КАФЕДРА ОСВІТОЛОГІЇ ТА ІННОВАЦІЙНОЇ ПЕДАГОГІКИ
НОВИНИ
Кураторська година щодо запобігання і протидії
проявам корупції в університеті
Грудень 01, 2021
1 грудня 2021 року для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності «011 Освітні, педагогічні науки» було проведено кураторську годину на тему "Запобігання і протидія проявам корупції (хабарництва) в університеті".
Магістрів ознайомили з наказом ректора № 129-од від 24.11.2021 р. "Про запобігання і протидію проявам корупції (хабарництва) в університеті", Антикорупційною програмою ХНПУ імені Г.С. Сковороди на 2021-2022 роки, а також з обов'язками уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції в ХНПУ імені Г.С. Сковороди.
Куратор академічної групи: к.п.н., доц. Цапко А.М.
Вебінар «Академічна доброчесність і молодий науковець:
як уникнути помилок»
Листопад 30, 2021
30 листопада 2021 р. здобувачів другого (магістерського) та третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти, які навчаються за спеціальністю «011 Освітні, педагогічні науки» в ХНПУ імені Г.С. Сковороди, було залучено до участі в вебінарі «Академічна доброчесність і молодий науковець: як уникнути помилок». Організаторами заходу виступили кафедра освітології та інноваційної педагогіки, Науково-методична лабораторія педагогічного проєктування та освіти дорослих. Модерувала вебінар докторка педагогічних наук Тетяна Твердохліб.
Спікерками заходу були аспірантки Анастасія Дорожко, Ірина Єсікова, Олена Усиченко та Ірина Майстрюк. Вони поглибили знання учасників вебінару з питань фальсифікації, фабрикації та академічного плагіату в наукових дослідженнях. У ході вебінару було проведено мозковий штурм – учасники визначили сумнівні «позитивні» результати і негативні наслідки порушення академічної доброчесності, сформулювали поради своїм молодим колегам-науковцям. Такий «інтерактив» дозволив спільно створити відповідну візуалізацію на дошці Padlet.
Учасники семінару висловлюють вдячність завідувачці кафедри освітології та інноваційної педагогіки, д.п.н. А.В. Боярській-Хоменко, гаранту освітньо-наукової програми підготовки аспірантів д.п.н., проф. Л.С. Рибалко та гаранту освітньої програми підготовки магістрів д.п.н., проф. Л.Д. Зеленській за їхню участь у вебінарі, підтримку і висловлені думки з проблеми.
Подяка МОН України професору кафедри С.О.Васильєвій
Листопад 29, 2021
29 листопада 2021 р. ректор університету Юрій Дмитрович Бойчук урочисто вручив Світлані Олександрівні Васильєвій професору кафедри освітології та інноваційної педагогіки Подяку Міністерства освіти і науки України за проведення експертизи проєктів, проміжних та анотованих звітів наукових робіт, науково-технічних (експериментальних) розробок молодих учених.
Щиросердно вітаємо нашу колежанку, пишаємось і бажаємо нових звершень на освітянській і науковій ниві!!!
Цікаве і корисне стажування здобувачів кафедри
Листопад 24, 2021
Здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти зі спеціальності «011 Освітні, педагогічні науки» за освітньо-професійною програмою «ОСВІТОЛОГІЯ» Лєпшеєва Марія проходить стажування в управлінні Державної служби якості освіти у Харківській області.
24.11.2021 стажери ознайомились з процедурою проведення інституційного аудиту в Харківській гімназії № 116 Харківської міської ради Харківської області.
Досвід заради якості освіти і науки!
Вручення дипломів докторів PhD випускникам кафедри освітології та інноваційної педагогіки
Листопад 22, 2021
22.11.2021 року на засіданні вченої ради ХНПУ імені Г.С.Сковороди ректор університету, професор Юрій Бойчук вручив дипломи докторів PhD випускникам кафедри освітології та інноваційної педагогіки зі спеціальності "011 Освітні, педагогічні науки".
Дипломи докторів PhD отримали: Валерія Сікора (керівник-д.п.н., проф. Костікова І.І.), Тетяна Бондар (керівник-д.п.н., проф. Зеленська Л.Д.), Діана Кохан (керівник-д.п.н., проф. Рогова Т.В.) та Олександр Кім (керівник - д.п.н., доц. Соколова А.В.), Анна Жозе да Коста (керівник-д.п.н., проф. Рибалко Л.С.), Наталія Лисенко (керівник -д.п.н., проф. Калашник Л.С. ).
Щиро вітаємо наших випускників! Зичимо нових професійних звершень!
Авторський досвід здобувачки другого (магістерського)
рівня вищої освіти
Листопад 21, 2021
21 листопада 2021 року Маргарита Мехеда здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти факультету іноземної філології, в межах вивчення інноваційної педагогіки презентувала авторський досвід організації активного слухання на уроках англійської мови на Платформі Інститутів Післядипломної Педагогічної Освіти (ІППО) для вчителів-практиків. До зустрічі долучилися 84 активних слухачів з різних регіонів України.
Викладач: проф. Вікторія Ворожбіт-Горбатюк.
Тематичний англомовний SPEAKING CLUB
Листопад 19, 2021
19 листопада 2021 р. у межах проведення тижня самоврядування в університеті, студенти фізико-математичного факультету спільно із координатором із виховної роботи, кандидатом філологічних наук, доцентом Гуліч Оленою Олександрівною організували для викладачів тематичний англомовний SPEAKING CLUB.
Викладачі кафедри освітології та інноваційної педагогіки також долучились до спілкування, розгадування ребусів та вирішення математичних завдань.
Дякуємо здобувачам освіти за цікавий захід, яскраві емоції, цікаві конкурси!!!
Пишаємося НАШИМИ молодими науковцями
Листопад 16-17, 2021
16-17 листопада 2021р відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Трансформації вищої педагогічної освіти: світовий і український контекст». Цікаві і ґрунтовні доповіді... Співпраця досвідчених і молодих науковців України... Конференція завершила свою роботу, а натхнення на нові наукові знахідки посилюється з кожним науковим кроком.
Сьогодні ми вітаємо і пишаємося нашими здобувачами третього освітньо-наукового рівня вищої освіти – активними молодими науковцями. У свій час здобувачі коментують: «Ми дякуємо завідувачці кафедри освітології та інноваційної педагогіки Анні Володимирівні Боярській-Хоменко за натхнення, підтримку і взірець науковця і наставника ХХІ століття. Ми маємо стимул для творчості і нових наукових пошуків. ...Пасивна наука - це не про нас ))))!!! "
Гордість переповнює наші серця коли бачимо наукову активність наших здобувачів. Наші (офіційно зареєстровані) наукові школи В.І.Лозової, С.Т.Золотухіної, О.В.Попової, Л.А.Штефан визнані в Україні. Мріємо, щоб наші молоді науковці завжди тримали високу наукову планку і досягали нових звитяг.
Молодці! Так тримати!!!
Вітаємо у дружній кафедральній родині здобувачів-іноземців
Листопад, 2021
Цьогоріч спільнота здобувачів кафедри освітології та інноваційної педагогіки поповнилась здобувачами-іноземцями. У жовтні до нас вступили 14 аспірантів з КНР, вони успішно склади іспити з фаху, англійської мови та філософії. Приймальна комісія з’ясувала наукові інтереси першокурсників і, відповідно до цього, кафедра запропонувала їм наукових керівників, які зможуть забезпечити ефективний наукових пошук, постійну підтримку, допомогу та консультування. Бажаємо нашим здобувачам-іноземцям успішно оволодіти освітньою програмою, реалізувати якісне дослідження і презентувати його результати на конференціях, круглих столах та на захисті! Вітаємо у нашій дружній кафедральній родині!
Науково-практична конференція "Трансформація вищої педагогічної освіти: світовий і український контекст"
Листопад 16-17, 2021
Наукова співпраця із Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка продовжується через участь у спільних конференціях. Так, 16–17 листопада 2021 року Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Трансформації вищої педагогічної освіти: світовий і український контекст».
На пленарному засіданні конференції виступила із вітальним словом та доповіддю в.о. завідувачки кафедри освітології та інноваційної педагогіки Анна Володимирівна Боярська-Хоменко, яка поділилась досвідом кафедри освітології та інноваційної педагогіки Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди щодо інновацій у змісті професійно-педагогічної підготовки вчителя та трансформації змісту загальнопедагогічної освіти.
До участі у секційних засіданнях долучились здобувачі третього освітньо-наукового рівня вищої освіти: А. Воронін «Шляхи формування лідерської компетентності майбутніх офіцерів у Канаді», О. Магілін «Досвід реалізації концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді у державній гімназії-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус», А. Крокун-Баранова «Військово-патріотичне виховання дівчат в Україні», О. Гончарова «Принципи підготовки майбутніх викладачів іноземної мови у Франції».
Дякуємо кафедрі загальної педагогіки та андрагогіки Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка за цікаву і насичену конференцію!
Міжнародний день толерантності
Листопад 16, 2021
Ухвалення 16 листопада 1995 року Декларації принципів терпимості, поклало початок відзначенню у всьому світі Міжнародного дня толерантності. Свято покликане шанувати рівність всіх людей, не залежно від походження, кольору шкіри, етносу, національності, релігійних вподобань, гендерної ідентичності чи світогляду.
В рамках відзначення Дня толерантності куратором академічної групи 5о Цапко А.М. проведено бесіду "Толерантність починається з мене", де обговорили питання про значення толерантності в житті людей та в демократичному суспільстві; засвоїли звички толерантної поведінки. Сьогодні дуже важливо зрозуміти необхідність толерантності в суспільстві. Трагічні приклади історії показують нагальну потребу в злагоді, добросусідстві, поваги до інших людей, їхніх думок.
У цей день як ніколи актуальним є гасло «Усі різні ‒ усі рівні», яке вже давно стало символом толерантності та шанування різноманіття.
Щиросердно вітаємо наших науковців
Листопад 15, 2021
15 листопада 2021 р. на засіданні Виконавчої ради Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди викладачі кафедри були відзначені низкою почесних нагород і відзнак. В.о. завідувачки кафедри Анна Володимирівна Боярська-Хоменко була нагороджена Почесною грамотою НАПН України за вагомий особистий внесок у проведенні наукових досліджень з проблем андрагогіки, Дипломом НАПН України за активну участь у заходах Міжнародної виставки «Освіта та кар’єра – 2021» і упровадження педагогічних інновацій в освітній процес, Грамотою ХНПУ імені Г.С. Сковороди за вагомий особистий внесок у розвиток науково-дослідної діяльності в університеті. Професор кафедри Вікторія Вікторівна Ворожбіт-Горбатюк та доцент кафедри Тетяна Сергіївна Твердохліб отримали Дипломи НАПН України за активну участь у заходах Міжнародної виставки «Освіта та кар’єра – 2021» і упровадження педагогічних інновацій в освітній процес. Професор кафедри Ольга Іванівна Башкір отримала Подяку ХНПУ імені Г.С. Сковороди за вагомий особистий внесок у розвиток наукової роботи в університеті.
Поруч із викладачами, Грамоту ХНПУ імені Г.С. Сковороди за вагомий особистий внесок у розвиток науково-дослідної діяльності в університеті отримала і здобувачка третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти Ірина Єсікова.
Вітаємо колег та бажаємо нових визнань у науковій і освітянській спільноті! Пишаємося!
Науково-викладацька практика здобувачів-іноземців
Листопад 15, 2021
Згідно Наказу № 51–А від 26.10.2021 р. "Про проходження науково-викладацької практики" 16 здобувачів-іноземців третього-освітньо-наукового рівня вищої освіти розподілені на кафедри університету для проходження практики. Практична підготовка наших здобувачів відбуватиметься з 02.11.2021 р. до 05.12.2021 р. В умовах карантинних обмежень та змішаного режиму навчання своєрідним викликом для здобувачів стало проведення навчальних занять в онлайн форматі. Але завдяки педагогічній майстерності та організаторським умінням наших викладачів, аспіранти навчилися взаємодіяти зі студентською аудиторією та вдало провести лекційні і семінарські заняття. Зокрема, науковий керівник здобувачів Чжан Хао і Чжао Бейбей доктор педагогічних наук, професор Юр'єва Катерина Анатолівна долучила аспірантів до проведення фрагменту семінарсько-практичного заняття.
Доктор педагогічних наук, професор Рибалко Людмила Сергіївна та кандидат педагогічних наук, доцент Цапко Алла Миколаївна разом зі здобувачкою Хоу Ісюань провели надзвичайно цікаве інтерактивне лекційне заняття з Інноваційної педагогіки на 5 курсі факультету фізичного виховання.
Круглий стіл "Вектори інноваційної діяльності учасників
освітнього процесу - 21/22"
Листопад 10, 2021
10 листопада 2021 р відбувся третій онлайн круглий стіл «Вектори інноваційної діяльності учасників освітнього процесу – 21/22» зі здобувачами другого (магістерського) і третього освітньо-наукового рівня вищої освіти, гарантами, представниками груп забезпечення ОПП і ОНП галузі знань 01 Освіта/Педагогіка, учасники: Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди, ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка.
Круглий стіл було проведено у формі онлайн конференції з презентуванням стендових доповідей здобувачів за темою заходу. Захід зареєстровано Державною науковою установою «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації» ПОСВІДЧЕННЯ № 885 від 01 листопада 2021 р.
Мотивуючий виступ начальника управління Державної служби з якості освіти у Харківській області С.Є. Вольянської спонукав усіх до плідної роботи та активної співпраці.
Попередня робота передбачала підготовку здобувачами одноосібно чи в мікро-групі стендових доповідей за темою круглого столу. Розміщення доповідей на інтерактивній дошці Padlet з правом визначати реакції.
Здобувачі – учасники продемонстрували високий рівень володіння ресурсами: Piktochart, Venngage, Visual.ly, Easel.ly, Spritesapp.
Було презентовано 54 стендові доповіді, кількість учасників дискусії 100. Обговорення - в стилі Q-A інтерв’ю здобувачів за попередньо визначеними питаннями.
Тренінги для майбутніх експертів з акредитації освітніх програм
Листопад 3-4, 2021
3-4 листопада 2021 р. в.о. завідувачки кафедри освітології та інноваційної педагогіки Анна Боярська-Хоменко приймала участь у тренінгах для майбутніх експертів з акредитації освітніх програм Національного агентства забезпечення якості. Участі у тренінгах передувала значна самостійна робота. Зокрема це вивчення нормативної бази, проходження онлайн курсів «Експерт з акредитації освітніх програм: онлайн тренінг» і «Як написати якісний звіт про результати акредитаційної експертизи ОП», а також тестування для визначення рівня знань щодо роботи експерта.
Під час онлайн-зустрічей досвідчені тренери Наталія Шалімова та Олександр Петров розповіли про етапи роботи експерта в експертній групі, познайомили із спеціальною формою попередніх результатів експертизи, пояснили як формування запит на додаткові документи, складати програми візиту і планувати зустрічі із представниками ЗВО. Надзвичайно цінним, цікавим і у той само час надзвичайно складним виявилось розв’язання кейсів і практичних завдань щодо роботи з відомостями самооцінювання та написання проєкту звіту про результати акредитаційної експертизи.
Два дні онлайн-тренінгів завершились чудовою рефлексією та приємним відчуттям насиченості новими знаннями і вміннями!
Міжнародний вебінар "After Effect of COVID-19, ON iMPORT&Export on Wold Economy-A case study of Ukraine and India"
Жовтень 30, 2021
30 жовтня 2021 року відбувся Міжнародний вебінар "After Effect of COVID-19, on Import & Export on Wold Economy-A case study of Ukraine and India", організований AKG Global Support Services (OPC) Private Limited (Dr. Amit Kumar (India) )) разом з Bio-Quest Research Solutions (Dr. Priyanka Singh (India)).
До участі у вебінарі та обговоренні актуальних тем були запрошені професори ХНПУ імені Г.С.Сковороди: проф. Васильєва С.О., проф. Агаркова Н. та інші вчені України, Індії.
Доктор педагогічних наук, професор кафедри освітології та інноваційної педагогіки Васильєва С.О. представляла доповідь на тему «Загальні тенденції розвитку освіти в Україні на початку ХХІст.»
Настановна конференція для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти
Жовтень 29, 2021
29 жовтня 2021року відбулася настановна конференція з науково-педагогічної практики для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти.
Чіткий інструктаж від керівника практики (д.п.н, доц.Башкір О.І.) щодо проходження практики, пропозиції і побажання від стейкхолдерів ( к.п.н., доц., зав. кафедри педагогіки і педагогічної майстерності, МДПУ імені Богдана Хмельницького - Єрмак Ю.І.; д.іст.н., проф., проф. кафедри педагогіки і педагогічної майстерності, МДПУ імені Богдана Хмельницького, гарант ОНП 011 Освітні, педагогічні науки - Коробченко А.А.), поради від наукових керівників подарували натхнення нашим здобувачам на плідну роботу. Побажаємо цікавої практики нашим здобувачам.
Тренінг експертів з акредитації освітніх програм
Жовтень 25-26, 2021
25-26 жовтня 2021року докторка педагогічних наук, професорка кафедри освітології та інноваційної педагогіки ХНПУ імені Г.С.Сковороди Зеленська Людмила Дмитрівна взяла участь у тренінгу експертів з акредитації освітніх програм від Національного агентства із забезпечення якості освіти.
Міжнародна науково-практична конференція "Духовно-інтелектуальне виховання і навчання в ХХІ столітті»
Жовтень 21, 2021
21 жовтня 2021 року на базі Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Духовно-інтелектуальне виховання і навчання в XXI столітті».
Зі словами привітання до учасників конференції звернулися Бережна С. В. – заступник голови організаційного комітету, доктор філософських наук, професор, проректор з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди; Бабич Валерій Петрович – доктор економічних наук, професор, президент Всесвітнього наукового ноосферно-онтологічного товариства; Боярська-Хоменко А. В. – д.п.н., доцент, в.о. завідувача кафедри освітології та інноваційної педагогіки Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.
Модератором конференції виступили д.п.н., проф. Рибалко Л.С. та д.п.н., проф. Штефан Л.А.
Під час пленарного засідання було заслухано доповіді:
- Култаєвої М.Д.– д.ф.н., професор, член-кореспондент НАПН України, завідувач кафедри філософії, співробітник науково-методичної лабораторії духовно-інтелектуального виховання та навчання, ХНПУ імені Г.С. Сковороди
"Польська педагогіка між традицією та інноваціями";
- Хвостиченко О. М. – кандидат військових наук, доцент, член ради Всесвітнього наукового ноосферно-онтологічного товариства, головний редактор Альманаха «Онтологія та життя», заступник керівника науково-методичної лабораторії духовно-інтелектуального виховання та навчання, ХНПУ імені Г.С. Сковороди
"Структура особистості як об’єкт духовно-інтелектуального виховання та навчання";
- Резван О.О. – д.п.н., проф., завідувач кафедри мовної підготовки, педагогіки та психології, Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова
"Популяризація педагогічної та методичної складових у короткострокових програмах підвищення кваліфікації для викладачів галузевих закладів освіти : із досвіду роботи науково-практичної школи-семінару та кваліфікаційного тренінгу «Сучасні технології навчальної діяльності викладача ЗВО»;
- Приходько А.М. – к.п.н., доц., доц. кафедри мовної підготовки, педагогіки та психології, Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова
"Інтерактивна візуалізація як стратегія навчання студентів ЗВО";
- Золотухіна С.Т. – д.п.н., проф., проф. кафедри освітології та інноваційної педагогіки, співробітник науково-методичної лабораторії духовно-інтелектуального виховання та навчання, ХНПУ імені Г.С. Сковороди
"Духовно-інтелектуальний потенціал кафедри освітології та інноваційної педагогіки";
- Цапко А.М. - к.п.н., доцент кафедри освітології та інноваційної педагогіки, ХНПУ імені Г.С.Сковороди
"Педагогіка добра та людяності".
Під час секційних засідань було заслухано доповіді викладачів, вчителів шкіл (Попова О.В., Небитова І.А., Чернушенко Н.М., Майнаєв Ф.Я., Майнаєва О.І., Стегнієнко М.І., Каліна К.Є.) та здобувачів третього (освітньо-наукового рівня) вищої освіти ( Галушки К.Р., Опанасенко Я.О., Гепенко Л.О., Трусей Л.Г., Зарудної І.А., Полежаки Д.В.).
Дякуємо організаторам та учасникам за цікаві та змістовні доповіді та зворотній зв’язок! Сподіваємося на подальшу співпрацю!
«Інклюзивний ART-HUB»
Жовтень 20, 2021
За сприяння Українського культурного фонду в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди створено дизайн та відкрито унікальний художньо-мистецький простір «Інклюзивний ART-НUB» для здобувачів освіти та викладачів університету з особливими освітніми потребами.
Ідейними натхненниками проєкту є співробітники кафедри освітології та інноваційної педагогіки Ольга Башкір та Тетяна Собченко, керівником – Анна Боярська-Хоменко, волонтером – аспірантка кафедри Анастасія Житницька. Долучені висококваліфіковані фахівці університету (художниця, дизайнерка Яна Чеботова, майстриня ручної праці Наталя Смолянюк, фахівчиня із взаємодії з особливими дітьми Олена Казачінер, музикант Василь Жуков, сурдоперекладачка Надія Козачок, фахівчиня із зв’язків з громадськістю Юлія Клименко) розробили та провели низку майстерок для здобувачів освіти різних рівнів закладів освіти Харкова, створили зворушливі та комфортні умови їхнього перебування.
Організація інклюзивного арт-хабу – це унікальний досвід роботи зі студентами та школярами, які потребують уваги з боку суспільства, з боку громадськості та закладів освіти. Арт-хаб відкритий для кожного, хто бажає долучитися до роботи з «особливими» дітьми, оволодіти «особливим» досвідом безбар’єрного спілкування з ними.
Співробітництво з Харківським науковим ліцеєм-інтернатом "Обдарованість"
Жовтень 20, 2021
20 жовтня 2021 р. у рамках реалізації Угоди про співпрацю між кафедрою освітології та інноваційної педагогіки ХНПУ імені Г.С.Сковороди і Харківським науковим ліцеєм-інтернатом "Обдарованість" к.пед.н., доц. Денисенко А.О. провела семінар-практикум для вихователів ліцею-інтернату на тему "Педагогіка дозвілля". Д.пед.н., проф. Зеленська Л.Д. взяла участь у круглому столі з обговорення Державного стандарту загальної середньої освіти та принципів побудови модельних навчальних програм для учнів 5-6 класів.
Співпраця освітніх закладів, обмін досвідом – це те, що сьогодні допомагає вибудовувати новий, цікавий, змістовний освітній процес, удосконалювати, модернізувати, реформувати освіту в цілому.
Теорія з практикою, цікаві інтерактивні форми (робота в команді тощо), аналіз результатів проведеної роботи (дозвіллєвої діяльності) та «педагогічні цікавинки» здобутого досвіду за дві години спілкування з педагогічним творчим, активним, дружним колективом інтернату-ліцею «Обдарованість» надихає педагогічний колектив кафедри освітології та інноваційної педагогіки на подальші перспективні форми роботи з колегами.
Це було цікаво, змістовно, креативно, результативно і в тренді!
Вихователі інтернату написали свої освітянські мрії, які спонукають нас порушити і вирішити у подальших творчих зустрічах проблеми емоційного вигорання, питання виховної роботи в режимі онлайн тощо.
Педагогіка партнерства в дії надихає, мотивує, стимулює, спонукає до саморозвитку та вдосконалення.
Вступні випробовування
Жовтень 13, 2021
13 жовтня 2021 року громадянки КНР Чен Чже і Дін Жуцзе успішно склали вступні випробування та пройшли співбесіду для навчання в аспірантурі. Вступниці виявили бажання здобути науковий ступінь доктора філософії за спеціальністю "011 Освітні, педагогічні науки". Враховуючи наукові інтереси майбутніх здобувачок, їхніми науковими керівниками призначено д-р пед. н., проф. Рибалко Л.С., д-р пед. н., доц. Твердохліб Т.С. Зичимо плідної наукової співпраці Чен Чже, Дін Жуцзе та їхнім науковим керівникам!
ІІІ Осіння школа Сковородинівської академії молодих учених
ВЕРЕСЕНЬ 28 - Жовтень 1, 2021
Із 28 вересня по 1 жовтня 2021 року кафедрою освітології та інноваційної педагогіки Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди проведено ІІІ Осінню школу Сковородинівської академії молодих учених. Молоді науковці й освітяни отримали можливість підвищити якість своєї наукової і професійної діяльності, оволодіти сучасними технологіями творчого наукового пошуку, розширити науково-освітнє середовище взаємодії з колегами з різних регіонів України.
Двадцять два спікери ЗВО Харкова та Німеччини представляли педагогічні, психологічні, природничі, медичні, технічні, філософські, економічні, філологічні та юридичні напрями професійної діяльності науковця та викладача. Під час лекційних і тренінгових занять, практикумів, майстер-класів, сторітелінгів слухачі Осінньої школи (аспіранти, докторанти, молоді викладачі, наукові співробітники, викладачі закладів освіти різного типу) оволоділи
-
методикою проведення наукових досліджень, підготовки та оформлення дисертаційної роботи з дотриманням принципів академічної доброчесності;
-
знаннями чинних вимог до оформлення бібліографічних посилань у наукових виданнях, статистичної обробки результатів наукових досліджень;
-
технологією підготовки та подання наукових публікацій до журналів, які входять до міжнародних наукометричних баз даних (Scopus, Web of Science тощо);
-
педагогічною майстерністю викладача, інтерактивними й активними методами навчання у вищій школі;
-
методиками використання в освітньому процесі ЗО навчальних онлайн-платформ, засобів електронного навчання в професійній підготовці майбутніх фахівців;
-
основними засадами грантової та проєктної діяльності;
-
практичними навичками академічної англійської мови та ділової української мови;
технологією підвищення стресостійкості в педагогів.
Захист дисертації Кін О.М. на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук за спеціальністю 13.00.07
ВЕРЕСЕНЬ 29, 2021
29 вересня 2021 р. в Державному закладі «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» (м. Старобільськ) відбувся захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук за спеціальністю 13.00.07 – теорія виховання Олени Миколаївни Кін «Система формування національної самосвідомості студентської молоді в процесі громадської діяльності».
Робота виконана в ХНПУ імені Г. С. Сковороди.
Науковий консультант – Наталія Ткачова – доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри освітології та інноваційної педагогіки ХНПУ імені Г. С. Сковороди.
Офіційні опоненти: Сергій Куліш – доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри українознавства Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна;
Людмила Москальова – доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри дошкільної освіти і соціальної роботи Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького;
Оксана Петренко – доктор педагогічних наук, професор, завідувачка кафедри теорії і методики виховання Рівненського державного гуманітарного університету.
Вітаємо здобувачку і наукового консультанта з успішним захистом дисертації! Бажаємо подальших досягнень у науковій і педагогічній діяльності!
Науково-практичний семінар-нарада «Національний технопарк
з підвищення якості освіти: від моделі до втілення»
ВЕРЕСЕНЬ 24, 2021
24 вересня 2021р Науково-практичний семінар-нарада "Національний технопарк з підвищення якості освіти: від моделі до втілення", в якому взяли участь викладачі та аспіранти нашої кафедри.
У програмі заходу йшлося:
- про стан сучасної освіти за результатами дослідження PISA;
- накреслення стратегій з підвищення якості освіти;
- про якісну підготовку учителя нової української школи;
- про вироблення нових підходів у підготовці вчителя нового часу.
Методичний семінар на тему
«Державний стандарт базової середньої освіти»
ВЕРЕСЕНЬ 24, 2021
24 вересня 2021 року на базі Комунального закладу «Харківський науковий ліцей-інтернат «Обдарованість»» Харківської обласної ради відбувся методичний семінар на тему «Державний стандарт базової середньої освіти», спікером якого був один з його розробників – заслужений учитель України, к. б. н. Шаламов Р. В.
У межах співпраці ліцею та співпраці кафедри освітології та інноваційної педагогіки в обговоренні спільних планів і проєктів брали участь директор ліцею Поливаний В. С., заступник директора з наукової роботи, д.п.н. Карпова Л. Г., заслужений учитель України, к. б. н. Шаламов Р. В., д.п.н., проф. Рибалко Л. С., д.п.н., проф. Ткачова Н. О., д.п.н., проф. Попова О. В.
Під час обговорення було запропоновано: проводити в ліцеї апробацію матеріалів дисертацій здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня ОНП 011 Освітні, педагогічні науки; залучати вчителів і вихователів до роботи в науково-практичних конференціях, які проводить кафедра, в науково-методичних лабораторіях кафедри; знайомитися й популяризувати кращий досвід педагогічної роботи викладачів і учителів, спільно обговорювати результати їх діяльності.
Гостьова лекція: "Окремі результати міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018"
ВЕРЕСЕНЬ 24, 2021
24 вересня 2021 року на кафедрі освітології та інноваційної педагогіки ХНПУ імені Г.С.Сковороди в рамках реалізації освітніх програм з підготовки здобувачів другого (магістерського), третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти за спеціальністю 011 освітні, педагогічні науки відбулася гостьова лекція з ініціативи стейкголдера Т.С.Вакуленко - випускниці нашого університету, кандидата педагогічних наук, доцента, заступниці директора Українського центру оцінювання якості освіти. Тема лекції: "Окремі результати міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018"
Посвята в аспіранти кафедри освітології та інноваційної педагогіки
ВЕРЕСЕНЬ 21, 2021
21 вересня 2021 року кафедра освітології та інноваційної педагогіки вітала в своїй родині молодих науковців.
Відбулося традиційне свято "Посвята в аспіранти".
Ми бажаємо нашим здобувачам творчого натхнення, невичерпних сил для наукової роботи, наполегливої праці для досягнення гідних результатів! А науковим керівникам - гордості за своїх учнів!
Інформування здобувачів освіти про діяльність органів
студентського самоврядування
ВЕРЕСЕНЬ 20, 2021
Під час кураторської години доц. Цапко А.М. ознайомила здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти з діяльністю органів студентського самоврядування університету. Зокрема, дізналися про секції та студентські організації, які діють в нашому університеті, познайомилися із метою та завданнями Спілки студентів та молоді університету, їх структурними комітетами, планом заходів на поточний рік.
Також дізналися більш детально інформацію про роботу Спілки фізико-математичного факультету та можливості долучитися до діяльності студентського самоврядування.
Бажаємо здобувачам цікавого та продуктивного навчання в магістратурі!
Ніч науки в ХНПУ імені Г.С.Сковороди
ВЕРЕСЕНЬ 18, 2021
Викладачі та аспіранти кафедри освітології та інноваційної педагогіки долучилися до проведення Ночі Науки, яка пройшла 18 вересня 2021 р. на базі нашого університету.
Для школярів, які завітали до нашого університету, було проведено MeetUP "Велику перерву".
Кожен учасник отримав неймовірний заряд позитиву!
Гарний початок навчального року!!!!
Захист докторської дисертації Собченко Т.М.
ВЕРЕСЕНЬ 17, 2021
17 вересня 2021 р. в Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка провели засідання спеціалізованої вченої ради Д 44.053.03, на якому відбулися захисти.
Кафедра освітології та інноваційної педагогіки підтримувала свою колегу Тетяну Микола\вну Собченко, яка захищала дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук за спеціальністю 13.00.09 – теорія навчання.
Тема докторської дисертації: «Дидактична система змішаного навчання студентів філологічних спеціальностей у закладах вищої освіти». Робота виконана в Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди.
Науковий консультант – Наталія Ткачова – доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри освітології та інноваційної педагогіки Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди. Офіційні опоненти: Наталія Кононец – доктор педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та суспільних наук ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки та торгівлі»; Інна Осадченко – доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри педагогіки та освітнього менеджменту Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини; Володимир Прошкін – доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри комп’ютерних наук і математики Київського університету імені Бориса Грінченка.
Щиросердно вітаємо нашу колегу з гідним захистом докторської дисертації. Бажаємо нових наукових звершень!!!
Кафедра вітає вступників ОНП "011 Освітні, педагогічні науки"
з успішним складанням вступних іспитів!
ВЕРЕСЕНЬ 15, 2021
Аналіз результатів вступної кампанії здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти засвідчив, що спеціальність "011 Освітні, педагогічні науки" є затребуваною та актуальною. Кількість вступників на неї проти минулого року збільшилася у 1,5 рази. Хочеться відзначити, що під час співбесіди екзаменаційна комісія з’ясувала наукові інтереси здобувачів та відмітила їхню високу вмотивованість до навчання.
Бажаємо здобувачам цікавого навчання в аспірантурі, плідної роботи над дисертаційним дослідженням та потужних наукових звершень!
Обговорення дисертаційного дослідження Го Іцзян
ВЕРЕСЕНЬ 2, 2021
2 вересня 2021 р. відбулося обговорення дисертаційного дослідження Го Іцзян. Тема дослідження: «Професійна підготовка музично-педагогічних кадрів у Китайській Народній Республіці» (наук. керівник доктор педагогічних наук, доцент,
професор кафедри теорії і технологій дошкільної освіти та мистецьких дисциплін Юр'єва К.Є.).
Бажаємо подальшого гідного захисту !
Вступне випробовування для абітурієнтів
ВЕРЕСЕНЬ 2, 2021
2 вересня 2021 р. додаткове вступне випробування складали абітурієнти, які прагнуть стати здобувачами третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти зі спеціальності 011 «Освітні, педагогічні науки».
Незважаючи на те, що абітурієнти не мають фахової педагогічної освіти, вони показали надзвичайно високий рівень володіння категоріями і поняттями педагогіки, проявили обізнаність у питаннях дидактики, теорії виховання та історії педагогіки.
Додаткова співбесіда дозволила виявити наукові інтереси кожного абітурієнта і ознайомитись із їхніми дослідницькими пропозиціями.
Приємно те, що за нашою освітньо-науковою програмою прагнуть займатися досвідчені вчителі-практики, викладачі закладів освіти різного рівня, талановиті випускники кількох університетів України. Вони, завчасно відслідковуючи діяльність кафедри, знайомлячись із освітньою програмою, спостерігаючи за перебігом акредитаційних процесів, зробили свідомий вибір і прийняли виважене рішення вступати до нашого університету саме за спеціальністю «Освітні, педагогічні науки».
Бажаємо їм успіхів на вступних іспитах і сподіваємось, що найближчим часом ми зможемо їх посвятити в аспіранти кафедри освітології та інноваційної педагогіки!
Вітаємо з початком нового навчального року
ВЕРЕСЕНЬ 1, 2021
Керівництво університету і кафедра освітології та інноваційної педагогіки щиросердно вітає науково-педагогічних працівників та студентів Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди з початком нового навчального року!
Колегам – натхнення, сил, енергії, нових ідей та здійснення освітніх мрій.
Студентам – активної життєвої та громадської позиції, нових звершень і досягнень, впевнених кроків у майбутню професію!
Першокурсникам – вітаємо у сковородинівській родині! Ми глибоко переконані, що ваш вибір принесе успіх у житті та професійній діяльності!!! Дійте! Здійснюйте! Досягайте!
Всім міцного здоров’я, злагоди, творчої наснаги і невичерпного натхнення, щоб цей навчальний рік став незабутньо яскравим, ефективним, продуктивним, неперевершеним!
Зберігаймо разом славетну історію, примножуємо традиції, цінуємо досягнення і здобутки, мріємо про нові відкриття і звитяги!
З повагою, завідувач кафедри освітології та інноваційної педагогіки А.В.Боярська-Хоменко
Перше засідання кафедри 2021-2022 н.р.
СЕРПЕНЬ 27, 2021
Початок навчального року. Нові плани і впевнені дії щодо їх здійснення..., а поки - перше засідання кафедри освітології та інноваційної педагогіки. Робочі питання (інформація про початок року: графік роботи і норми часу, робочі програми, силабуси, результати набору, розподіл годин, дисципліни, курси... і щеплення) і нові освітньо-наукові випробовування, яке готує навчальний рік, ситуація з COVID - 2019, і... впевнений старт до здійснення плану роботи кафедри, стратегії університету, реформ освіти в Україні. Злагоджено, як завжди! Натхнення, сил та цікавих ідей на новий навчальний рік усім колегам ХНПУ імені Г.С.Сковороди.
"Ми сотворим світ получший, созіждем день веселейший! - Г.С.Сковорода.
Починаємо!
ВІТАЄМО Л. С. РИБАЛКО ТА А. В. БОЯРСЬКУ-ХОМЕНКО З НАГОРОДАМИ
СЕРПЕНЬ 27, 2021
Щиросердно вітаємо наших колег доктора педагогічних наук, професора Рибалко Людмилу Сергіївну з нагородженням медаллю "Костянтин Ушинський" та доктора педагогічних наук, доцента Боярську-Хоменко Анну Володимирівну з нагородженням Почесною грамотою Національної академії педагогічних наук України.
Колектив кафедри освітології та інноваційної педагогіки
Обговорення дисертаційних досліджень здобувачів-іноземців
ЧЕРВЕНЬ 27, 2021
На засіданні кафедри освітології та інноваційної педагогіки відбулося обговорення дисертаційних досліджень здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти – громадян КНР: Фань Чженьсюань "Підготовка вчителів мистецтва в умовах державної стратегії КНР "Один пояс – один шлях", Чжоу Чженьюй "Підвищення кваліфікації вчителів музики у КНР" (науковий керівник: д-р пед. наук, доц. Мкртичян О. А.), Лі Сінцзе "Формування професійно орієнтованого естетичного смаку у майбутніх учителів гри на скрипці в системі педагогічної освіти КНР" (науковий керівник: д-р пед. наук, проф. Калашник Л. С.).
Бажаємо гідного захисту та нових наукових досягнень!
Атестація аспірантів І-ІІІ років навчання
ЧЕРВЕНЬ 29, 2021
29 червня 2021 р. на кафедрі освітології та інноваційної педагогіки була проведена атестація здобувачів освітньо-наукового рівня зі спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки. Аспіранти звітували про виконання індивідуального плану роботи.
Вітаємо учасників міжнародної виставки "Освіта та кар'єра - 2021"
ЧЕРВЕНЬ 21, 2021
У квітні місяці 2021 р. відбулася Міжнародна виставка "Освіта та кар'єра - 2021". З урочистим піднесенням сьогодні ми вітаємо наших колег з отриманням диплому від НАПН України, державної наукової установи "Інститут модернізації змісту освіти" МОН України.
За активну участь у заходах виставки і упровадження педагогічних інновацій в освітній процес дипломом нагороджено:
ректора ХНПУ імені Г.С.Сковороди, доктора педагогічних наук, професора, член-кореспондента НАПН України - Бойчук Ю.Д.
проректора з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності ХНПУ імені Г.С.Сковороди, доктора філософських наук, професора Бережну С.В.
виконуючу обов'язки завідувача кафедри освітології та інноваційної педагогіки ХНПУ імені Г.С.Сковороди, доктора педагогічних наук, доцента Боярську-Хоменко А.В.
професора кафедри освітології та інноваційної педагогіки ХНПУ імені Г.С.Сковороди, доктора педагогічних наук, професора Рибалко Л.С.
професора кафедри освітології та інноваційної педагогіки ХНПУ імені Г.С.Сковороди, доктора педагогічних наук, професора Ворожбіт-Горбатюк В.В.
доцента кафедри освітології та інноваційної педагогіки ХНПУ імені Г.С.Сковороди, доктора педагогічних наук, доцента Твердохліб Т.С.
Індивідуальна онлайн-консультація Котор Асар
ЧЕРВЕНЬ 18, 2021
19.06.2021 проведено онлайн консультацію для здобувача третього освітньо-наукового рівня вищої освіти кафедри освітології та інноваційної педагогіки першого року навчання Ярослава Опанасенко. Консультацію надав к.соц.н. Котор Асар (факультет міждисциплінарних досліджень, інститут Педагогіки и комунікацій, Університет професійної підготовки и розвитку підприємництва, м.Кумасі, Гана).
Кафедра освітології та інноваційної педагогіки вдячні за співпрацю.
Плідна робота науково-методичної лабораторії
"Духовно-інтелектуальне виховання та навчання"
ЧЕРВЕНЬ 11, 2021
11 червня 2021 року відбулося онлайн засідання науково-методичної лабораторії «Духовно-інтелектуальне виховання та навчання» при кафедрі освітології та інноваційної педагогіки ХНПУ імені Г. С. Сковороди.
У засіданні лабораторії брали участь д-р п. н., проф. Рибалко Л. С. (керівник), д-р п. н., проф. Твердохліб Т. С., к. п. наук, доц. Каліна К. Є., к. п. наук, доц. Денисенко А. О., випускник аспірантури, вчитель ЗЗСО І-ІІІ ступенів ВЦА м. Торецьк, к.п.н Ф. Я. Майнаєв, здобувачі третього (освітньо-наукового) вищого рівня зі спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки Л. Гепенко, О. Довгаль, І.Зарудна.
Від Всесвітнього наукового ноосферно-онтологічного товариства були присутні д-р економ. н., проф., президент ВННОТ Бабич В. П., віце-президент ВННОТ Сердюк О. Д., головний редактор Альманаха «Онтологія та життя» Хвостиченко О. М., виконавчий директор Фонду розвитку науки та освіти «Інтелект» Трусей Л. Г., голова Центру громадських ініціатив «Східна зірка» Синьов О. С., член Ради ВНООТ Бедітько О. В.
Учасники зібрання спільно обговорювали шляхи сприяння духовному розвитку особистості, розробляння й використання навчально-методичного супроводу інтелектуального виховання і навчання людей різного віку.
У лабораторії пріоритетними є думки здобувачів. Здобувачка О. Довгаль висловилася так: «Сьогодні важливо звернути увагу на морально-етичні питання, сприяти розвиткові аналітичного й критичного мислення молоді. Дуже добре, що є небайдужі до цього люди, об’єднуються й приймають рішення щодо конкретних шляхів розвитку духовності й інтелектуальних здібностей особистості». Здобувачка І. Зарудна доповнила, як: «Формування моральних засад у підростаючого покоління є важливим завданням батьків і відповідальних педагогів. Батьки дуже часто змушені приділяти велику кількість часу вирішенню поточних завдань - вони піклуються про те, щоб діти були ситі і здорові, про їх фізичний та розумовий розвиток. Сподіваючись при цьому, що гарною людиною дитина стане автоматично. Уважаю тему виховання моральності дуже актуальною для нашого сучасного суспільства і вона має широкий суспільний резонанс». Здобувачка Л. Гепенко підкреслила, що «всі ідеї, висловлені на засіданнях лабораторії, є конкретними, а результати спроєктовані з урахуванням не лише регіонального, але й міжнародного рівнів».
На засіданні лабораторії, як зазначив к. п. н. Ф. Я. Майнаєв, присутня довірлива і затишна атмосфера. Відбувалося жваве обговорення актуальних проблем духовності й інтелектуального навчання і виховання. Характерною є щира зацікавленість учасників у їх вирішенні.
У лабораторії багато планів, думок, ідей. Бажаємо успіху!
Онлайн-консультація пані Нургуль Токтогуловою
ЧЕРВЕНЬ 10, 2021
10.06.2021 проведено онлайн консультацію для здобувачки третього освітньо-наукового рівня вищої освіти кафедр и освітології та інноваційної педагогіки Наталії Маркіної. Консультацію надала к.мед.н., доц. пані Нургуль Токтогулова із Киргизького університету (м. Бішкек).
Тема зустрічі: «Досвід підтримки емоційного здоров’я школярів».
Пані Нургуль Токтогулова зазначила, що фахівці м. Бішкек активно займаються дослідженнями питань емоційного здоров яз дітей і молоді. Акцент ставиться на налагодженні взаєморозуміння у дитячому колективі, співпраці педагога і батьків.
Кафедра освітології та інноваційної педагогіки вдячні п. Нургуль Токтогуловій за увагу і підтримку наукового пошуку здобувачки Н. Маркіної. Сподіваємось на подальшу активну співпрацю.
Онлайн-консультація професоркою пані Тан Тай на тему "Особливості організації роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в умовах провадження карантинних заходів"
ЧЕРВЕНЬ 09, 2021
09.06.2021 проведено онлайн консультацію для здобувачки третього освітньо-наукового рівня ВО, спеціальність 011-освітні, педагогічні науки, Ірини Єсікової, фахівців кафедри освітології та інноваційної педагогіки
Професором пані ТАН ТАЙ - деканом факультету корекційної педагогіки і психології Інституту розвитку дітей до 10 років Ханойського Університету, м.Ханой, В'єтнам.
Тема зустрічі: "Особливості організації роботи з дітьми з особливими потребами в умовах провадження карантинних заходів."
Пані Тан Тай зазначила у відповідях, що фахівці м.Ханой гнучкі і вільні у виборі форм і методів взаємодії із дітьми з особливими потребами та їх батьками. Наголос в роботі зроблено на налагодження співпраці педагога і батьків. Поради батькам фахівці з м.Ханой оформлюють у вигляді візуальних handbook - коротких стислих однозначно зрозумілих керівництв до виконання конкретного завдання. Обсяг виконання - від 1 до 3 днів.
Важливим завданням, наголосила п.Тан Тай, є допомога і підтримка дітей з особливими потребами в соціалізації і реабілітації.
А.Боярська-Хоменко, Л.Калашник, І.Разуменко, В.Ворожбіт-Горбатюк вдячні п.Тан Тай за увагу і підтримку наукового пошуку здобувачки І.Єсікової.
По завершенню зустрічі досягнуто домовленості про програму наступних консультацій.
Нагородження переможців та лауреатів районного етапу міського конкурсу "Молода людина року - 2021"
ЧЕРВЕНЬ 03, 2021
3 червня в Адміністрації Київського району відбулася урочиста церемонія нагородження переможців та лауреатів районного етапу міського конкурсу «Молода людина року - 2021».
Церемонію нагородження переможців дипломами та пам’ятними статуетками проводив начальник Комітету у справах сім’ї, молоді та спорту Київського району Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради Володимир Різник.
Викладачі кафедри вітають проф. Анну Володимирівну Боярську-Хоменко з перемогою у номінації «Наукова діяльність».
Бажаємо нових звершень та перемог на благо рідного університету та кафедри!
Вручення дипломів та відзнак викладачам кафедри
ЧЕРВЕНЬ 02, 2021
02.06.2021 року засідання вченої ради ХНПУ імені Г.С.Сковороди розпочалося з нагородження співробітників університету. Ректор Юрій Бойчук вручив дипломи та відзнаки викладачам кафедри освітології та інноваційної педагогіки.
За багаторічну сумлінну працю, підготовку висококваліфікованих педагогічних кадрів, вагомий особистий внесок та з нагоди ювілею нагороджено почесною грамотою доцента кафедри Г.В.Дейниченка.
Почесною відзнакою Університету нагороджена професорка кафедри В.В.Ворожбіт-Горбатюк.
Медаллю Г.С.Сковороди нагороджена професорка кафедри Л.А.Штефан.
Атестат доцента вручено в.о.завідувачки кафедри А.В.Боярській-Хоменко, дипломом доктора наук - викладачці кафедри Т.С.Твердохліб.
Дипломи докторів PhD отримали випускники кафедри І.А.Небитова (керівник-д.п.н., проф. Довженко Т.О.) та В.П.Жуков (керівник - д.п.н., проф. Попова О.В.).
Щиро вітаємо наших кафедралів! Зичимо нових професійних звершень!
Міжнародний день захисту дітей
ЧЕРВЕНЬ 01, 2021
1 червня 2021 р. у Міжнародний День захисту дітей викладачі й здобувачі кафедри освітології та інноваційної педагогіки прийняли активну участь у шостому фестивалі «Вітаємо дитинство» та встановленні національного рекорду «Найбільша кількість майстер-класів для дітей з правоохоронної тематики на одній локації». Наші здобувачі були волонтерами, проводили майстер-класи, приймали участь у флеш-мобах.
Особливо хочеться відзначити здобувача 1 року навчання Кирила Галушку, який розробив і провів з головної сцени Центрального парку культури і відпочинку імені М. Горького творчий акторський інтерактив «Розморозка емоцій», проявивши високий рівень педагогічної і ораторської майстерності, захопивши публіку своєю харизмою і творчим підходом! Дякуємо Кирилові і пишаємось такими здобувачами!!!
Ми щасливі, що змогли долучитись до такого яскравого доброго свята і подарувати дітям посмішки й позитивні емоції!!!
Зустріч проєктної групи ОПП "Освітологія" зі стейкголдерами
ТРАВЕНЬ 25, 2021
Відбулася зустріч проєктної групи ОПП "Освітологія" зі стейкголдерами. Під час зустрічі було розгянуто наступні питання:
1. Обговорення Стандарту спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки.
2. Приведення у відповідність ОП «Освітологія» до вимог стандарту.
3. Обговорення проєкту Програми реалізації Концепції педагогічної освіти в Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди.
Внутрішні та зовнішні стейкхолдери обговорили сучасний стан підготовки студентів зі спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки; проаналізували зміст освітніх компонентів і фахових компетентностей потрібних для підготовки фахівців, конкурентоспроможних на ринку праці.
Ця зустріч дала змогу розробникам освітньої програми впочути думку всіх сторін, які зацікавлені в конкурентоспроможності майбутніх випускників, що вплине на удосконалення якості сформованої освітньо-професійної програми.
Гарант програми проф. Л.Д. Зеленська подякувала учасникам зустрічі за слушні пропозиції та зазначили, що висловлені думки будуть враховані під час перегляду навчальних планів й освітньо-професійної програми "Освітологія".
Щиросердно вітаємо з гідним захистом дисертації Валерію Сікору
ТРАВЕНЬ 20, 2021
20 травня 2021 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди відбувся захист дисертації Сікори Валерії Валеріївни на здобуття наукового ступеня доктора філософії, з галузі знань 01 Освіта/Педагогіка за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки.
Тема дисертації «Формування інтерактивної компетентності майбутніх учителів фізичної культури в освітньому процесі закладів вищої освіти».
Щиросердно вітаємо дисертантку і наукового керівника, доктора педагогічних наук, професора, завідувачку кафедри теорії і практики англійської мови Костікову Ілону Іванівну з гідним захистом! Це результат старання і завзяття, працьовитості й самовіддачі! Бажаємо подальших успіхів, нових відкриттів та перемог!
Онлайн-зустріч з аспірантами
ТРАВЕНЬ 20, 2021
20 травня 2021 р. відбулась онлайн-зустріч з аспірантами усіх років навчання.
Під час зустрічі ми поговорили про оновлення стратегії нашого університету, про його місію та візію. Також обговорили переваги та перспективи інтернаціоналізації освіти, участь здобувачів спеціальності 011 у цьому процесі.
Здобувачам освіти було презентовано оновлений перелік дисциплін вільного вибору на 2021-2022 н.р., ми їм також нагадали як шукати потрібні вкладки на сайті університету.
Питання дотримання академічної доброчесності усіма учасниками освітнього процесу, як завжди, стали темою нашої бесіди. Зокрема ми акцентували увагу наших аспірантів на тому, що за передплатою Міністерства освіти і науки України Харківському національному педагогічному університету імені Г. С. Сковороди надано доступ до ScienceDirect – повнотекстової бази даних компанії Elsevier – однієї з найбільших онлайн-колекцій опублікованих наукових досліджень. Також ми поговорили про можливості вільного доступу з університету до наукометричних баз Web of Science та Scopus.
Особливий акцент було поставлено на питаннях оновлення ОНП і роль аспірантів у цьому процесі. Зокрема, ми представили аспірантам оновлений перелік анкет на сайті відділу моніторингу, пояснили аспірантам, що їхня думка для нас надзвичайно важлива, що ми завжди відкриті до діалогу, чуємо їхні думки та пропозиції і впроваджуємо їх в освітній процес.
Зустріч пройшла активно, інформативно та продуктивно!
Щиро вітаємо з успішним захистом Бондар Тетяну та Кохан Діану
ТРАВЕНЬ 19, 2021
19 травня 2021 року у стінах Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди відбувся разовий захист дисертацій Бондар Тетяни Валеріївни та Кохан Діани Миколаївни на здобуття ступеню доктора філософії з галузі знань 01 Освіта/педагогіка, за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки. Щиро вітає наших здобувачок та їхніх наукових керівників д.пед.н., проф., проф. Зеленську Людмилу Дмитрівну та д.пед.н., проф. Рогову Тетяну Володимирівну з успішним захистом! Вітаємо кафедру освітології та інноваційної педагогіки з цією приємною подією! Зичимо творчих та наукових злетів, наснаги та можливостей для реалізації своїх науково-педагогічних задумів!
Враження здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти про курс "Педагогіка вищої школи"
ТРАВЕНЬ 18, 2021
Здобувачі третього освітньо-наукового рівня вищої освіти різних спеціальностей на другому році навчання слухають дисципліну «Педагогіка вищої школи». По закінченню курсу здобувачі залишили свої щирі відгуки та враження після вивчення дисципліни. Деякі писали свої відгуки на платформі дистанційного навчання Moodlе, а дехто розмістив дописи на своїх сторінках у соціальних мережах та на персональних сайтах. Пропонуємо ознайомитись з деякими відгуками.
Курс «Педагогіка вищої школи" у викладі проф. Л.Д. Зеленської дав мені знайомство із великою кількістю корисного теоретичного та практичного матеріалу. Інтерактивні завдання в умовах карантину дозволили випробувати на собі кілька сучасних електронних засобів навчання, самому робити презентації, влаштовувати ігри та навіть лабораторну роботу. На заняттях була дивовижна атмосфера легкості, зумовлена майстерністю доносити інформацію та мотивувати як викладачки цього курсу, так і моїх колеґ-аспірантів, котрі мають помітний стаж викладацької роботи. Структура курсу не тільки дає можливість, але і спонукає розуміти місце у суспільстві й тяглість у часі вищої школи. Я сприйняв цей курс як інтеґрований – кожен модуль міг би бути окремо взятим повноцінним курсом. Мені, наприклад, більше за все сподобалася історія становлення вищої школи. Тим, кому цікава та дуже актуальна практика викладання – курс теж до оволодіння сучасним програмним забезпеченням). Для тих, хто раптом все знає або, навпаки, не може засвоїти, – курс цінний розвитковою атмосферою, яка розвиває м'які навички.
Ігор Алексєєв
Впродовж 2 року навчання в аспірантурі я пройшла курс "Педагогіка вищої школи". Протягом практичних занять аспірантами було висвітлено значну кількість різноманітних освітніх технологій, а також розібрано осноположні засади викладацької діяльності, які безперечно стануть в нагоді у майбутній або теперішній викладацькій діяльності. Загалом, у комплексі усі завдання для самостійної підготовки, спонукали до розмислення і визначення здовувачем поняття сучасного викладача, відмінності від викладачів минулих років, роль викладача, аспекти роботи, права та обов`язки. Не дивлячись на вельми щільний графік та кількість самостійної роботи, завдання не є невиконуваними. Найбільше сподобалось завдання, щодо розробки семінарського за спеціальністю із використанням технологій. Головна ідея дисципліни – саморозвиток та обмін досвідом – насправі дуже актуальна в наш час інформаційного суспільства. Що я би могла зауважити для покращення курсу наступним потокам здобувачів:
1) значно скоротити модуль щодо історичних передумов "Педагогіки вищої школи";
2) структурувати завдання в мудл.
Вельми вдячна за курс, з глибокою повагою Яна Дементєєва
Курс «Педагогіка вищої школи» дозволив розкрити невідомі раніше аспекти педагогічної науки. Вищу педагогічну освіту я отримала у 90-ті р.р. і мала інше уявлення про цю навчальну дисципліну. Завдяки курсу «Педагогіка вищої школи» я переосмислила знання, отримані раніше, та набула більш цілісних знань з історії, філософії освіти та педагогіки. У рамках даної дисципліни я розширила власне бачення щодо формування практичних умінь і навичок організації навчального процесу у вищому навчальному закладі. Змістовне наповнення навчальних занять викликало у мене значний інтерес та стимулювало бажання опанувати нові знання. Протягом 2020-2021 н.р. заняття з ПВШ проводилися в онлайн-форматі. Сучасні технології дозволили у повній мірі виконати навчальні завдання, які передбачала дана дисципліна. Форми та методи викладання сприяли розвитку загальних та фахових компетентностей. Завдяки курсу ПВШ я підвищила здатність критично аналізувати, самостійно та вільно орієнтуватися в змісті педагогічних інновацій, розширила знання про сучасні педагогічні технології. Прагну отримані знання застосувати у своїй педагогічній практиці.
З повагою, Світлана Лукова, аспірантка 2 курсу за спеціальністю 053-Психологія.
Я здобувач третього освітньо-наукового рівня в Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди і по закінченню аспірантури та успішного захисту дисертації планую працювати в закладі вищої освіти, але спершу прагну оволодіти азами педагогічної майстерності. Для мене в цьому плані однією з найважливіших навчальних дисциплін стала педагогіка вищої школи. Назва дисципліни говорить сама за себе, і дійсно, як можна стати викладачем закладу вищої освіти, не набувши необхідних педагогічних знань, умінь і компетентностей? Курс «Педагогіка вищої школи» тривав лише два семестри, але був насиченим. На лекційних заняттях ми дізнавалися про історію педагогіки як науки, про закони й державні документи, що визначають зміст освіти, про теорію і методику навчання й виховання у вищі школі, про форми організації та оцінювання навчально-пізнавальної діяльності студентів. Однак будь-яка теорія має підкріплюватися практикою, тож нам пощастило мати ще й семінарські заняття, на яких кожен аспірант отримав змогу провести теоретичне або практичне заняття для своїх колег і відчути себе в ролі викладача. Це дало хоч і невеликий, проте корисний досвід. Тому хочеться, аби семінарської частини було ще більше й молоді науковці мали змогу отримати більше практичних умінь. Таким чином, наявність такої навчальної дисципліни, як педагогіка вищої школи, є надзвичайно важливою в підготовці аспірантів педагогічного університету й набутті ними необхідних психолого-педагогічних компетентностей.
Ярослав Скидан
Педагогіка вищої школи – одна з базових дисциплін для будь-якого викладача. Найцікавішим і найкориснішим сегментом наших занять для мене став теоретико-практичний розбір методів навчання та мотивації, форм викладання, а особливо, вивчення сучасних активних й інтерактивних методів навчання у вищій школі (на прикладі своєї спеціальності), визначення суті та шляхів реалізації інноваційних педагогічних технологій у ЗВО. Обмін ідеями та знаннями ніколи не зайвий, тож ці заняття були позитивним досвідом для мене.
Марина Скидан
З іншими дописами можна ознайомитись за посиланнями:
https://www.facebook.com/100002654153746/posts/3763523240412777/?d=n
https://philosophy-history-pedagogy.blogspot.com/
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1827677540732089&id=100004695829417
Онлайн-зустріч "Переваги і виклики змішаного навчання. Стратегії успіху в системі "здобувач-педагог-зацікавлені особи""
ТРАВЕНЬ 13, 2021
В рамках "Дня науки – 2021" сьогодні було проведено онлайн-зустріч на тему «Переваги і виклики змішаного навчання. Стратегії успіху в системі «здобувач-педагог-зацікавлені особи».
Учасники зустрічі здобувачі вищої освіти, викладачі та науковці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, ХДУ «Народної української академії», ДДНЗ «Донбаського державного педагогічного університету» виступили за чек-листом, з використанням технології Q-A –інтерв`ю та стендовими доповідями.
За результатами комунікаційного заходу оригінальні презентаційні матеріали розміщено на ресурсі кафедри освітології та інноваційної педагогіки ХНПУ імені Г.С.Сковороди для ознайомлення.
Чекаємо уже рідних і нових учасників на наших наступних зустрічах.
Враження студентів від вивчення курсу «Педагогіка»
ТРАВЕНЬ 12, 2021
На початку травня студенти другого курсу факультету іноземної філології спеціальності 035 «Філологія» завершили вивчення навчальної дисципліни «Педагогіка». У якості рефлексії після вивчення курсу студентам було запропоновано написати есе «Моє ставлення до вивчення курсу «Педагогіка». Надзвичайно приємно було читати студентські роботи, оскільки наші здобувачі відчули суть педагогіки, її актуальність та важливість у сучасному житті, а найголовніше – побачили можливості практичного використання набутих в аудиторії знань у майбутній професійній діяльності, суспільному та сімейному житті. Пропонуємо і вам ознайомитись з деякими есе.
Педагогіка – це наука про виховання і навчання людини і, на мою думку, не важливо збираєшся ти поєднувати своє життя з викладанням у школі чи ні – значимість цього предмету не зменшується.
По-перше, так чи інакше, але філологи також проходять практику у школі. І знання з педагогіки є тим самим ключем до гарного взаємозв’язку з учнями, правильного та доречного викладу матеріалу, створення потрібних умов для сприймання тієї чи іншої теми. Та і взагалі педагогіка дає знання про те, як зробити так, щоб урок пройшов продуктивно, як краще подати матеріал, щоб учень міг зрозуміти, засвоїти та застосувати ці знання на практиці. Не мало важливим є також факт того, що треба правильно і аргументовано оцінити учнів. І тут хоча б без елементарних знань такої науки як педагогіка неможливо досягнути успіху.
По-друге, багато хто у майбутньому буде мати власну дитину. І її виховання – це складний і послідовний процес, який потребує мудрого ставлення та правильних прийомів. Саме знання з педагогіки можуть допомогти створити умови успішного виховання дітей, як тактовно стати прикладом для наслідування, як правильно спілкуватися та донести цінності до дитини, як вирішувати конфліктні ситуації. Але також важливо пам’ятати, що наявність педагогічних знань ще не означає вміння їх застосовувати. Особливе значення мають уміння використовувати знання на практиці: вести задушевну бесіду, організовувати корисну справу, враховувати вікові особливості, визначати мотиви поведінки, оцінювати дії і вчинки, вирішувати конфліктні ситуації, створювати ситуації вибору.
Отже, педагогіка – це потрібна наука не тільки для майбутніх вчителів, а й для філологів. Бо, навіть якщо ми не плануємо працювати в школі або у закладі вищої освіти, а бути лише репетитором або перекладачем – все одно педагогіка стане у пригоді.
Ракитянська Юлія,
студентка 24 групи факультету іноземної філології
Мені сподобався короткий курс педагогіки та перше знайомство з дидактикою. До цього часу я й не підозрювала у скількох процесах мого життя активно інтегрована дидактика, яку ми вивчали у другому модулі курсу педагогіки.
Враховуючи те, що мої шанси стати шкільним педагогом – малоймовірні, під час курсу, я зрозуміла, що дидактика не обмежується використання знань тільки в рамках школи. Натомість, тепер я можу називати багато термінів своїми іменами, у той час, коли навчаючись в школі, навіть і не підозрювала про таку структуризацію в науці.
Більш того я розумію, що у формальному та неформальному навчанні я можу використовувати ці знання для того щоб вчитися ефективніше самостійно. Найбільш резонуючим для мене видом навчання стало проблемне, сподіваюсь що в подальшому я сама зможу ставити собі більше проблемних задач, щоб ефективно набувати знання після вирішення таких задач. Я думаю, що попереду в мене виникне багацько життєвих кейсів, поза закладами вищої освіти, де проблемне навчання стане моїм рушієм до розвитку.
Тепер, коли я ознайомилась зі «змістом освіти», я розумію для чого вчити. Коли ознайомилась з «методами та принципами навчання», я розумію як навчити.
І для мене це все розкривається у можливості вчитися ефективно самій. Та, можливо, у найближчому майбутньому це стане корисними скарбами для виховання та навчання моєї майбутньої дитини.
Щиро дякую за «привідкриття» цього світу знань професору кафедри освітології та інноваційної педагогіки Калашниковій Любові Миколаївні.
Климова Ангеліна,
студентка групи 21 КА факультету іноземної філології
Довгоочікуване засідання кафедри в режимі offline
ТРАВЕНЬ 12, 2021
12 травня 2021 року відбулося чергове засідання кафедри освітології та інноваційної педагогіки. Засідання стало особливим тому, що колектив кафедри нарешті зміг зустрітись наживо у стінах університету після дистанційного режиму роботи впродовж двох місяців. На початку засідання завідувачка кафедри Анна Володимирівна Боярська-Хоменко привітала від імені всього колективу іменинників з днем народження (проф. Васильєву С.О., проф. Калашникову Л.М., проф. Пісоцьку М.Е., проф. Рогову Т.В., доц. Собченко Т.М., доц. Ялліну В.Л.) і ювілеями (доц. Білик В.М., доц. Дейниченко Г.В.). Анна Володимирівна побажала їм міцного здоров’я, успіхів в роботі, нових звершень і досягнень.
Також певну порцію привітань і аплодисментів отримали викладачі, здобувачі освіти яких досягли високих результатів у науковій та громадській роботі (проф. Башкір О.І. та проф. Рибалко Л.С.)
Позитиву додало повідомлення про обрання студентами бакалаврату вибіркових дисциплін, розроблених нашою кафедрою з циклу загальної підготовки:
- 3 семестр – дисципліна «Коучингові технології в освіті» (розробники проф. Зеленська Л.Д., доц. Собченко Т.М.)
- 4 семестр – дисципліна «Іміджеві технології» (розробник проф. Ворожбіт-Горбатюк В.В.)
- 5 семестр – дисципліна «Педагогіка успіху» (розробник проф. Друганова О.М.)
Далі були розглянуті поточні справи роботи кафедри: організація та проведення літньої педагогічної практики, оновлення ОНП "Освітні, педагогічні науки", набір до магістратури за ОПП "Освітологія" та деякі інші.
Два місяця до завершення навчального 2020-2021 року, а у нас ще попереду багато нових планів і відкриттів. Сил і натхнення на здійснення освітянських мрій!