли, що формувати його можна абсолютно на кожному уроці. І при цьому це ще й весело та корисно в першу чергу для вчителя. Оволоділи навичками створення цифрових освітніх ресурсів у ЗЗСО та практикою реалізації інтерактивних методів навчання в освітньому середовищі.

   Сковорода-хаб має пропозиції для дітей, учителів і навіть батьків. Усе безкоштовно  Нас усіх об'єднує лише одне - любов до дитини та віра в неї. 

    https://sites.google.com/hnpu.edu.ua/khnpu-eduhub/%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D1%80

#ОсвітазбережеУкраїну  #Сковородинівськийуніверситет #кафедраосвітологіїтаінноваційноїпедагогіки 

Курси підвищення кваліфікації для викладачів "Педагогічні вікенди"

Березень 18 - квітень 15, 2023

    З 18 березня по 15 квітня 2023 р. викладачі кафедри освітології та інноваційної педагогіки Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди розпочала курси підвищення кваліфікації для викладачів «Педагогічні вікенди».

     Метою підвищення кваліфікації є удосконалення фахових компетентностей науково-педагогічних працівників відповідно до професійного стандарту на групу професій «Викладачі закладів вищої освіти».

      Педагогічні вікенди проходили щосуботи впродовж п’яти тижнів. Учасниками були як молоді так і досвідчені викладачі з різних кафедр університету. Загалом на курс зареєструвалися 112 науково-педагогічних працівників.

     За умови успішного оволодіння програмою курсів підвищення кваліфікації, учасники отримають сертифікати.

Тренінг-профілактика професійного вигорання "Своєю справою гори та не згорай"

Квітень 03, 2023

     03 квітня 2023 року з ініціативи к.п.н., доцента кафедри освітології та інноваційної педагогіки А.М. Цапко відбулося тренінгове заняття-профілактика професійного  вигорання педагогів «Своєю справою гори та не згорай».

    Тренінг провела Касьянова Аліна Сергіївна, координаторка молодіжного простору «Другий поверх» м. Олександрія, менторка, тренерка UPSHIFT України, амбасадорка миру. 

    До тренінгу долучилися викладачі кафедри та здобувачі різних рівнів навчання. Присутні ділилися настроєм, уявляючи себе погодою, говорили про симптоми вигорання, методи гармонізації психофізичного стану, складали перелік особистих ресурсів, що допомагають тримати себе в рівновазі, практикували кінезіологічні вправи для розвантаження та налаштування.

     Тренінгове заняття стало гарним розвантаженням і налаштувало учасників на подальшу плідну працю.

VII Міжнародна науково-практична конференція "Психолого-педагогічні проблеми вищої освіти в умовах сучасних викликів: теорія і практика"

Березень 16-18, 2023

        16-18 березня 2023 року в Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди відбулася VІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Психолого-педагогічні проблеми вищої освіти в умовах сучасних викликів: теорія і практика», в якій взяли участь 653 науковців, викладачів, здобувачів вищої освіти з 30 міст України та інших країн (Словацька Республіка, Туреччина, Франція, КНР, Республіка Польща). Співорганізатори конференції: Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», Департамент науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації, Національна академія педагогічних наук України, Північно-Східний науковий центр Національної академії наук України і Міністерства освіти і науки України, Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Кардіфський університет Метрополітан (Велика Британія), Вестмістерський університет (Велика Британія), Європейський інститут безперервної освіти (Словацька Республіка), Педагогічний інститут Чендуського університету (Китайська Народна Республіка), Університет імені Неджметтіна Ербакана (Туреччина), Інститут публічного адміністрування при Університеті Миколаса Ромеріса (Литва), Центр музично-освітньої майстерності (Париж, Франція).​​

      18 березня в межах конференції було проведено конкурс стендових доповідей аспірантів, в яких вони представили результати своїх дисертаційних досліджень. Переможцями конкурсу стали: за номінацією «Змістовність та наочність презентації результатів дослідження» – Ван Янь,  Хоу Ісюань, Ло Юаньвень, Владислав Калюжний, Катерина Вітчинкіна, Ірина Майстрюк, за номінацією «Ґрунтовність розкриття суті проблеми дослідження» – Олена Костенко та Станіслав Лунячек, за номінацією «Аргументованість викладу та практична значущість результатів дослідження» – Андрій Карась, Оксана Бутова, Катерина Насонова, Ольга Григораш, Дар’я Овсюк, за номінацією «Ораторська майстерність у представленні матеріалів наукового дослідження» – Му Веньлун.  Наприкінці конференції було сформульовано проєкт резолюції, яку зараз обговорюється учасниками в режимі онлайн. Усі матеріали конференції представлено на gogle-диску конференції (посилання: https://drive.google.com/drive/folders/10q8vxwiITDilr6JULKtfpv3v9VFad9KT?usp=share_link).  

Академічна доброчесність. Продовжуємо просвітницьку діяльність.

Березень 15, 2023

      15 березня 2023 року здобувачів другого (магістерського) та третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти, які навчаються за спеціальністю «011 Освітні, педагогічні науки» в ХНПУ імені Г.С. Сковороди, було залучено до участі в третьому
щорічному вебінарі з питань реалізації політики академічної доброчесності в закладах освіти України. Цього разу розглядали таку тему: «Академічна доброчесність і здобувач освіти: реалії освітньої практики в Україні». Організаторами заходу виступили кафедра освітології та інноваційної педагогіки, Науково-методична лабораторія педагогічного проєктування та освіти дорослих.        Модерувала вебінар докторка педагогічних наук Тетяна Твердохліб. Спікерами заходу були аспіранти та магістранти: Анастасія Бочарова, Марія Бочарова, Владислав Іванов та Ірина Майстрюк. Вони розкрили проблему реалізації
політики академічної доброчесності в закладах загальної середньої освіти як умову свідомої доброчесності здобувачів вищої освіти. Спікерам удалося поглибили знання учасників вебінару з питань нормативного забезпечення дотримання принципів
академічної доброчесності здобувачами вищої освіти в Україні, з’ясувати сучасні проблеми і здобутки в цьому аспекті. У ході вебінару учасники пройшли онлайн-опитування щодо дотримання ними в шкільні роки вимог академічної доброчесності.
     Також було проведено мозковий штурм – учасники визначили переваги дотримання академічної доброчесності здобувачами вищої освіти, групували їх, виокремивши моральні, іміджеві та економічні. Такий «інтерактив» дозволив спільно створити
відповідну візуалізацію на дошці Padlet.
      Дякуємо спікерам заходу та усім учасникам за активність, зацікавленість і прагнення підвищувати якість освіти в Україні!

Атестація здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти

Лютий 14, 2023

     Щорічно за планом на початку лютого на кафедрі освітології та інноваційної педагогіки відбувається атестація здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти. Аспіранти кафедри оформлюють аркуші семестрової атестації, у яких відображено виконання освітньої і наукової складових індивідуального плану, відомості про апробацію результатів
дослідження і академічну мобільність здобувачів.
     Також під час атестації аспіранти діляться своїми досягненнями і здобутками, участю в семінарах, вебінарах, програмах підвищення кваліфікації.
     Багато здобувачів спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки є професіоналами-практиками у галузі освіти. Так, наші здобувачі є розробниками модельних програм для ЗЗСО, спікерами освітніх платформ, викладами закладів освіти різних рівнів, активістами руху молодих учених.
Пишаємося здобувачами кафедри освітології та інноваційної педагогіки, радіємо їхнім науковим успіхам, підтримуємо професійне і кар’єрне зростання.

Зустріч з професіоналами-практиками в межах вивчення навчальної дисципліни "Провайдинг освітніх технологій"

Лютий 14, 2023

       Зустрічі з професіоналами-практиками завжди викликають захоплення у здобувачів освіти, тому викладачі кафедри освітології та інноваційної педагогіки активно застосовують таку форму навчання. Зокрема 14 лютого 2023 року відбулась лекція-зустріч на тему: «Виховна система закладу загальної середньої освіти» (навчальна дисципліна «Провайдинг освітніх технологій», викладач д.п.н. Т.С. Твердохліб). З лекцією до студентів факультету мистецтв завітала кандидат історичних наук, заступник директора з навчально-виховної роботи з восьмирічним стажем, практикуючий класний керівник, учитель вищої категорії, учитель методист Т.І. Чаркіна.
          Тетяні Іванівні вдалося висвітлити основні питання лекції, поділитися власним досвідом і організувати жваве обговорення
проблем організації виховної роботи в школі.
         Дякуємо Тетяні Іванівні за цікаво організоване заняття. Чекаємо на нові зустрічі!

Участь викладачів кафедри у ХХІ Міжнародній науково-практичній конференції

Лютий 10, 2023

10 лютого 2023 року викладачі кафедри освітології та інноваційної педагогіки Анна БОЯРСЬКА-ХОМЕНКО, Людмила ЗЕЛЕНСЬКА, Тетяна СОБЧЕНКО взяли участь у XXІ Міжнародній науково-практичній конференції на базі Народної української академії. Для обговорення було запропоновано цікаву і актуальну тему, а саме питання привабливості навчального закладу, її складові та тренди. Цінним є те, що освітянська спільнота обговорила проблему формування позитивного іміджу закладів освіти різного рівня: загальної середньої, фахової передвищої, вищої, післядипломної. Дякуємо організаторам за цікаву і практикоорієнтовану платформу для обміну позитивним досвідом

Засідання кафедри осітології та інноваційної педагогіки

Лютий 08, 2023

8 лютого 2023 року відбулося засідання кафедри освітології та інноваційної педагогіки. 

Колектив кафедри обговорив етапи підготовки до проведення VII Міжнародної науково-практичної конференції «Психолого-педагогічні проблеми вищої освіти в умовах сучасних викликів: теорія і практика», формування навчального посібника "Інноваційна педагогіка", участь викладачів кафедри в освітньому ХАБі та деякі інші питання. 

Засідання, як завжди, пройшло в атмосфері творчого пошуку, співпраці і взаємодії. Маємо нові амбітні плани і вектори їх реалізації.

#КафедраОсвітології #ІнноваційнаПедагогіка #ХНПУ

Засідання проєктної групи ОПП "Освітологія"

Січень 17, 2023

07.01.2023 р. відбулося засідання проєктної групи ОПП "Освітологія". Під час засідання було розглянуто питання щодо внесення змін до ОПП "Освітологія".

Зокрема, гарант програми проф. Зеленська Л.Д. відзначила, що вони пов'язані з вимогами часу і  орієнтовані на набуття здобувачами навичок організації освітнього середовища, зокрема віртуального, і дистанційного навчання. Члени проєктної групи переглянули проєкт, висловили своє бачення та сформулювали пропозиції щодо формулювання мети, компетентностей і результатів навчання.

Засідання проєктної групи ОНП 011 Освітні, педагогічні науки

Січень 04, 2023

04.01.2023 р. відбулося засідання проєктної групи ОНП 011 Освітні, педагогічні науки для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти з метою складання проєкту ОНП. Запропоновано внести пропозиції до проєкту за оновленими РНП і силабусами всіх навчальних дисциплін, за результатами опитування здобувачів і викладачів, додати культурно-історичну складову змісту вищої освіти.

Гостьова лекція на тему "Освітологія як галузь міждисциплінарного наукового знання. Складові освітологічної підготовки" доктора педагогічних наук, професора, академіка НАПН України, Заслуженого працівника освіти України Сисоєвої С.  О.

Жовтень 21, 2022

        21 жовтня відбулася гостьова лекція Світлани Олександрівни Сисоєвої для здобувачів-магістрів ОП «Освітологія». Світлана Олександрівна розповіла про розвиток науки «Освітології», про її зміст, мету, завдання, методи. Також С.О. Сисоєва відповіла на питання здобувачів і викладачів. Лекція була дуже цікавою і корисною. Доказом цього є той факт, що здобувачі навіть конспектували сказане лектором. Здобувачка першого року навчання ОП Освітологія заочної форми Ольга Желізняк поділилася своїм тезисним конспектом. Дякуємо їй за це і презентуємо конспект!

 

Освіта як соціально-культурний феномен

       Поляки намагались розширити межі педагогіки. Освіту як сучасне явище, яке трактується не тільки як процес освіти, а й як соціокультурне  явище, як система певних закладів освіти, як певний соціальний феномен, не можна дослідити у межах педагогіки. Тому поляки почали створювати субдисципліни (у 4-х томнику польського підручника):  і медіапедагогіка, і педагогіка економії освіти, і соціальна педагогіка, і соціальна робота в педагогіці. Цифрова педагогіка не вміщується в нашу дисциплінарну науку педагогіку.

Освіта – вісь життя

       Це процес, який проходить через все життя людини. Освітологія – це поєднання цього процесу з логікою розвитку суспільства, з такою рівноважною думкою про ці процеси. Саме в такому контексті трактував її Віктор Олександрович Огнев’юк.

Розглядаючи освітологію й ті напрями, які мають розвиватися в рамках цього інтегрованого підходу, ми звернули увагу на те, що в Європі та зарубіжних країнах розглядають систему наук про освіту. Фактично ця система наук і об’єднується терміном едукологія – комплекс різних мір в освітології. Освітологія – міждисциплінарний інтегративний підхід до розгляду вивчення і дослідження освітніх явищ. Освітологія – певний науковий напрям. Цифровізація освіти входить до сфери освітології. Але чому цифровізація входить саме до освітології,  а не педагогіки? Тому, що педагогіка не має інструментів дослідження таких процесів. Педагогіка має свій інструментарій, який використовується в освітології. Наприклад, при дослідженні процесів цифровізаціі освіти необхідно мати знання в сфері IT, необхідно залучати методи, які використовуються при дослідженні засобами ІТ, необхідно залучати методи психології для дослідження якихось окремих аспектів цифровізаціі освіти. Тобто, в освітології оці напрями неможна дослідити методами педагогіки, інструментарієм педагогіки. А кожен науковий напрям він тільки тоді може вважатися науковим,  коли він має свої методи дослідження.

        Освітологія не має своїх методів дослідження, крім положення, що це міждисциплінарний підхід. Але в освітології ми долучаємо методи тих наук, які йдуть погранично з процесами освіти і які ми досліджуємо. Наприклад, якщо досліджуємо економіку освіти, ми можемо брати методи як педагогіки, так і суто економічні методи для того, щоб дослідити ці дослідження. Навіть якщо ми беремо назви тих наукових напрямів, які дотичні до сфери освіти, які ми називаємо науками про освіту, то вони завжди йдуть на стику двох наук, а значить ми можемо долучати методи як однієї науками, так й іншої.

Дисциплінарні дослідження – дослідження, які проводяться в межах певної науки. Міждисциплінарність виявляється тоді, коли ми до дослідження маємо долучити методи інших наук, але при вирішенні однієї головної мети, яка може біти пов’язана з педагогікою, з освітою. Міждисциплінарність може бути м’яка і жорстка. Розмежування між педагогікою і освітологію якраз відбувається на межі міждисциплінарності. М’яка міждисциплінарність – це така міждисциплінарність, коли ми долучаємо до наших досліджень методи наук близьких до науки педагогічної. Наприклад, до педагогіки долучаємо методики психології, вивчаючи мотивацію, інтереси особистості.

        Освітологічні дослідження завжди відрізняються жорсткою міждисциплінарністю, жорстким типом міждисциплінарності, коли ми використовуємо методи наук, які не є спорідненими для педагогіки. Наприклад, при дослідженні процесів в освітній політиці та виконуючи дослідження в межах педагогічних дисциплін Освіта/Педагогіка ми можемо долучати методи політології.

 Отже, жорстке  дослідження – дослідження освітологічне, м’яке дослідження – дослідження педагогічне.

 

Поєднання освітології і синергетики

       Синергія  – певна когерентність дій. Наприклад, батьки, вчителі діють по відношенню до процесів виховання учнів. В освітології можна застосовувати синергетичний підхід. Освітологія  є певною синергетикою при дослідженні освітніх процесів тому, що синергетика досліджує відкриті системи. Такою відкритою системою є освіта.

       Синергетика вивчає відкриті системи, які мають зворотній зв’язок. Коли ми розглядаємо систему як відкриту в контексті  економічних, суспільних, політичних, соціальних процесів, то ми маємо зворотній зв’язок яким чином освіта впливає на такі процеси і які є запити від цих сфер суспільства для того, щоб освіта розвивалася відповідно до потреб нашого суспільства. Таким чином, освітологію можна розглядати як певну синергетику, яка забезпечує вивчення систему освіти як відкритою в її обміні і взаємодіями з іншими сферами, системами і підсистемами суспільства. Синергетика завжди вивчає такі системи, в яких процеси відбуваються нелінійно. Через хаос відбудовується порядок. Система освіти і є нелінійною. Наприклад, розробка програм, де є нерозуміння як зробити, але потім все приходить до ладу, до порядку, до вирішення проблем.

       Освітологія на сьогодні важкий напрям. Чому? Недостатньо лабораторій, кафедри. Необхідно саме наявність факультету, підрозділу, який би об’єднував фахівців різних сфер, але долучених до освітніх процесів і явищ. Освіта – потужна система суспільства.

 

Здобувачка вищої освіти другого (магістерського) рівня

навчання зі спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки

заочної форми навчання Желізняк Ольга

Screenshot_4.png
Screenshot_1.png

Проведено вебквест «Нормативне забезпечення дотримання принципів академічної доброчесності в ХНПУ імені Г. С. Сковороди» для здобувачів другого (магістерського) та третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти першого року навчання
спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки

Жовтень 21, 2022

     21 жовтня 2022 року кафедрою освітології та інноваційної педагогіки було організовано командний вебквест на тему «Нормативне забезпечення дотримання принципів академічної доброчесності в ХНПУ імені Г. С. Сковороди» (авторка д. п. н., доц. Т. С. Твердохліб). Здобувачі другого (магістерського) та  третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти першого року навчання (спеціальність 011 Освітні, педагогічні науки) мали можливість його пройти на сайті «Всеосвіта». У ході квесту здобувачі працювали з нормативною базою Університету,  відповідали на питання, шукали ключі та підказки. У цікавій формі вони ознайомилися з такими документами: Кодекс академічної доброчесності ХНПУ імені Г. С. Сковороди (у новій редакції), Етичний кодекс ХНПУ імені Г. С. Сковороди, Положення про комісію з питань академічної доброчесності.

    Дякуємо всім аспірантам і магістрантам, які долучилися до цієї пізнавальної гри!

001.jpg
1.jpg

Міжрегіональний онлайн MeetUP для здобувачів усіх рівнів вищої освіти спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки

Жовтень 19, 2022

       19 жовтня 2022 р. кафедрою освітології та інноваційної педагогіки Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди спільно з кафедрою педагогіки і андрагогіки Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка та кафедрою педагогіки Криворізького державного педагогічного університету, було проведено захід для здобувачів усіх рівнів вищої освіти у незвичному форматі – у вигляді соціально-наукової конференції MeetUP. Темою зустрічі майбутніх фахівців та молодих науковців було обрано освітні тренди. Майбутні бакалаври, магістри та PhD ділилися цікавими педагогічними ідеями та власним досвідом у форматі стендових доповідей.

       З вітальним словом до учасників заходу звернувся ректор ХНПУ ім. Г.С. Сковороди Ю. Бойчук. Юрій Дмитрович закликав майбутніх педагогів та молодих учених бути гідними високих освітянських ідеалів та без вагань братися за розвиток вітчизняної освіти. Учасників привітала й завідувач кафедрою освітології та інноваційної педагогіки ХНПУ ім. Г.С. Сковороди А. Боярська-Хоменко. Анна Володимирівна наголосила, що навіть у нелегкий  час воєнного стану педагогічні університети об’єднуються для просування та підтримки наукових ініціатив. Цього року два педагогічних ЗВО з інших регіонів, Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка та Криворізький державний педагогічний університет, стали співорганізаторами заходу. Теми доповідей учасників MeetUP-у були напрочуд різноманітними та захоплюючими. Протягом години слухачі отримали інформацію зокрема, про: особливості та принципи впровадження STEM-освіти (А. Кокарєва, ПНПУ імені В.Г. Короленка), освітній потенціал педагогічного коміксу (А. Мажуга, А. Мороз, ХНПУ ім. Г.С. Сковороди), закономірності створення іміджу сучасного педагога (М. Лєпшєєва, ХНПУ імені Г.С. Сковороди), розвиток компетентностей змішаного навчання в майбутніх вчителів (Р. Калугін, КДПУ). Ще більше цікавих тем освітніх трендів та інновацій було опубліковано учасниками на дошці Padlet.

      Учасники конференції оцінили високий рівень організації заходу. У завершальному слові В. Мокляк, завідуючий кафедрою педагогіки і андрагогіки ПНПУ ім. В.Г. Короленка, наголосив на необхідності продовжувати та розширювати співпрацю між педагогічними ЗВО України. Т. Дороніна, завідувач кафедрою педагогіки КДПУ, виразила загальну думку, що форма MeetUP була напрочуд цікавою та сприяла динамічному обміну науковою думкою між викладачами та здобувачами педагогічної освіти.

 

Овсюк Дар’я – здобувачка третього (освітьно-наукового) рівня вищої освіти Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди

Кураторська година з магістрами-освітологами за участі представників студентського самоврядування

Жовтень 14, 2022

Магістри-освітологи активно вливаються в студентське життя університету і фізико-математичного факультету. Так, 14 жовтня 2022 р. у здобувачів 1 року навчання відбулась кураторська година за участі представників студентського
самоврядування.
Махмудов Данієль – в.о. голови студентського парламенту університету розповів про його роботу, про ініціативи здобувачів освіти, про можливості доєднатися до участі у діяльності різних комітетів.
Матей Юлія – голова студентського наукового товариства презентувала здобувачам наукові проєкти студентів з різних факультетів, розповіла про досвід академічної мобільності.
Бабак Олена – голова профспілкової організації факультету повідомила здобувачам першого року навчання про діяльність профспілки і пропозиції, які вона може надати здобувачам.
Дякуємо нашому студентському самоврядуванню за активність!
Докладно ознайомитися з роботою студентського самоврядування можна за посиланнями:
https://drive.google.com/file/d/1DQWzxwq-
CuFXUTPUNIC7VYq2GWRXKan_/view
https://drive.google.com/file/d/1sjruvqlQY2hKf2rq_c_E-NNNJDKoNuqy/view

 

Освітній процес у ХНПУ імені Г.С. Сковороди у самому розпалі

Жовтень, 2022

       Здобувачі-освітологи першого і другого років навчання активні, допитливі, вмотивовані, ініціативні, уміють співпрацювати з викладачем та між собою, відкриті до сприйняття нового і готові ділитися власним досвідом .

       Кафедра освітології та інноваційної педагогіки всіляко сприяє досягненню здобувачами програмних результатів навчання у формування загальних і професійних компетентностей, зокрема і через вивченя навчальних дисциплін "Моделювання науково-педагогічного дослідження та презентація його результатів", "Продуктивна педагогіка і методика викладання педагогічних дисциплін", "Лідерство і соціальне пратнерство в освіті", які викладаються у цьому семестрі.

      Пишаємося нашими здобувачами, впевнені, що вони зможуть реалізувати плани свого професійного і кар'єрного зростання.

      О️світа збереже Україну!

 

Експертиза дисертаційних досліджень здобувачів ОНП "Освітні, педагогічні науки"
Лі Сіньцзе та Фань Чженьсюань

Жовтень 11, 2022

   11 жовтня 2022 р. на кафедрі освітології та інноваційної педагогіки була проведена експертиза дисертаційних досліджень здобувачів ОНП "Освітні, педагогічні науки" Лі Сіньцзе «Формування професійно орієнтованого естетичного смаку у майбутніх вчителів музики в системі педагогічної освіти КНР» та Фань Чженьсюань «Підготовка вчителів музики в умовах державної стратегії КНР «Один пояс- один шлях».

    Здобувачі презентували результати своїх досліджень, відповідали на питання провідних фахівців галузі, керівників наукових шкіл університету. 

    Рецензенти дисертацій представили грунтовний аналіз робіт та дали їм високу оцінку.  Зважаючи на це, було одноголосно прийнято позитивний висновок про наукову новизну, теоретичне та практичне значення результатів досліджень. 

    Вітаємо здобувачів і наукових керівників! Бажаємо успішного захисту в разових учених радах ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

 

Знайомство китайських аспірантів зі спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки з викладачами кафедри

Жовтень 7, 2022

На початку жовтня кафедральна родина поповнилася дев’ятьма здобувачами третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти.
7 жовтня відбулась зустріч-знайомство з кафедрою освітології та інноваційної педагогіки, завідувачкою кафедри, гарантом освітньо-наукової програми, викладачами нормативних і вибіркових навчальних дисциплін, науковими керівниками здобувачів.
Зустріч пройшла у невимушений і приємній атмосфері, здобувачі і викладачі кафедри обмінялись контактними даними, домовились про час консультацій.
На зустрічі також був присутній провідний професіонал з антикорупційної діяльності Разуменко Дмитро Олегович, який представив антикорупційну програму університету, ознайомив викладачів і здобувачів з можливими корупційними ризиками.
Тож команда молодих науковців починає роботу!

 

Вступні іспити до аспірантури зі спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки

Жовтень, 2022

    Вступна кампанія в ХНПУ імені Г.С. Сковороди цьогоріч охоплює різні країни світу. У дистанційному форматі відбулися вступні іспити до аспірантури зі спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки як для вступників – громадян України, так і для вступників – іноземних громадян.
   Так, успішно склади іспити і вступили на навчання 9 аспірантів з Китайської Народної Республіки. Вони продемонстрували достатньо високий рівень знань з педагогіки, іноземної мови і філософії, довели свою вмотивованість проводити наукове дослідження, свідомо обрали для навчання Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди і кафедру освітології та інноваційної педагогіки.
    Колектив кафедри радий вітати вступників! Щиро бажаємо їм успіхів на науковій ниві!

 

Знайомство магістрів ОПП "Освітологія" з викладачами кафедри

Вересень 30, 2022

     Лише другий рік у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди та на кафедрі освітології та інноваційної педагогіки реалізовується освітньо-професійна програма підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти Освітологія, а вона вже користується значним попитом серед випускників бакалаврату, вчителів шкіл, викладачів закладів вищої і фахової передвищої освіти.
    Кількість вступників на ОПП «Освітологія» зросла в 5 разів, порівняно з попереднім роком. Це свідчить про високу якість програми, її актуальність, затребуваність на ринку освітніх послуг.
      Колектив кафедри освітології та інноваційної педагогіки радий вітати у магістрів першого року навчання! Бажаємо щоб ваше навчання було цікавим, натхненним і корисним!

 

Представлення звіту самоаналізу ОПП "Освітологія" на Виконавчій раді

Вересень 19, 2022

     19.09.2022 року на Виконавчій раді (Раді з якості) було заслухано звіт самоаналізу ОПП "Освітологія" другого (магістерського) рівня вищої освіти, який представила гарант освітньої програми д.п.н., проф. Людмила Дмитрівна Зеленська. У звіті Людмила Дмитрівна зробила акцент на таких моментах:

- унікальність ОПП "Освітологія";

- відповідність місії і стратегії Університету;

- формулювання результатів навчання;

- практична підготовка;

- освітні компоненти;

- формування індивідуальної освітньої траєкторії здобувачів;

- форми та методи навчання та викладання;

- сильні та слабкі сторони ОП. 

   В умовах воєнного стану освітянська спільнота кафедри освітології та інноваційної педагогіки активно готується до проходження акредитаційної експертизи ОП. 

 

Об'єднане засідання проєктної групи та групи забезпечення ОПП "Освітологія"

Вересень 14, 2022

     14.09.2022 року відбулося об'єднане засідання проєктної групи та групи забезпечення ОПП "Освітологія". Під час робочої зустрічі було обговорено питання щодо підготовки до акредитації та формування акредитаційної справи, а також визначення сильних і слабких сторін ОП.

     Зустріч проходила під головуванням гаранта освітньої програми д.п.н., проф. Людмили Дмитрівни Зеленської (Ludmila Zelenskaya)  та завідувачки кафедри освітології та інноваційної педагогіки д.п.н., доц. Анни Володимирівни Боярської-Хоменко (Anna Boiarska-Khomenko).

    Усі присутні мали можливість взяти участь у конструктивному діалозі.

    Дякуємо членам проєктної групи та групи забезпечення за активну участь в обговоренні та висловлені пропозиції

Зустріч членів проєктної групи ОПП "Освітологія" зі стейкхолдерами

Вересень, 2022

     З метою моніторингу та постійного поліпшення якості підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти відбулася робоча зустріч членів проєктної групи ОПП "Освітологія" зі стейкхолдерами. Під час зустрічі було презентовано роботу проєктної групи над самозвітом, а також обговорено сильні і слабкі сторони ОП "Освітологія".

     Зустріч пройшла цікаво, плідно та стала корисною як для членів проєктної групи, так і для стейкхолдерів.

    Дякуємо за співпрацю та висловлені пропозиції!

Вебінар "Захист авторських прав науково-педагогічних працівників на навчальний контент, що розміщується на платформі Moodle"

Серпень 30, 2022

30 серпня 2022 р. група забезпечення ОП «Освітологія» доєдналась до роботи вебінару «Захист авторських прав науково-педагогічних працівників на навчальний контент, що розміщується на платформі Moodle». Захід був організований групою сприяння академічній доброчесності ХНПУ імені Г.С. Сковороди, голова якої О. Гоц-Яковлева ознайомила учасників із
особливостями захисту авторського контенту, який розміщено на ПДО Moodle, відповіла на питання, що турбували науково-педагогічних працівників університету. Дякуємо групі сприяння академічній доброчесності за активну просвітницьку діяльність, корисні поради і цікаві заходи!

Магістри-освітологи розпочинають роботу над проєктом "Розумники" 

Серпень 26, 2022

У межах вивчення дисципліни «Моделювання науково-педагогічних досліджень» здобувачі освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Освітологія» розпочали роботу над проєктом «Розумники». Завданнями проєкту є такі:

  • Аналіз сучасного стану світових освітянських тенденцій

  • Ознайомлення з фундаментальним дослідженням

  • Конструювання перспектив та пріоритетів власної практичної діяльності

Здобувачами та їхнім викладачем, професором кафедри освітології та інноваційної педагогіки, доктором педагогічних наук, доцентом Ольгою Іванівною Башкір передбачено результат проєкту – розробку перспектив упровадження кращого здобутку освітніх систем Польщі, Південною Кореї та Фінляндії, що дасть можливість відчути здобувачам особливості та переваги науково-педагогічних досліджень з порівняльної педагогіки.

1.png
2.png
photo1661516552.jpeg

Магістри-освітологи розпочинають вивчати навчальну дисципліну
"Моделювання науково-педагогічних досліджень"

Серпень 19, 2022
photo1660905172.jpeg

На вступній інтерактивній лекції освітньої компоненти «Моделювання науково-педагогічних досліджень» ОПП «Освітологія» на тему «Організація наукової роботи молоді в Україні» здобувачі-освітологи другого року навчання під час гри «Криголам» змогли розкрити потенціал свого призначення як в освітньому процесі в цілому, так і під час написання магістерської науково-дослідницької роботи зокрема.

Інтерактивним методом взаємонавчання здобувачі вивчили та обговорили Закон України «Про наукову і науково-технічну діяльність»; усвідомивши значення та переваги науково-дослідницької діяльності для учнівства, за допомогою інтерактивного методу «Два-чотири-всі разом» розробили план розвитку дослідницького мислення здобувача освіти.

Під керівництвом викладача, професора кафедри освітології та інноваційної педагогіки, доктора педагогічних наук, доцента Ольги Іванівни Башкір, здобувачі запланували розробити тренінгові вправи для формування дослідницького мислення учнівства.    

photo1660910602.jpeg
photo1660914286.jpeg
photo1660905121.jpeg

Початок навчального року в ХНПУ імені Г.С. Сковороди

Серпень, 2022

    Цьогоріч навчальний рік у ХНПУ імені Г.С. Сковороди стартував раніше ніж зазвичай. Вже 15 серпня до навчання стали і здобувачі других курсів усіх факультетів.

    Викладачі Кафедра освітології та інноваційної педагогіки запропонували студентам для вивчення сучасну, практикоорієнтовану і актуальну навчальну дисципліну "Провайдинг освітніх технологій", яка є логічним продовженням базової дисципіни "Загальна педагогіка" . 

    Завдяки логічному структуруванню вивчення такої глибокої науки як педагогіка, наші здобувачі вільно оперують педагогічними категоріями, чітко розуміють шляхи використання їх на практиці, натхненно розв'язують кейси, обираючи рольові орієнтири організаторів дозвілля і проживання цього семестру.

    Бажаємо нашим викладачам та здобувачам цікової та плідної роботи!

    Освіта збереже Україну!!!

Кураторська година з магістрами-освітологами

Серпень 12, 2022

    З 15.08.22 року в Хнпу Сковороди  розпочинається освітній процес. Напередодні доцент кафедри освітології та інноваційної педагогіки, куратор групи Цапко А.М. зустрiлася зі здобувачами другого (магістерського) рівня спеціальності 011 ООП "Освiтологiя". 

     Пiд час зустрiчi обговорили графік навчального процесу на 2022/2023 навчальний рік, особливостi організації освітнього процесу в умовах воєнного стану, дізналися про місце знаходження студентів і їх готовність до онлайн навчання. Поспiлкувалися та отримали відповіді на запитання, якi зараз найбiльше турбують наших здобувачiв. 

Магістри готові до онлайн навчання і налаштовані на продуктивну роботу.

Віримо в перемогу і на зустрiч в аудиторiях нашого рідного унiверситету.

 

#ВсеБудеУкраїна #ХНПУ #Магістри

#КафедраОсвітології #ІнноваційнаПедагогіка

Онлайн-лекція «The transformation of attitude to childhood: from ancient times to nowadays» для викладачів і здобувачів University of Erfurt (Німеччина).

Липень, 2022

   Літній період для викладачів кафедри це чудовий час для дослідницької, творчої роботи іреалізації свого науково-педагогічного потенціалу. Так, у липні 2022 р. доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри освітології та інноваційної педагогіки Світлана Євгенівна Лупаренко прочитала онлайн-лекцію «The transformation of attitude to childhood: from ancient times to nowadays» для викладачів і здобувачів University of Erfurt (Німеччина).
   Захід був організований у межах ініціативи Ukrainian Research Online, спрямованої на забезпечення видимості українських науковців.
   Із відеозаписом лекції можна ознайомитись за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=nTDl7UmTxnk

Підсумки літньої організаційної практики у віртуальних таборах відпочинку ХНПУ
імені Г.С. Сковороди

Липень, 2022

   Студенти третіх курсів ХНПУ імені Г.С. Сковороди влітку проходили організаційно-виховну практику в дистанційному режимі, яку забезпечували викладачі Кафедра освітології та інноваційної педагогіки. 

На кожному факультеті було створено віртуальні кемпи. 

    Здобувачі під час практики оволодівали важлими для майбутнього вчителя компетентностями - цифровою, соціальною, мовною, культурологічною, громадянською. 

    Вони навчились розробляти, організовувати і проводити виховні заходи онлайн, утримувати увагу аудиторії під час відеоконферецій, спонукати учасників до активної пізнавальної діяльності.

Всі віртуальні кемпи стали практико-орієнтованими майданчиками для формування вчителя нової генерації.

Наші табірні зміни були активними, цікавими, креативними!

    Але, нажаль, практика промайнула дуже швидко, залишивши по собі приємні спогади і тепло від табірного вогнища, нехай навіть і віртуального, але від цього не менш  яскравого!

    Зараз маємо кілька тижнів перепочинку і вже готуємось до початку нового навчального року. Працюємо заради майбутнього! 

Освіта збереже Україну

Засідання проєктної групи спеціальності 011 Освітні педагогічні науки 
з ОП "Освітологія"

Липень 17, 2022

    18.07.22 відбулося засідання проєктної групи спеціальності 011 Освітні педагогічні науки з ОП "Освітологія" на чолі з гарантом д.п.н., проф. Зеленською Л.Д. 

    Під час засідання було розглянуто наступні питання:

1. Про підсумки навчання здобувачів другого (магістерського) рівня ОП "Освітологія" за 2021-2022 н.р.

2. Аналіз критеріїв самозвіту за ОП "Освітологія".

3. Про підготовку до акредитації ОП та формування акредитаційної справи.

     Дякуємо членам проєктної групи за роботу! Продовжуємо реалізовувати місію Хнпу Сковороди - формувати педагога, професіонала, фахівця, громадянина і патріота!!!

    Освіта збереже Україну! 

Літня організаційна практика у віртуальних таборах відпочинку ХНПУ
імені Г.С. Сковороди триває!

Липень 16, 2022

   Студенти третіх курсів за підтримки викладачів кафедри освітології та інноваційної педагогіки навчаються проводити виховні заходи в дистанційному форматі, використовують низку онлайн застосунків, підвищуючи свою цифрову компетенність і медійну грамотність. 

   У межах практування здобувачів бакалаврату до конструктивної співпраці долучилися народний майстер Юлія Соловйова і працівники Дергачівського інклюзивно-ресурсного центру "Без меж". На інтерактивній дошці розміщено МК наших колег-практиків. Здобувачі-сковородинівці мають змогу навчитися  організовувати освітній і дозвіллевий відкритий безпечний простір виховання свідомих громадян https://padlet.com/viktoriyagorbatyuk/ory1sriyj36cqmzv.

   Працюємо заради майбутнього! Реалізовуємо одвічну місію Сковородинівського університуту - формування педагога, освіченого, компетентного, висококваліфікованого фахівця, громадянина, патріота, інноватора, носія духовності і культури завдяки постійному вдосконаленню змісту освіти та сучасних технологій навчання і виховання.

 

Освіта збереже Україну 

Круглий стіл "Мир, безпека, освіта"

Липень 15, 2022

    15 липня викладачі кафедри (А.В. Боярська-Хоменко, В.В. Ворожбіт-Горбатюк, Л.Д. Зеленська, А.М. Цапко) та здобувачі другого (магістерського рівня вищої освіти ОП "Освітологія" взяли участь у круглому столі за міжнародною участю «Мир, безпека, освіта» з нагоди Дня українських миротворців та 30-ї річниці участі України в миротворчих місіях ООН. Захід проходив у ХНПУ імені Г.С.Сковороди у змішаному форматі за активної підтримки Департаменту освіти, Департаменту міжнародного співробітництва, Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради.

     На круглий стіл завітало майже 100 учасників, серед яких науковці, освітяни, студенти та учні, представники громадських та міжнародних миротворчих організацій.

     З вітальним словом виступили:

- ректор ХНПУ імені Г.С. Сковороди, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Бойчук Ю.Д.; 

- обласний голова правління ГО «Об’єднання миротворців ООН, учасників міжнародних операцій та інвалідів війни»; координатор Міжнародних програм «Школа миру» та «Юні миротворці» Самойлов С.А.; 

- президент Міжнародної асоціації миротворців ООН «Солдати миру» AISP/SPIA Лоран Аттар-Байру; професор, доктор, Генеральний секретар Міжнародної асоціації миротворців ООН «Солдати миру» AISP/SPIA, Індійське відділення Дінеш Сабніс.

    Під час зустрічі відбулося урочисте підписання угоди про наукове співробітництво між Харківським національним педагогічним університетом імені Г.С. Сковороди та ГО «Об’єднання миротворців ООН, учасників міжнародних операцій та інвалідів війни».

     На круглому столі були представлені такі тематичні блоки: цінність миру і безпеки, ХНПУ імені Г.С. Сковороди в умовах сучасних викликів, діяльність українських миротворців та використання потенціалу громадських ветеранських миротворчих організацій в умовах збройної агресії.

Перший тиждень літньої організаційної практики у віртуальних таборах відпочинку ХНПУ імені Г.С. Сковороди

Липень, 2022

    Милуний тиждень став для Сковородинівської родини одним із найбільш болючих і трагічних за всю історію університету. Ворожа ракета зруйнувала наш дім, поцілила в самісіньке серце кожного сковородинівця... 

Але ніхто не зможе знищити нашу єдність, стійкість, любов і відданість освітянській справі!

ХНПУ імені Г.С. Сковороди і Кафедра освітології та інноваційної педагогіки продовжують виконувати свою одвічну місію: готувати педагога – громадянина, патріота, професіонала.

    Літня організаційна практика проходить згідно з графіком освітнього процесу. Віртуальні кемпи почали працювати на усіх факультетах універистету. У перший тиждень практики відбувся вечір знайомств, презентація таборів, емблем і пісень.

Наші здобувачі опановують медійну культуру і демонструють високий рівень сформованих soft skills в межах практики.

Початок літньої організаційної практики у віртуальних таборах відпочинку ХНПУ імені Г.С. Сковороди

Червень 27, 2022

27 червня 2022 р. студенти 3 курсу ХНПУ імені Г.С. Сковороди почали проходження літньої організаційно-виховної практики. Кафедра освітології та інноваційної педагогіки забезпечує цей процес у дистанційному режимі.
Метою організаційно-виховної практики є розширення, поглиблення та закріплення професійно-педагогічних знань студентів, формування вмінь та навичок поєднувати колективні, групові та індивідуальні форми роботи, удосконалення організаційних, комунікативних, творчих умінь майбутнього вчителя, підготовка до виконання виховних функцій.
Основними завданнями організаційно-виховної практики є:
- ознайомлення з умовами побуту, правилами внутрішнього розпорядку, традиціями
оздоровчого закладу;
- виявлення специфіки виховної діяльності в період канікул, літнього відпочинку;
- поглиблення, закріплення й застосування знань із загальної педагогіки, основ педагогічної майстерності, соціальної педагогіки, психології;
- формування у студентів професійних якостей, власного стилю професійної діяльності;
- вивчення специфіки проявів вікових та індивідуальних особливостей дітей;
- формування й розвиток у майбутніх педагогів навичок педагогічного спілкування з дітьми;
- вивчення специфіки планування виховної роботи в тимчасовому дитячому колективі;
- організація колективно-творчої діяльності за всіма напрямами виховання (розумового, морального, естетичного, трудового, фізичного, екологічного тощо).

"Репозитарій ХНПУ імені Г.С. Сковороди: сервісно-пошукові можливості" (майстер-клас)

Червень 15, 2022

За ініціативою і бажанням магістрів-освітологів 15 червня 2022 р. для здобувачів магістерського і освітньо-науково рівня вищої освіти спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки Наукова Бiблiотека ХНПУ iмені Г. С. Сковороди провела майстер-клас з користування репозитарієм нашого унівеситету.

Студенти та аспіранти навчилися:

- заходити в репозитарій;

- здійснювати пошук наукової і науково-методичної літератури за ключовими словами, авторами, роком видання;

- переглядати наукові і персональні зібрання;

- самоархівувати власні праці.

🧐🧐🧐

Дякуємо Олені Геннадіївні за цікаву майстерку, корисні поради і змістовні відповіді на наші питання!!! 

#освітологія #КафедраОсвітології

#ІнноваційнаПедагогіка #магістри 

Онлайн-зустріч з роботодавцем у межах освітнього компонета
"Ліцензування й акредитація освітньої діяльності"
(викладач-проф. Рибалко Л.С.) 

Червень 09, 2022

9 червня 2022 року для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 011 Освітні педагогічні науки з ОП «Освітологія» відбулась зустріч з Карасем Андрієм Григоровичем, який займає посаду директора Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 87 Харківської міської ради Харківської області  та, водночас, є здобувачем третього (освітньо – наукового) рівня вищої освіти спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки кафедри освітології та інноваційної педагогіки заочної форми навчання. 

Наші здобувачі під час зустрічі закріпили свої знання з питань ліцензування та акредитації освітньої діяльності, дізнались багато нового та цікавого про проведення сертифікації вчителів ЗЗСО, роботу Державної служби якості освіти України. Андрій Григорович розповів як відбувалося ліцензування ЗЗСО з точки зору керівника освітнього середовища, показав сертифікат як результат успішної роботи педагогічного колективу, акцентував увагу на тому як вчителі ретельно готуються до аудиту та як потім усуваються помилки, якщо вони були знайдені під час аудиту ДСЯО.

Здобувачам також було дуже цікаво слухати про сертифікацію вчителів. Андрій Григорович розповів про етапи проходження сертифікації, найчастіші помилки, з якими стикаються вчителі та які саме педагогічні фахівці найчастіше йдуть перевіряти свої знання й вміння.

Дякуємо, Андріє Григоровичу, за те що поділились з нами своїм знанням та досвідом! Сподіваємось, що це була не остання наша зустріч.

                                                                                                             Лепшеєва Марія Сергіївна здобувачка другого (магістерського ) рівня                                                                                                                      вищої освіти ОП ""Освітологія"

Формування професійних компетентностей
в нових реаліях (гостьова лекція) 

Червень 08, 2022

     У межах наукової співпраці Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України та Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди 8 червня 2022 року Баніт Ольга Василівна, доктор педагогічних наук, старший дослідник, провідний науковий співробітник відділу андрагогіки Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України провела гостьову лекцію «Формування професійних компетентностей в нових реаліях».
    До заходу долучилися магістри Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди освітньо-професійної програми "Освітологія" у межах вивчення вибіркової навчальної дисципліни "Андрагогіка".

     З вітальним словом виступила доктор педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри освітології та інноваційної педагогіки Боярська-Хоменко Анна Володимирівна.

      Під час лекції було акцентовано увагу на компетентностях, якими повинен оволодіти сучасний фахівець, а також на умовах життя і трудової діяльності у динамічному  інформаційному світі. Учасники дійшли висновку, що неперервна освіта, удосконалення своїх знань, умінь і навичок стали сьогодні аксіомою у суспільстві.
      Також до лекції доєдналися колеги із ДВНЗ "Донбаський державний педагогічний університет" та Український державний університет залізничного транспорту. Освітянська спільнота єдина у всі часи!

Висловлюємо щиру вдячність Баніт Ользі Василівні, доктору педагогічних наук, старшому досліднику, провідному науковому співробітнику відділу андрагогіки Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України за цікавий та вкрай актуальний виступ перед студентською спільнотою!

Ознайомитися з презентацією лекції можна за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1V4SDnffF6x0U7YcrSxCepIuXw45Ae2uT/view?usp=sharing 

Підсумки навчального семестру у ХНПУ імені Г.С. Сковороди

Червень, 2022

     У ХНПУ імені Г.С. Сковороди завершується, мабуть, набільш складний і трагічний семестр за останні десятиліття. 

Війна випробовує нас на людяність, на стійкість, на віру, на відданість освітянській справі, на любов до педагогічної науки, на єдність, на взаєморозуміння і підтримку сковородинівських традицій.

     Війна у кожному з нас відкрила абсолютно нові якості, показала нам справжні цінності, які варто відстоювати. Війна довела, що кожен з нас може тримати свій фрон і свій тил!

     Напевно вперше наші заняття зі здобувачами носили не тільки пізнавальний і освітній характер, а ще й терапевтичний. Очі та голоси здобувачів і колег по інший бік екрану давали впевненість у тому, що ми разом, що ми все витримаємо, вистоїмо, вбережемо!!!

Сковородинівці - вільні, сильні, єдині!!!

Освіта збереже Україну!

Бінарна лекція для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти на тему "Педагогічні технології організації освітнього процесу в ЗВО"

Червень 01, 2022

        01 червня 2022 року здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти ХНПУ імені Г.С. Сковороди взяли участь у гостьовій лекції з «Педагогіки вищої школи» блоку професійно-орієнтованих дисциплін вільного вибору. 

       Бінарну лекцію на тему «Педагогічні технології організації освітнього процесу в ЗВО» прочитали викладачі-практики Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського д.техн.н, професор, директор навчально-наукового інституту електричної інженерії та інформаційних технологій Чорний Олексій Петрович і д.пед.н., професор, професор кафедри психології, педагогіки та філософії Герасименко Лариса Віталіївна на запрошення професора кафедри освітології та інноваційної педагогіки ХНПУ імені Г.С. Сковороди Л.Д. Зеленської. 

        Під час лекції здобувачі не лише поглибили знання суті, ознак, організаційних засад реалізації новітніх педагогічних технологій, як-от: технологія моделювання, ІКТ-технологія, технологія візуалізації,технологія діалогу,але й набули практичних умінь використання зазначених технологій в освітньому процесі закладів вищої освіти задля досягнення програмних результатів навчання. Цьому сприяло використання лекторами інтерактивних методів (ділова гра, мозковий штурм, кейс-стаді), прийомів (апелювання до особистого досвіду, постановка риторичних запитань, контрастне зіставлення різних точок зору, постановка проблемних питань) навчання, створення творчої атмосфери та піднесеного настрою. На етапі рефлексії здобувачі виказали слова подяки лекторам і висловили бажання в подальшому продовжити навчальний діалог та консультування з актуальних питань педагогіки вищої школи.

Відеоробота китайських аспірантів до конкурсу "Я читаю Г.С.Сковороду"

Червень, 2022

#Сковорода_300

      ТРЕТЯ ВІДЕОРОБОТА ДО КОНКУРСУ "Я читаю Г. С. Сковороду"!

УЧАСНИКИ КОНКУРСУ: Дін Жуцзе, Цзян Хаочже, Чжао Цань.

      НАЗВА ТВОРУ: «Хто думає про науку…» Григорій Сковорода.

ЗДОБУВАЧІ першого року навчання третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти.

      СПЕЦІАЛЬНІСТЬ: 011 Освітні, педагогічні науки.

Оргкомітет висловлює щиру вдячність кожному учаснику конкурсу: бажаємо успіхів у навчанні та омріяної перемоги!

      Відео на You Tube: https://youtube.com/watch?v=yKB_7sc-2ks&feature=share

Інформація про конкурсу: http://hnpu.edu.ua/uk/division/naukova-biblioteka-hnpu-imeni-gsskovorody

Засідання проєктної групи ОПП "Освітологія"

Травень 31, 2022

        31 травня 2022 р. відбулося засідання проєктної групи ОПП "Освітологія" (для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти зі спеціальності 011 Освітні/педагогічні науки).

         На порядку денному оглянули питання:

- про результати проходження здобувачами науково-педагогічної практики на базі кафедри Кафедра освітології та інноваційної педагогіки ХНПУ імені Г. С. Сковороди Хнпу Сковороди  та виробничої практики на базі Управління державної служби якості освіти в Харківській області.

- про залучення викладачів-практиків на ОПП "Освітологія" та організацію гостьових лекцій.

- про наповнення репозитарію університету навчально-методичною літературою за ОПП "Освітологія" та проведення майстерок для здобувачів щодо роботи з електронним архівом.

- про підготовку акредитаційної справи за ОПП "Освітологія" й оформлення самозвіту.

       Не забуваємо і про науковий складник 

       Професором кафедри Ольгою Башкір окремою сесією для здобувачів окреслено алгоритм захисту кваліфікаційної магістерської роботи зі спеціальності 011 "Освітні, педагогічні науки"

Виробнича практика на базі Управління Державної служби якості освіти
в Харківській області: перший унікальний досвід 

Травень 30, 2022

Освітньо-професійна програма підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти «Освітологія» зі спеціальності «011 Освітні, педагогічні науки» в Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди відкриває перед нами, здобувачами, нові горизонти, створює унікальні можливості й перспективи набуття освітньої та професійної кваліфікації. Зокрема, мова йде про виробничу практику, яка проходила з 29 квітня по 26 травня 2022 р. на базі Управління Державної служби якості освіти в Харківській області в дистанційній формі, що пов’язано з умовами воєнного часу в нашій країні.

 

Хотілося б відзначити, що такий вид практики передбачено лише нашою освітньо-професійною програмою, підготовка за якою в нашому університеті розпочалася з 2021/2022 навчального року. За підтримки начальника Управління Державної служби якості освіти в Харківській області Вольянської С. Є, заступника начальника управління – начальника відділу інституційного аудиту Шевченко Н. В., керівника практики від університету канд. пед. наук, доц. Балацинової А. Д. ми ознайомилися з основними напрямами діяльності Державної служби якості освіти, опрацювали нормативно-правові документи та інструктивно-методичні матеріали за кожним із цих напрямів, набули практичного досвіду проведення моніторингу забезпечення прозорості, інформаційної відкритості закладів загальної середньої освіти відповідно до вимог статті 30 Закону України «Про освіту», вивчення педагогічної діяльності під час проведення інституційного аудиту в закладах загальної середньої освіти тощо.

 

Під час виробничої практики для мене і Ковічинської К. став у пригоді наш попередній досвід, якого ми набули під час проходження стажування в Управлінні Державної служби якості освіти в Харківській області з 01 листопада по 31 грудня 2021 р. Зокрема, як спостерігачі ми взяли участь у проведенні інституційного аудиту Харківської гімназії № 116. І нам дуже приємно, що результати стажування за окремими видами діяльності були нам перезараховані в межах академічної мобільності при виставленні підсумкової оцінки за практику.

 

Від імені магістрантів-освітологів хотіла би висловити слова вдячності кафедрі освітології та інноваційної педагогіки фізико-математичного факультету ХНПУ імені Г. С. Сковороди, керівництву і співробітникам Управління Державної служби якості освіти в Харківській області за можливість набуття унікального досвіду з вирішення професійних завдань під час виробничої практики!

 

Марія Лепшеєва, здобувачка другого (магістерського) рівня

вищої освіти ХНПУ імені Г. С. Сковороди за ОПП «Освітологія»

Виробнича практика.jpg

Підсумкова конференція з виробничої практики магістрів
спеціальності 011 "Освітні, педагогічні науки"

Травень 28, 2022

    28 травня відбулася підсумкова конференція з виробничої практики магістрів спеціальності 011 "Освітні, педагогічні науки".

Професорсько-викладацький склад кафедри кафедри на чолі із завідувачкою А.В. Боярською-Хоменко, гарант освітньо-професійної програми Л.Д. Зеленська  та керівник відділу практик ХНПУ імені Г.С.Сковороди Г.А. Кабанська. Викладачі отримали вичерпні відповіді від здобувачів освіти на питання, які стали викликом для всіх: і для викладачів, і для здобувачів, і для бази практики, адже підготовка за ОПП "Освітологія" здійснюється вперше і, як показуються результати практики, успішно. 

     Навіть в умовах війни не існує обмежень для вмотивованих студентів і викладачів! 

     Адже освіта збереже Україну!

Серія гостьових лекцій від професіонала-практика зі Словаччини
Матея Словачека

Травень, 2022

     Міжнародні наукові і професійні зв'язки ХНПУ імені Г.С. Сковороди множаться і укріплюються з кожним роком.

У травні відбулась серія гостьових лекцій Матея Словачека -  професіонала-практика зі Словаччини. Кафедра освітології та інноваційної педагогіки стала модератором зустрічі. 

     Пан Матей розповів про особливості дошкільної і початкової освіти в Словаччині, про використання методики Марії Монтесорі у позаурочний час. Поділився власним досвідом навчання в аспірантурі Прешевського університету та проведенням наукового дослідження.

      Лекції викликали живий інтерес здобувачів і викладачів нашої кафедри.

Продовжуємо і далі реалізовуватти нашу співпрацю.

Співпраця між ХНПУ імені Г.С.Сковороди та МДПУ
імені Богдана Хмельницького

Травень 26, 2022

     Співпраця між ХНПУ імені Г.С. Сковороди та  МДПУ імені Богдана Хмельницького триває багато років і реалізовується в обміні досвідом, спільних наукових і освітніх заходах. 

     Цьогоріч така спіпраця реалізовується також і на рівні освітньо-професійних програм другого магістерського рівня зі спеціальності 011 Освітні, педагогічні наук.

     Здобувачі магістратури МДПУ імені Богдана Хмельницького проходили виробничу (викладацьку) практику на базі Кафедра освітології та інноваційної педагогіки. 

     26 травня студенти-практиканти провели фрагмент семінарського заняття з навчальної диципліни "Загальна педагогіка" зі здобувачами 1 курсу Фізико-математичний факультет ХНПУ імені Г.С.Сковороди. 

Заняття запам'яталось живою дискусією, обміном думок між викладачами і здобувачами різних рівнів навчання.

     Було цікаво, активно, емоційно!!!

Бінарна лекція "Цифрова компетентність майбутнього фахівця"

Травень, 2022

       У рамках проведення Тижня науки нам виявилося під силу провесли онлайн-зустріч з нагоди аж трьох подій! Викладачами кафедри освітології та інноваційної педагогіки Собченко Т.М., Кін О.М. разом зі студентами українського мовно-літературного, а також факультетом психології та соціології було проведено бінарну лекцію "Цифрова компетентність майбутнього фахівця".  А тепер по-порядку три в одній олайн-події: 

 

     ✔️по-перше, учасники привітали одне одного із Всесвітнім днем вишиванки. До цього свята долучаються люди з усього світу - українці та не тільки, науковці та військові, дорослі, діти та немовлята, навіть пам'ятники одягають у наш національний одяг.

     ✔️по-друге, спікери провели коротку, проте пізнавальну й корисну доповідь на тему "Цифрова компетентність майбутнього фахівця". Говорили про те, що таке діджиталізація, як впливає на наше життя технічний прогрес і пришли до того, що сьогодні люди не можуть жити без соціальних мереж, онлайн-сервісів, безмежної всесвітньої павутини. І вчителі - не виняток!

    ✔️ по-третє, присвятили чимало уваги нашому патрону - Григорію Савичу Сковороді, адже кожен студент педагогічного знає, що цього року країна та світ відзначатиме 300-ліття від дня народження великого філософа. Але незважаючи на те, що між нами та Сковородою десятки поколінь, ми навіть зараз досі відчуваємо його вплив на наше життя. 

    Здобувачі УМЛФ і факультету психології та соціології отримали неймовірне завдання - створити сторінку "сучасного" Григорія Савича у соціальних мережах та проявили максимум своєї фантазії для того, щоб спробувати наблизити до нашого часу і без того вічного, безсмертного мислителя. Для наших креативних студентів Сковорода - і порадник, і мандрівний фотограф, і астролог, і навіть бренд! 

Круглий стіл "Інноваційні технології навчання в інтеграційному
курсі "Мистецтво"

Травень 21, 2022

21 травня 2022 року викладачі кафедри освітології та інноваційної педагогіки провели на факультеті мистецтв Хнпу Сковороди круглий стіл "Інноваційні технології навчання в інтеграційному курсі "Мистецтво".

Захід було присявячено тижню науки. 

Дякуємо доц. В.В. Ялліна та проф. М.Е. Пісоцька за цікавий івент!!!

Семінар-диспут "У чому секрет ефективності виховної
системи А.С. Макаренка"

Травень, 2022

      Здобувачі ХНПУ імені Г.С. Сковороди із зацікавленістю, критичністю і, притаманною їм, допитливістю ставляться до педагогічної спадщини Антона Семеновича Макаренка.

      На одному із семінарських занять студенти-другокурсники фізико-математичного факультету ХНПУ імені Г.С.Сковороди, натхненні педагогічними ідеями Антона Семеновича, дискутували щодо їх ефктивності сьогодні, а також намагалися розгадати всі "секрети" видатного педагога.

      Було цікаво, енергійно, а подекуди і гостро 😉😉😉

      Пишаємось здобувачами-сковородинівцями💙💛

Підсумки науково-педагогічної практики магістрів-освітологів

Травень 5, 2022

         У 2021-2022 навчальному році в нашому університеті почала реалізовуватися освітньо-професійна програма «Освітологія» за спеціальністю 011Освітні, педагогічні науки.

         На навчання до магістратури з цією спеціальністю вступили як випускники-бакалаври нашого університету, так й інших університетів міста. Також здобувачами саме за цією програмою вирішили стати педагоги-практики харківських закладів освіти різного рівня.

         З 1 квітня здобувачі-освітологи проходили науково-педагогічну практику, під час якої вони спробували свої сили у ролі педагогічних працівників закладу вищої освіти. Студенти проводили фрагменти лекційних і семінарських занять, розробляли завдання для поточного контролю, проводили просвітницько-виховні заходи.

         5 травня відбулась звітна конференція з практики. Здобувачі, їхні наукові керівники, керівники практики поділились своїми враженнями. Так, нашим студентам дуже сподобалось відчувати себе у ролі викладачів, що спонукало їх до міркувань про вступ і до аспірантури. Здобувачі відзначили, що у проходженні практики їм стали у нагоді навчальні дисципліни, які вони вивчили упродовж першого семестру. Також вказали на деякі труднощі, які у них викликав дистанційний режим проведення занять, наприклад, відсутність «живого» контакту з аудиторією.

       Підсумки практики довели, що наші здобувачі змогли досягли запланованих результатів та продемонстрували володіння фаховими і загальними компетентностями.

Виставка студентських робіт "Відкриваю для себе Григорія Сковороду"

Квітень, 2022

       Цьогоріч виповнюється 300 років від дня народження Г.С. Сковороди, ім’я якого гордо носить наш університет.

Григорій Сковорода – унікальна і багатогранна особистість, яку кожен для себе відкриває по-своєму. Так і наші здобувачі бачать і розуміють його через призму педагогіки, філософії, літератури, музики.

       Студенти-сковородинівці – розумні, креативні, відкриті, натхненні. Вони уміють виражати свої ідеї творчо, дивувати нестандартним баченням і прагненням до нових знань!

Освіта збереже Україну!

Забезпечення освітнього процесу викладачами кафедри

Квітень, 2022

      Кафедра освітології та інноваційної педагогіки продовжує реалізовувати місію університету - формування педагога, освіченого, компетентного, висококваліфікованого фахівця, громадянина, патріота, інноватора, носія духовності і культури завдяки постійному вдосконаленню змісту освіти та сучасних технологій навчання і виховання.

      Наші студенти виявляють здатність працювати самостійно, брати на себе відповідальність за власною ініціативою, готовність помічати проблеми та шукати шляхи їх вирішення. Вони уміють аналізувати нові ситуації й застосовувати вже наявні знання для такого аналізу.

      Пишаємось, підтримуємо і мотивуємо їх!

      Освіта збереже Україну!

Онлайн виставка студентських робіт "Вимоги до вчителя:
від історії до сучасності"

Квітень, 2022

       Студенти-першокурсники Сковородинівського університету виважено і свідомо обрали професію вчителя.

Вони по-дорослому висловлюють свої думки щодо освітянської професії, поступово формуючи власний образ висококваліфікованого вчителя, вчителя практикоорієнтованого, вчителя-оптиміста, вчителя-гуманіста.

       У цьому їм допомагає вивчення модуля «Освіта і виховання в мультикультурному середовищі», який спонукає студентів прослідкувати процес розвитку педагогічної теорії і практики у часі і просторі.

       Наші студенти уміють критично мислити, аналізувати, узагальнювати і порівнювати. Але найбільше нас викладачів надихає і окрилює творчий підхід здобувачів, який вони виражають у навчанні та дослідженнях!

Підсумкові конференції з педагогічної практики

Квітень, 2022

Однією із найбільш цікавих частин педагогічної практики є підсумкова конфереція під час якої наші здобувачі діляться своїми методичними напрацюваннями, набутим досвідом організації виховної роботи, цікавими педагогічними ситуаціями.
 
Цьогоріч практика була організовано дистанційно з урахуванням усіх вимог освітньо-професійних програм і гарантією досягнення здобувачами запланованих результатів навчання.
 
Студенти радо ділилися своїми здобутками – демонстрували онлайн-скриньки класного керівника і фрагменти виховних заходів, щиро ділилися враженнями від практики, виважено підходили до аналізу своєї роботи, визначаючи як власні здобутки, так і деякі труднощі над якими варто буде попрацювати у подальшому.
 
Пишаємось нашими здобувачами!
Впевнені, що за кілька років вони стоятимуть за вчительськими столами і демонструватимуть набуті компетентності, а також сковородинівський родинний дух!!!

Розпочато практичну підготовку у студентів заочної форми навчання

Квітень 25, 2022

25 квітня 2022 року студенти заочної форми навчання ХНПУ імені Г.С. Сковороди розпочали практичну підготовку у дистанційному режимі.

Викладачі кафедри освітології та інноваційної педагогіки долучилися до проведення настановчої конференції, під час якої докладно пояснили здобувачам зміст завдань практики та особливості їх виконання дистанційно. Також керівники практики запропонували здобувачам приклади виконання завдань, складання індивідуального плану, оформлення звітної документації.
 
Бажаємо здобувачам цікавої та плідної практики! Викладачі кафедри готові завжди прийти на допомогу і провести консультації!

Освітній процес у ХНПУ імені Г.С. Сковороди триває!

Квітень, 2022

     Так само триває і процес організації педагогічної практики бакалаврів і магістрів, організований цьогоріч у дистанційному форматі.
     Керівники практики від кафедри освітології та інноваційної педагогіки допомагають здобувачам оволодіти загальними і фаховими компетентностями згідно освітніх програм. Для реалізації цієї мети ми проводимо індивідуальні та групові онлайн-консультації, працюємо в асинхронному режимі, спілкуємось телефоном!
 
Спільна праця викладачів і студентів, їхня щоденна  взаємодія стали запорукою якісної підготовки майбутніх вчителів!!!

Науково-педагогічна практика магістрів спеціальності 011 «Освітологія»

Квітень, 2022

        Навесні здобувачі-магістранти ОПП "Освітологія" проходять науково-педагогічну практику в закладах вищої освіти.

Метою проходження науково-педагогічної практики є: оволодіння здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти компетентностями, необхідними для розв’язання складних професійних задач забезпечення якості навчання і викладання, педагогічного супроводу учасників освітнього процесу, проведення науково-педагогічних досліджень і впровадження їх результатів в інноваційну практику, що характеризуються невизначеністю умов і вимог.

        Під час практики магістри-освітологи пробують себе у ролі викладачів, готують і проводять фрагменти лекційних і семінарських занять, розробляють різні форми поточного контролю для студентів першого і другого курсів економічного, фізико-математичного, природничого і українського мовно-літературного факультетів.

        Щира вдячність нашим магістрантам, які відповідально, віддано і натхненно поставились до науково-викладацької практики. Віримо, що знання та уміння, набуті під час практики, стануть основою для формування фахових компетентностей викладача вищої школи.

Настановча конференція з виробничої практики для магістрів заочної форми навчання зі спеціальності 011 «Освітологія»

Квітень 25, 2022

25 квітня 2022 року кафедрою освітології та інноваційної педагогіки було проведено настановчу конференцію з виробничої практики для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти заочної форми навчання зі спеціальності 011, ОП «Освітологія».  Практика проходиме з 25 квітня по 21 травня 2022 року на базі управління Державної служби якості освіти у Харківській області в дистанційному форматі.

У роботі конференції, крім здобувачів і керівника виробничої практики від кафедри освітології та інноваційної педагогіки канд. пед. наук, доцента Балацинової Алли Дмитрівни, взяли участь заступник начальника Управління Державної служби якості освіти у Харківській області – начальник відділу інституційного аудиту Шевченко Наталія Василівна, начальник відділу практик ХНПУ імені Г. С. Сковороди Кабанська Ганна Анатоліїівна та гарант освітньо-професійної програми «Освітологія» д-р пед. наук, професор Зеленська Людмила Дмитрівна.

У своєму виступі Н. В. Шевченко ознайомила здобувачів зі структурою, основними напрямами діяльності Державної служби якості освіти, особливостями її роботи в умовах воєнного часу.

А. Д. Балацинова презентувала здобувачам програму практики, надала їм рекомендації щодо складання індивідуального плану роботи та оформлення звітної документації.

Слова підтримки та побажання успішного проходження виробничої практики прозвучали у виступах Л. Д. Зеленської та Г. А. Кабанської.

Бажаємо нашим магістрам цікавої і плідної роботи!

з-1.png
З-2.png

Педагогічна практика в умовах дистанційного навчання

Квітень, 2022

      Одним із викликів в організації освітнього процесу сьогодні стало проведення педагогічної практики. Керівники з педагогіки спільно із кафедрою та відділом практик розробили дорожню карту реалізації навчальної програми у повному обсязі: було проведено настановчі конференції, визначено графік консультацій та онлайн зустрічей з керівниками практики і методистами, зміст завдань адаптовано до умов дистанційного навчання.

     Сьогодні здобувачі разом з керівниками та одногрупниками проводять фрагменти виховних заходів онлайн, наповнюють свої онлайн-скриньки цікавинками із всесвітньої мережі віртуальних музеїв, концертів, заходів, діляться своїми враженнями на сторінках соціальних мереж і в особистому листуванні.

     Освітній процес триває! Ми долаємо усі труднощі, формуємо педагога, освіченого, компетентного, висококваліфікованого фахівця, громадянина, патріота, інноватора, носія духовності і культури завдяки постійному вдосконаленню змісту освіти та сучасних технологій навчання і виховання.

     Освіта збереже Україну!!!

Підвищення кваліфікації педагогів

Квітень, 2022

   Сковородинівський університет є основним осередком неперервної педагогічної освіти Харківщини. Ми здійснюємо педагогічне просвітництво і професійну орієнтацію у закладах загальної середньої освіти, готуємо сучасного компетентного вчителя, проводимо фундаментальні наукові дослідження у педагогічній царині, здійснюємо педагогічне просвітництво батьків, організовуємо сучасні стажування і підвищення кваліфікації педагогів з різних куточків України.

    Так, центр освіти дорослих спільно з кафедрою освітології та інноваційної педагогіки ефективно реалізували програму підвищення кваліфікації педагогів «Інновації в професійному розвитку педагогічних працівників» за напрямом розвитку фахових компетентностей учасників освітнього процесу Нової української школи.

    Наші слухачі, відповідно до професійного Стандарту на групу професій «Вчитель закладу загальної середньої освіти» оволоділи такими компетентностями:

  • мовно-комунікативна, предметно-методична, інформаційно-цифрова;

  • емоційно-етична, компетентність педагогічного партнерства;

  • проєктувальна компетентність;

  • прогностична,  організаційна компетентності;

  • інноваційна компетентність, здатність до навчання упродовж життя, рефлексивна компетентність.

Також на базі кафедри було проведено стажування методистів навчальної частини Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди. Результатом роботи стажистів стали підготовлені тези доповідей на науково-практичні конференції.

       Сковородинівська родина щиро підтримує кожного учасника освітнього процесу. 

   Дякуємо проф. Ворожбіт-Горбатюк В.В., доц. Боярській-Хоменко А.В., доц. Собченко Т.М. за організацію і проведення стажувань.

      Дякуємо ректору Юрію БОЙЧУКУ та проректору з навчально-наукової роботи Володимиру Борисову за ініційовані програми підвищення кваліфікації і стажування.

Синхронне і асинхронне навчання зі здобувачами

Квітень, 2022

Пріоритетом роботи ХНПУ  і кафедри є урахування потреб, інтересів і освітніх можливостей здобувачів.

Сьогодні кожен викладач організовує навчальні заняття у різних формах і з використанням усіх можливостей і каналів взаємодії. Ми на зв’язку зі здобувачами 24/7:

  •  проводимо заняття у режимі реального часу із використанням засобів відеозв’язку Meet і Zoom;

  • використовуємо активні та інтерактивні освітні онлайн-технології;

  • розміщуємо навчальні матеріали, тексти лекцій, завдання для семінарських і самостійних завдань на платформі дистанційної освіти Moodle;

  • створюємо свої освітні блоги;

  • розміщуємо відеолекції на власних YouTube каналах;

  • ведемо постійний діалог у чатах різних месенджерів;

  • листуємось через е-пошту;

  • спілкуємось у особистій переписці;

  • проводимо телефонні консультації.

Багаторічна традиція Сковородинівського університету - по сімейному підтримувати кожного учасника освітнього процесу, сьогодні продовжує реалізовуватися у нових реаліях нашого життя!
     Освіта збереже Україну!!!

Навчальні заняття з аспірантами кафедри освітології та
інноваційної педагогіки відновлено!

Квітень, 2022

     Освітньо-наукова програма "Освітні, педагогічні науки" реалізовується згідно плану на усіх роках підготовки.

Кафедра завжди ураховувала освітні потреби кожного здобувача, а сьогодні викладачі також ураховують і їхні технічні можливості.За результатами опитування аспірантів було розроблено різні варіанти відновлення освітнього процесу - в режимі реального часу через засоби відеозв'язку, в асинхронному режимі через ПДО Moodle, через месенджери і особисте спілкування.

      Проф. Штефан Л.А. з аспірантами 1 року навчання провела семінарське заняття з нормативної навчальної дисципліни "Розвиток світової та вітчизняної педагогічної думки".

      Проф. Рибалко Л.С. з аспірантами 2 року навчання провела заняття з вибіркової дисципліни "Теорія і методика виховання", з аспірантами 1 року навчання з дисципліни "Методологія, технологія науково-педагогічного дослідження та презентація його результатів".

     Проф. Башкір О.І. з аспірантами 3 року навчання провела семінарське заняття з навчальної дисципліни "Наукові підходи в педагогічних дослідженнях".

 

Освіта збереже Україну!

Відновлення освітнього процесу

Квітень 08, 2022

        ХНПУ імені Г.С. Сковороди і кафедра освітології та інноваційної педагогіки з 1 квітня 2022 року відновили освітній процес після вимушених канікул через війну на території нашої держави.

        Викладачі-сковородинівці проводять лекційні і практичні заняття у синхронному та асинхронному режимах з використанням засобів відеозв’язку, платформи дистанційного навчання Moodle, ураховуючи потреби і технічні можливості кожного здобувача.

        На історичному факультеті заняття проводила доц. Ялліна В.Л., на факультеті природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти – доц. Білик В.М., на українському мовно-літературному факультет імені Г.Ф. Квітки-Основ'яненка – проф. Друганова О.М., доц. Собченко Т.М., факультеті іноземної філології – доц. Білик В.М., факультеті мистецтв – доц. Твердохліб Т.С., доц. Денисенко А.О., факультет психології і соціології – доц. Кін О.М., факультеті фізичного виховання і спорту – проф. Рибалко Л.С., доц. Борисенко Н.О., доц. Цапко А.М., фізико-математичному факультеті – доц. Боярська-Хоменко А.В.

Вебінар "Психопедагогічні рекомендації для роботи з дітьми 6-11 років"

Квітень 07, 2022

7 квітня 2022 р.   у рамках співпраці з громадською організацією  "Міжнародна асоціація сучасної освіти, науки та культури" викладачі кафедри освітології та інноваційної педагогіки разом зі здобувачами магістерського рівня вищої освіти спеціальності 011 Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди долучилися до вебінару "Психопедагогічні рекомендації для роботи з дітьми 6-11 років". Автори проєкту познайомили учасників з методичними рекомендаціями щодо організації і проведення ресурсно-пізнавальних уроків в умовах воєнного стану, які дозволяють лікувати словом, формувати в учнів емоційний інтелект і навички soft skills, відволікати і перелючати увагу. Окремий акцент під час зустрічі було зроблено на необхідності посилення психодидактичної підготовки вчителя в умовах перманентних змін і невизначеності. Дякуємо  організаторам і особисто д.пед.н , проф. Осадченко І.І. за організацію просвітницьких заходів!

Настановча конференція з науково-викладацької практики
для магістрів зі спеціальності 011 "Освітологія"

Квітень 01, 2022

Сковородинівський університет відновлює освітній процес!!!
Ми – сильні, ми – вільні, ми – єдині!!!

 

Сьогодні, 01 квітня 2022 року, кафедра освітології та інноваційної педагогіки провела настановчу конференцію з науково-викладацької практики для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти зі спеціальності 011 "Освітологія".

Настановча конференція пройшла продуктивно і з позитивним настроєм, незважаючи на те, що Україна та університет переживають складні часи, а викладачі  та здобувачі розкидані по різним країнам світу. Усі учасники освітнього процесу виявили готовність до продовження навчання і практичної підготовки у дистанційному форматі, здобувачі отримали завдання і поспілкувалися з методистами із практики, обговорили особливості реалізації навчальної програми практики у дистанційному режимі.

Наші дівчата-здобувачки надзвичайно освічені, відкриті, виважені й талановиті. Вони готові вчитися читати фрагменти лекцій для студентів молодших курсів, проводити фрагменти практичних занять, розробляти завдання для контролю, проводити виховні та профорієнтаційні заходи! Дякуємо вам, шановні, за відданість педагогічній науці!!!

 

Сьогодні педагогіка модернізується, розвивається, йде в ногу з часом і відповідає запитам суспільства!

 

Освіта збереже Україну!!!

Педагогіка МИРУ

Березень 26, 2022

Педагогічна наука і освіта повинні формувати у соціумі мислення миру і ненасилля. Сьогодні це стало вкрай актуально і життєво необхідно. Сковородинівський університет завжди був центром формування педагога, освіченого, компетентного, висококваліфікованого фахівця, громадянина, патріота, інноватора, носія духовності і культури. Нині, переживаючи складні часи війни, науково-педагогічний колектив університету на чолі з ректором виявляє життєствердну позицію і розробляє нову навчальну дисципліну "Педагогіка миру".

Педагогіка миру – комплексна міждисциплінарна освітня компонента, ініційована ректором Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди Юрієм БОЙЧУКОМ.

Мета педагогіки миру: формування нового глибинного мислення педагога-миротворця, здатного на основі гуманістичного осмислення національних і загальнолюдських цінностей миру, життя, свободи, людяності формувати у здобувачів освіти різних рівнів матриці конструктивної поведінки, діяльності і духовно-практичного освоєння світу на основі любові до ближнього, визнання самоцінності кожної людини.

Очікуваний результат: матеріалізація особистісної культури, визнання апріорності духовно-морального імперативу істини, втілення суспільно значимих проєктів на збереження миру у світі, цивілізованої неконфліктної взаємодії в усіх сферах життєдіяльності людини.

Змістові орієнтири:

1. Національні і загальнолюдські цінності у визначенні цілей освіти, навчання, виховання і розвитку особистості, формування почуття захищеності людини в колективі. Філософські, культурні, мистецькі базиси.

2. Мовна, інфомедійна, професійна культура педагога-миротворця як умова вироблення життєвої і професійної стійкості.

3. Творче використання в сучасних реаліях кращих досягнень народної, козацької, християнської, гуманної і гуманістичної педагогіки під час розроблення і втілення суспільно значимих проєктів, покликаних для збереження миру і цивілізаційного розвитку.

Єднаємося заради майбутнього. Освіта збереже світ!!!

Відбулася зустріч з аспірантами-іноземцями

Березень 24, 2022

24 березня 2022 року відбулась зустріч аспірантів-іноземців з керівництвом університету та структурних підрозділів.

Проректор з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Бережна Світлана Вікторівна пояснила здобувачам особливості роботи університету у дистанційному режимі. Також Світлана Вікторівна щиро подякувала здобувачам за підтримку університету і викладачів.

Завідувач відділом аспірантури та докторантури Разуменко Ірина Василівна продемонструвала графік освітнього процесу, розклад занять, а також довела до відома здобувачів зміст основних документів університету щодо відрахування, переведення, затвердження тем наукових робіт тощо.

Завідувачка кафедрою освітології та інноваційної педагогіки Боярська-Хоменко Анна Володимирівна розповіла про підготовку наукових заходів, які планує кафедра, про продовження діяльності фахових збірників наукових праць і закликала здобувачів подавати до друку статті.

Завідувачка кафедрою початкової і професійної освіти Ушмарова Вікторія Володимирівна акцентувала увагу здобувачів на продовженні освітнього процесу та проведенні навчальних занять у дистанційному режимі.

Наш університет, маючи глибокі традиції, сьогодні працює як одна велика родина, а здобувачі-іноземці є невід’ємною частиною цієї дружньої інтернаціональної родини!

Освіта збереже світ!

Кураторська година з магістрами ООП "Освітологія"

Березень 22, 2022

Знаємо, що кожен переживає цю війну по-своєму. Надзвичайно важливо зараз єднатися і підтримувати зв’язок, якщо не фізично, то хоча б дистанційно.

Доцент кафедри освітології та інноваційної педагогіки, куратор групи Цапко А.М. зустрiлася зі здобувачами другого (магістерського) рівня спеціальності 011 ООП "Освiтологiя". Пiд час зустрiчi обговорили особливостi організації освітнього процесу в умовах воєнного стану.

Поспiлкувалися та отримали відповіді на запитання, якi зараз найбiльше турбують наших здобувачiв. Магістри готові до онлайн навчання і налаштовані на роботу.

Всi у рiзних куточках свiту, але радi бачити i чути один одного. Ми віримо, що перемога вже не за горами, і скоро всі зустрiнемося у рiдному Харковi та в аудиторiях нашого унiверситету.

 

#ВсеБудеУкраїна

Відбулися засідання фізико-математичного факультету і кафедри освітології та інноваційної педагогіки

Березень 21, 2022

21 березня 2022 року відбулися засідання фізико-математичного факультету і кафедри освітології та інноваційної педагогіки. У такий складний для країни час – час війни – ми були надзвичайно щасливі бачити один одного. Під час факультетської зустрічі декан Наталія Олександрівна Пономарьова повідомила про особливості організації освітнього процесу в дистанційному режимі, наголосила на коректності роботи сайту університету і платформи дистанційного навчання Moodle, відповіла на численні запитання студентів і викладачів.

Під час засідання кафедри було вирішено питання щодо взаємодії з аспірантами, організації і проведення VI  Міжнародної науково-практичної конференції «Психолого-педагогічні проблеми вищої і середньої освіти в умовах сучасних викликів: теорія і практика», розробки нової навчальної дисципліни «Педагогіка миру», яка сьогодні є вкрай актуальною для українського суспільства, а особливо для освітян.

Сковородинівська родина продовжує реалізовувати місію нашого славетного університету – формувати педагога, освіченого, компетентного, висококваліфікованого фахівця, громадянина, патріота, інноватора, носія духовності та культури!

фак8.PNG
1.PNG

Ювілей В. І. Лозової

Березень 02, 2022

Харківський національний педагогічний університет завжди пишався своїми видатними науковцями. Багато відомих учених навчалися і працювали у стінах найстарішого педагогічного вишу України. Сьогодні викладачі і студенти із гордістю несуть ім’я сковродинівця до кожної школи, із вдячністю згадують своїх викладачів і наставників.

Однією із найбільш яскравих постатей вищої школи України є Валентина Іванівна Лозова –  легенда педагогічної справи, видатний учений, непересічна особистість, чарівна жінка, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, заслужений діяч науки і техніки України.

Валентина Іванівна у березні святкувала свій ювілейний День народження, її вітали рідні, близькі, учні, колеги. Кафедра освітології та інноваційної педагогіки – рідна кафедра Валентини Іванівни, яку вона очолювала багато років – також готувала вітання і сюрпризи. Але всі наші плани зруйнувала страшна трагедія – війна, яка увірвалась у дім кожного українця…

Але, незважаючи ні на що, педагогічна наука продовжує жити, педагогічний університет продовжує працювати і підтримувати кожного свого студента і викладача. Родинний дух Сковородинівського університету за час війни тільки зміцнів! Ректор Юрій БОЙЧУК по-батьківський дбає не лише про нинішніх співробітників і студентів, а й про випускників, про колег, які працювали в університеті у різні часи, зокрема і про Валентину Іванівну.

Валентина Іванівна Лозова пройшла всі ступені викладацької кар’єри: аспірант, викладач, старший викладач, доцент, професор, завідувач кафедри педагогіки ХНПУ імені Г. С. Сковороди. Валентина Іванівна збагатила вітчизняну педагогічну науку розробкою багатьох актуальних педагогічних проблем. Вона прагнула не тільки особисто рухати педагогічну науку вперед, про що говорять численні монографії, підручники, посібники, наукові статті, а й заохочувала до наукової діяльності талановиту молодь, шкільних учителів, кожного, хто прагнув і мав бажання й хист до педагогіки. Під керівництвом В. І. Лозової підготовлено та захищено 53 кандидатських та 16 докторських дисертацій. Серед учнів Валентини Іванівни відомі фахівці, професори, які вже створили власні наукові школи та з честю несуть звання «Учень професора В. І. Лозової».

Саме завдяки В. І. Лозовій Харківська педагогічно-дидактична школа стала знаною в Україні, низка науково-педагогічних проблем, за які не бралися навіть академічні інститути, отримала розвиток саме в науковій школі Валентини Іванівни. Наприклад, розробка класифікації нетрадиційних форм навчально-пізнавальної діяльності, розвиток вальдорфської педагогіки в Україні тощо. Валентина Іванівна завжди тонко відчувала, схвалювала і підтримувала нові ідеї, течії в педагогіці. Так, з її легкої руки досліджувалися нові на той час наукові підходи: інноваційний, ресурсний, деонтологічний, персоніфікований, акмеологічний тощо.

Поєднання високої науки і методики викладання предмету «Педагогіка», яку Валентина Іванівна читала всі роки роботи в університеті, стимулювала її як викладача-методиста до підготовки навчально-методичного забезпечення курсу, звернення до теоретичної спадщини і практичного досвіду видатних учителів України та зарубіжжя.

Учні, студенти, колеги, науковці, які слухали лекції і доповіді Валентини Іванівни, пам’ятають яскраві, емоційні, змістовні повідомлення та промови. Відомо, що талановита людина – талановита в усіх вимірах.

Валентина Іванівна – унікальна особистість, людина високої проби. За будь-яких обставин залишається чесною, сміливою, принциповою. У житті, як на довгій ниві, зустрічаються перешкоди, труднощі, несподівані ситуації. Але Валентина Іванівна ніколи не скорялася, прагнула сама все побороти, залишалася вірною донькою, жінкою, мамою і бабусею.

Ми вдячні, шановна Валентино Іванівно, за Ваш життєвий і професійний подвиг, за Вашу відданість педагогічній справі, за принциповість і людяність. Бажаємо здоров’я Вам і Вашій родині, оптимізму і радості. Хай світяться Ваші очі, хай не згасає чарівна посмішка з Вашого обличчя.

Наші спогади і побажання ми виклали у пам’ятному зібранні, з яким можна ознайомитися за цим посиланням.

З повагою і щирою вдячністю учні та колеги!!!

Вебквест "Академічна доброчесність: нормативне забезпечення в ХНПУ імені Г. С. Сковороди або школа акдемічної доброчесності"

Лютий 22, 2022

22 лютого 2022 року кафедрою освітології та інноваційної педагогіки було організовано цікавий вебквест на тему: «Академічна доброчесність: нормативне забезпечення в ХНПУ імені Г. С. Сковороди або школа академічної доброчесності» (авторка д.п.н., доц. Т. С. Твердохліб). Здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, які навчаються за спеціальністю «011 Освітні, педагогічні науки», та магістранти фізико-математичного факультету мали можливість його пройти на сайті «Всеосвіта».

Під час проходження квесту аспіранти та магістранти потрапили у дивну школу, де замість звичайних навчальних предметів, вони вивчали документи, присвячені питанням академічної доброчесності. Здобувачі прогулялися коридором академічних чеснот (перший рівень квесту) і потрапили в клас академічної відповідальності (другий рівень квесту). У школі вони відповідали на питання, шукали ключі і підказки.

За відведений час усього було здійснено 85 проходжень вебквесту. Дякуємо всім аспірантам і магістрантам, які долучилися до цієї пізнавальної гри! За результатами проходжень визначено найкращих учнів школи академічної доброчесності. Ними стали такі здобувачі:

 І місце - Олена Жадан (здобувачка третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, спеціальність 011);

ІІ місце - Анастасія Бабак (здобувачка другого рівня вищої освіти, спеціальність 011);

ІІІ місце - Ірина Майстрюк (здобувачка третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, спеціальність 011).

 

Вітаємо з перемогою! Бажаємо нових досягнень і звершень!

1.Обкладинка квест.png
2. Проходження кін. вар.png
3.ключ.png
5. Коридор.png
4. Вітаю.png

Настановча конференція з науково-педагогічної практики здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти

Лютий 21, 2022

21 лютого 2022 року відбулась настановча конференція з науково-педагогічної практики здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Освітологія» заочної форми навчання. Координатор з практики д.п.н., проф. Олена Миколаївна Друганова презентувала здобувачам програму практики, пояснила зміст практики та особливості оформлення індивідуального плану практики і звітної документації. Здобувачі освіти були розподілені за методистами і закріплені за групами здобувачів освіти другого (бакалаврського) рівня вищої освіти. 

Бажаємо нашим магістрантам цікавої і насиченої практичної підготовки!

практ5.PNG
практ2.PNG
практ3.PNG

Науково-методичний семінар для наукових керівників
здобувачів-іноземців

Лютий 17, 2022

17 лютого 2022 року відбувся черговий науково-методичний семінар для наукових керівників здобувачів-іноземців. У семінарі взяла участь проректорка з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Світлана Вікторівна Бережна. Вона акцентувала увагу наукових керівників на основних положеннях Порядку присудження ступеня доктора філософії та скасування рішення разової спеціалізованої вченої ради закладу вищої освіти, наукової установи про присудження ступеня доктора філософії. Зокрема на питаннях щодо необхідності оформлення КЕП для усіх членів спеціалізованих учених рад і здобувачів освіти, перевірки активності ідентифікаторів DOI. Також Світлана Вікторівна презентувала затверджене положення ХНПУ імені Г.С. Сковороди Про створення та організацію роботи спеціалізованих учених рад.

Також у семінарі приймала участь завідувачка відділу аспірантури і докторантури Ірина Василівна Разуменко, яка презентувала проміжні результати виконання здобувачами освітньої складової ОНП і проходження педагогічної практики, відповіла на питання наукових керівників щодо особливостей оформлення атестаційних листів здобувачами освіти та функцій наукового керівника у цьому процесі.

Гарант ОНП «Освітні, педагогічні науки» Людмила Сергіївна Рибалко звернула увагу наукових керівників на можливість практичного впровадження результатів дисертаційних досліджень на базі науково-методичних лабораторій університету, а також їх апробації на наукових конференціях у різних регіонах України та за кордоном.

Завідувачка кафедрою освітології та інноваційної педагогіки Анна Володимирівна Боярська-Хоменко за погодженням з науковими керівниками сформувала попередній план обговорення дисертаційних досліджень на засіданнях кафедри, а також план подання дисертаційних досліджень до захисту у разових спеціалізованих учених радах.

Науково-методичний семінар пройшов з позитивним настроєм і спонукав наукових керівників до реалізації спільних наукових проєктів зі здобувачами.

unnamed.png

Проведено науково-методичний семінар для наукових керівників

Лютий 15, 2022

15 лютого 2022 року кафедра освітології та інноваційної педагогіки провела науково-методичний семінар для наукових керівників здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти спеціальностей 011 Освітні, педагогічні науки та 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями). Під час семінару було обговорено «Порядок присудження ступеня доктора філософії та скасування рішення разової спеціалізованої вченої ради закладу вищої освіти, наукової установи про присудження ступеня доктора філософії», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 2022 р. № 44. Д.п.н., проф. Л.Д. Зеленська презентувала основні положення Порядку, акцентувала увагу на нововведеннях та деяких процедурних моментах, роз’яснила порядок створення разових спеціалізованих учених рад, порядок захисту та підготовки супровідної документації. 

7.PNG
1.PNG
6.PNG
2.PNG

Атестація здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти

Лютий 08, 2022

Лютневі засідання кафедри традиційно відзначаються атестацією здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти. Так і засідання 8 лютого 2022 року не стало виключенням. В дистанційному режимі за допомогою засобів відеозв’язку члени кафедри заслухали атестаційні звіти здобувачів усіх років навчання. Здобувачі розповіли про виконання освітньої складової ОНП, а також про свої наукові досягнення: публікація наукових статей, участь у конференціях міжнародного і всеукраїнського рівнів, результати стажувань у різних закладах освіти і громадських організаціях, участь у різних проєктах та івентах.

Ми пишаємось здобутками наших здобувачів, щиро радіємо їхнім успіхам і готові підтримувати усі їхні наукові, дослідницькі і педагогічні ініціативи!

4.PNG
5.PNG
3.PNG
1.PNG
2.PNG

Важливі зустрічі зі стейкголдерами

Лютий 03, 2022

3 лютого 2022 р. члени проєктної групи ОП "Освітологія" другого (магістерського) рівня вищої освіти ХНПУ імені Г.С.Сковороди провели планову зустріч зі стейкголдером Юкляєвською Наталією Вікторівною – директором Державного навчального закладу "Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості". Під час зустрічі обговорили фокус освітньої програми, її орієнтацію на запити регіону,  можливості  майбутнього працевлаштування здобувачів магістерського рівня вищої освіти  спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки, погодили програмні результати навчання з вимогами ринку освітніх послуг. У рамках зустрічі було укладено Угоду про співробітництво кафедри освітології та інноваційної педагогіки ХНПУ імені Г. С. Сковороди і Державного навчального закладу «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості».

зображення_viber_2022-02-04_12-30-40-361.jpg

Участь кафедри у громадському житті та волонтерському русі
міста, області, країни

Січень 25, 2022

Наша кафедра (професорсько-викладацький склад та аспіранти) бере активну участь у громадському житті та волонтерській діяльності міста, області, країни. Напрями роботи: підтримка творчої молоді, збереження культури нації, підтримка Захисників України тощо.

Шостий рік поспіль у Харкові відбувається Міжнародний Вертеп-Фест, міжнародний спільноспів «Нова радість стала» та Колядка-Батл в рамках фестивалю вертепів. Ось і цього разу ми були активними учасниками цього заходу та отримали подяку від Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації та організаторів Міжнародного фестивалю вертепів та вертеп-фест в інтернеті. Вітаємо наших здобувачів (Магілін О., Зелений І., Крокун-Баранова А., Ван Ціхуей) освітньо-наукового рівня і дякуємо за активну громадську та громадянську позицію.

Бажаємо всім нових проектів, нових здобутків і звитяг!

IRA_2532.jpg
DSC_9951 (1).jpg
DSC_9954.JPG
271939522_4823263747764983_536362764077734596_n.jpg
DSC_9947 (1).jpg
DSC_9952 (1).jpg
DSC_9961.JPG

Найщиріші вітання з днем народження

Січень 21, 2022

Кафедра освітології та інноваційної педагогіки щиросердно вітає завідувачку кафедри освітології та інноваційної педагогіки Анну Володимирівну з днем народження!!! 

Прийміть щирі слова вдячності за натхненну і дружню, творчу й ініціативну атмосферу на кафедрі! Дякуємо за єдність думки у вчительській справі і наукових звершеннях! Дякуємо за підтримку, стимул, наснагу і бажання до інноваційних освітянських звитяг!

Бажаємо нових планів і мрій! Бо Ваші мрії і нас роблять щасливими )))) !!! Міцного здоров'я, злагоди, невичерпності ідей і сил!!!

                                                                                       

                                                                                                    Ваша освітянська сім'я - кафедра освітології та інноваційної педагогіки

DSC_2586.JPG
1.jpg

Співпраця із закладами професійної освіти

Січень 11, 2022

Кафедра освітології та інноваційної педагогіки активно співпрацює із закладами професійної і фахової передвищої освіти, зокрема, із Природоохоронним фаховим коледжем,  Регіональним центром професійної освіти ресторанного, будівельного, автодорожного сервісу Харківської області, Первомайським професійним ліцеєм. Кандидат педагогічних наук, доцент Балацинова Алла Дмитрівна провела 05 та 11 січня 2022 року насичені вебінари і презентувала колегам із цих закладів освіти навчальну дисципліну "Цифрова дидактика" .

Щиро дякуємо Аллі Дмитрівні за презентацію досвіду кафедри!

зображення_viber_2022-01-11_22-33-37-790.jpg
зображення_viber_2022-01-11_22-33-38-702.jpg
зображення_viber_2022-01-11_22-33-38-243.jpg
зображення_viber_2022-01-11_22-33-39-204.jpg
зображення_viber_2022-01-11_22-33-37-316.jpg

Чудові майстерки "Освітології"

Січень 10, 2022

10.01.2022 року викладачі кафедри провели зустріч із представниками фахової передвищої освіти, а саме з Харківським коледжем будівництва, архітектури та дизайну.

- д.п.н., доц. Башкір Ольга Іванівна провела чудову майстерку для більше ніж 40 учасників на тему "Інноваційні підходи у використанні активних та інтерактивних методів навчання"

- д.п.н., проф. Зеленська Людмила Дмитрівна презентувала роботу кафедри і ОПП "Освітологія".

Дякуємо колегам за яскраві майстерки і презентацію теоретичних доробок та досвіду практичної діяльності кафедри освітології та інноваційної педагогіки!

271708039_3194392807467561_4488298253965258525_n.jpg
271665198_3194392764134232_3205796394051829153_n.jpg
271741973_3194392844134224_4736210796822508392_n.jpg
271616240_3194392884134220_3596885166148333196_n.jpg

Творча співпраця з громадськими організаціями і підтримка молодіжної політики України - кредо нашої кафедри

Січень 09, 2022

Ми підтримуємо молодіжну політику України, творчу молодь України і нам дякують за співпрацю.

Майстер-класи для дітей та молоді під час проведення фестивалів "Різдвяний Олімп", "Золотий Олімп", головування  у журі конкурсу-фестивалю - добра традиція співпраці нашої кафедри з організаторами конкурсу й дитячими та юнацькими творчими колективами, не тільки Харківщини...

Пишаємося тим, що учасники і переможці (не тільки цих талант-конкурсів) стають, у подальшому, нашими студентами і здобувають фах: "учителя музики", "хореографа", "учителя початкових класів" тощо.

Організатори міжнародного фестивалю "Різдвяний Олімп" дякують кафедрі освітології та інноваційної педагогіки ХНПУ імені Г.С.Сковороди "за підтримку державної молодіжної політики, за компетентність, цілеспрямованість і творчу співпрацю у сфері розвитку соціально активної, талановитої молоді".

Партнерство і співпраця кафедри з громадськими організаціями дарує радість, натхнення і спрямовані на виховання творчої молоді - гармонійної особистості!!!

DSC_9943.JPG

Педагогічне просвітництво і обмін досвідом

Січень 04, 2022

Педагогічне просвітництво і обмін досвідом - запорука ефективної освіти. Викладачі кафедри освітології та інноваційної педагогіки, як і всі освітяни, розуміють важливість педагогічної взаємодіє і співпраці. Так, провідні професори кафедри із задоволенням провели майстерки і семінари-практикуми для закладів професійної і фахової передвищої освіти, а саме для Ізюмського регіонального центру професійної освіти і Електромеханічного фахового коледжу ХНУМГ імені О.М. Бекетова. 

Під час заходів. проведених 4 січня 2021 р. було презентовано теоретичні доробки і досвід практичної діяльності кафедри освітології та інноваційної педагогіки на теми:

"Стратегії і практики організації дуальної освіти" (доктор педагогічних наук, доцент Анна Володимирівна Боярська-Хоменко)

"Інноваційні підходи у використанні активних та інтерактивних методів навчання" (доктор педагогічних наук, доцент Ольга Іванівна Башкір)

Презентація ОПП "Освітологія" (доктор педагогічних наук, професор Людмила Дмитрівна Зеленська).

Дякуємо колегам за яскраві майстерки і презентації!

IMG-10cc2dacacd61d3021d9a73a1887732b-V.jpg
IMG-0ed94089c2ee6a95b59515f5b2e2e646-V.jpg
IMG-317326dadf88df1123a31f3c94f33ecb-V.jpg
IMG-052b66b2f846b8eabea60225ba7f22e6-V.jpg
IMG-84350a64564955f48cc63d600d2d9afc-V.jpg
IMG-8d22bcb80e64de5f5a58e805df2ad4ac-V.jpg
IMG-bc0e9e92d35dfcc2fbf7192f84d42b6f-V.jpg

Семінар-практикум "Формувальне оцінювання в ЗЗСО"

Січень 04, 2022

4 січня 2021 р. професор кафедри освітології та інноваційної педагогіки Вікторія Вікторівна Ворожбіт-Горбатюк провела семінар-практикум "Формувальне оцінювання в ЗЗСО" для педагогів Харківської гімназії №14. Вчителі з цікавістю сприйняли запропонований Вікторією Вікторівною івент і активно долучилися до взаємодії і спільної роботи!

IMG-1d3b462aa2a44a9afb341e5c4a50d898-V-01.jpeg
IMG-d6e997cd6b67ea6a6611210a9e576f79-V-01.jpeg
IMG-c48f1ad41591f4acf7da271d8b6d9f44-V-01.jpeg

Ознайомлення з діяльністю СНГ "Педагогіка і мистецтво" та презентація педагогічних коміксів

Грудень 28, 2021

Для учасників студентського наукового гуртка «Педагогіка і мистецтво» перший семестр промайнув як один день. Стільки цікавого було для гуртківців: вони брали участь у всеукраїнських та міжнародних конференціях, створювали педагогічні комікси, спілкувалися на засіданнях гуртка й дізнавалися багато нового. Гуртківці стверджують, що було пізнавально, розвивально і класно!

Своїми здобутками та враженнями від діяльності в складі гуртка вони поділилися з членами кафедри освітології та інноваційної педагогіки, на засідання якої їх запросили для звітування. Дякуємо Аліні Мороз та Ані Мажузі (вони були обрані для презентації гуртка) за змістовні, яскраві виступи. Дівчатка ознайомили кафедралів з особливостями роботи над створенням педагогічних коміксів із серії "Естетичне виховання в родині: поширені помилки, поради і лайфхаки для батьків", презентували комікс Аліни Мороз «Читання: покарання чи велика радість?», комікс Марії Ємельяновської та Єгора Кубрика «Відвідування мистецького заходу з дитиною: нудьгуємо чи отримуємо естетичну насолоду?». Аліна та Аня цікаво розповідали і відповіли на всі питання кафедралів!

Висловлюємо щиру вдячність завідувачці кафедри А.В. Боярській-Хоменко та членам кафедри освітології та інноваційної педагогіки за запрошення, зацікавленість і підтримку!

IMG-7b52484664cad071368e8320e7d13632-V.jpg
IMG-ee9157fb30d4c55bbabdc2a4638340b4-V.jpg
IMG-V.jpg

Засідання редакційної колегії фахового журналу категорії "Б" - 
"Теорія та методика навчання та виховання"

Грудень 22, 2021

22 грудня 2021 року відбулося засідання редакційної колегії фахового журналу категорії «Б» із педагогічних наук «Теорія та методика навчання та виховання». У засіданні брали участь: голова редакційної колегії – проф. Іонова О. М., відповідальний редактор – д.п.н. Боярська-Хоменко А. В., відповідальна за випуск – проф. Штефан Л. А., члени редакційної колегії – проф. Калашник Л. С., Костікова І. І., Малихін О. В., Резван О. О., Тарарак Н. Г., Фазан В. В. На засіданні виступили проф. Іонова О. М., Штефан Л. А, Резван О. О. та д.п.н. Боярська-Хоменко А. В. Були підведені підсумки роботи журналу за поточний рік і окреслено перспективи його діяльності на 2022 рік.

рец1.png
рец2.png

Семінар "Структура статті у журналах,
що входять до наукометричних баз"

Грудень 22, 2021

22.12.21 р відбувся семінар "Структура статті у журналах, що входять до наукометричних баз" (спікер - редактор Центру міжнародної діяльності ХНПУ імені Г.С.Сковороди А.І.Кривобокова). Важливо! Корисно! Актуально! Змістовно! Розпочнемо новий науковий рік з ґрунтовного удосконалення і ретельнішої доброчесності. Навчатиме цього здобувачів різних рівнів. Бажаємо всім натхнення на нові наукові відкриття і досягнення!!!

 

Screenshot_1.jpg
! Screenshot_8.jpg
Screenshot_6.jpg
Screenshot_2.jpg
Screenshot_7.jpg

Здобувачі-сковородинівці-молоді науковці
з Китайської Народної Республіки в музеї іграшки ХНПУ імені Г.С.Сковороди

Грудень 20, 2021

Святий Миколай запросив аспірантів-педагогів з КНР до Музею іграшки на факультеті дошкільної освіти. Світ дитинства надихає на нові відкриття, плані, мрії, надії, сподівання, пошуки...

Аспірант Чжао Бейбей допомагає аспірантам нового набору спеціальності 015 - громадянам КНР адаптуватися до освітнього процесу в ХНПУ імені Г.С.Сковороди. Ось вам тут і педагогіка партнерства і співпраця, і самоосвіта, і саморозвиток, і самовиховання, і самовдосконалення. 

Країни дитинства стає порталом у країну науки, освіти і здійснення мрій. Таке собі професійно спрямоване, культурно-освітнє, наукове дозвілля здобувачів вищого наукового рівня. Така Україна і сковородинівська наукова школа назавжди залишиться в пам'яті і серці наших здобувачів-іноземців. Усім здійснення найбажаніших мрій!

IMG_8484.JPG
IMG_8486.JPG
IMG_8488.JPG
269726575_4505126026209177_2706714278674557434_n.jpg
269707921_4505125229542590_4927623955148870387_n.jpg
269707909_4505124919542621_6930905150029921367_n.jpg
269693705_4505124632875983_1295162998955323151_n.jpg

Завідувачка кафедри освітології та інноваційної педагогіки
А. Боярська-Хоменко увійшла до складу робочої групи з підготовки Типового положення про організацію освітнього процесу
в закладах фахової передвищої освіти

Грудень 17, 2021

Завідувачка кафедри освітології та інноваційної педагогіки Анна Боярська-Хоменко була зарахована до складу робочої групи з підготовки Типового положення про організацію освітнього процесу в закладах фахової передвищої освіти (наказ Міністерства освіти і науки України від 10.12.2021 № 1345).

17 грудня 2021 р. відбулося перше засідання робочої групи, до якого доєдналися генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти пан Олег Шаров, керівник експертної групи з питань фахової передвищої освіти директорату фахової передвищої, вищої освіти пан Ігор Балуба, державний експерт експертної групи з питань фахової передвищої освіти директорату фахової передвищої, вищої освіти пані Олена Шикова.

Під час засідання було затверджено склад робочої групи, сформовано президію та мікрогрупи. Також було визначено календарний графік підготовки проєкту Типового положення про організацію освітнього процесу в закладах фахової передвищої освіти.

Бажаємо робочій групі плідної та ефективної роботи!

6.png
4.png
7.png
6.png

Успішне завершення науково-викладацької практики здобувачами третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти зі спеціальності
011 «Освітні, педагогічні науки»

Грудень 16, 2021

На виконання навчальних планів з метою практичної підготовки у період з 01 листопада по 04 грудня 2021 року здобувачі вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти ХНПУ імені Г. С. Сковороди успішно пройшли науково-викладацьку практику в дистанційній формі.

Здобувачі, які навчаються за освітньо-науковою програмою зі спеціальності 011 «Освітні, педагогічні науки», на підсумковій звітній конференції поділилися враженнями від проходження практики зі своїми керівниками, гаранткою освітньої програми Людмилою Рибалко, завідувачкою кафедри освітології та інноваційної педагогіки Анною Боярською-Хоменко та завідувачкою відділу аспірантури та докторантури Іриною Разуменко.

Практиканти відмітили подолання бар’єрів у викладанні дисципліни дистанційно, оволодіння технологіями організації навчання «на відстані». Особливо була відмічена можливість взаємовідвідування здобувачами занять керівників та інших практикантів кафедри освітології та інноваційної педагогіки.

Активний та відвертий фідбек здобувачів, як внутрішніх стейкхолдерів, сприятиме покращенню та вдосконаленню практичного складника підготовки за освітньо-науковою програмою. Порушені учасниками конференції питання дотримання академічної доброчесності забезпечують реалізацію комплексу заходів, проведених кафедрою, з реалізації принципів відкритої науки.

4.jpeg
6.jpeg
5.png
photo1637745657.jpeg
1.jpeg
3.jpeg
bottom of page