Новини_1.png

НОВИНИ

Плідна робота науково-методичної лабораторії
"Духовно-інтелектуальне виховання та навчання"

ЧЕРВЕНЬ 11, 2021

11 червня 2021 року відбулося онлайн засідання науково-методичної лабораторії «Духовно-інтелектуальне виховання та навчання» при кафедрі освітології та інноваційної педагогіки ХНПУ імені Г. С. Сковороди.

У засіданні лабораторії брали участь д-р п. н., проф. Рибалко Л. С. (керівник), д-р п. н., проф. Твердохліб Т. С., к. п. наук, доц. Каліна К. Є., к. п. наук, доц. Денисенко А. О., випускник аспірантури, вчитель ЗЗСО І-ІІІ ступенів ВЦА м. Торецьк, к.п.н  Ф. Я. Майнаєв, здобувачі третього (освітньо-наукового) вищого рівня зі спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки  Л. Гепенко, О. Довгаль, І.Зарудна.

Від Всесвітнього наукового ноосферно-онтологічного товариства були присутні д-р економ. н., проф., президент ВННОТ Бабич В. П., віце-президент ВННОТ Сердюк О. Д.,  головний редактор Альманаха «Онтологія та життя» Хвостиченко О. М.,  виконавчий директор Фонду розвитку науки та освіти «Інтелект» Трусей Л. Г., голова Центру громадських ініціатив «Східна зірка» Синьов О. С., член Ради ВНООТ Бедітько О. В.

Учасники зібрання спільно обговорювали шляхи сприяння духовному розвитку особистості, розробляння й використання навчально-методичного супроводу  інтелектуального виховання і навчання людей різного віку. 

У лабораторії пріоритетними є думки здобувачів. Здобувачка О. Довгаль висловилася так: «Сьогодні важливо звернути увагу на морально-етичні питання, сприяти розвиткові аналітичного й критичного мислення молоді.  Дуже добре, що є небайдужі до цього люди, об’єднуються й приймають рішення щодо конкретних шляхів розвитку духовності й інтелектуальних здібностей особистості». Здобувачка І. Зарудна доповнила, як: «Формування моральних засад у підростаючого покоління є важливим завданням батьків і відповідальних педагогів. Батьки дуже часто змушені приділяти велику кількість часу вирішенню поточних завдань - вони піклуються про те, щоб діти були ситі і здорові, про їх фізичний та розумовий розвиток. Сподіваючись при цьому, що гарною людиною дитина стане автоматично. Уважаю тему виховання моральності дуже актуальною для нашого сучасного суспільства і вона має широкий суспільний резонанс». Здобувачка Л. Гепенко підкреслила, що «всі ідеї, висловлені на засіданнях лабораторії, є конкретними, а результати спроєктовані з урахуванням не лише регіонального, але й міжнародного рівнів».

На засіданні лабораторії, як зазначив к. п. н. Ф. Я. Майнаєв,  присутня довірлива і затишна атмосфера. Відбувалося жваве обговорення актуальних проблем духовності й інтелектуального навчання і виховання. Характерною є щира зацікавленість учасників у їх вирішенні.

 У лабораторії багато планів, думок, ідей. Бажаємо успіху!

ДИВО 2.png
 

Онлайн-консультація пані Нургуль Токтогуловою

ЧЕРВЕНЬ 10, 2021

10.06.2021 проведено онлайн консультацію для здобувачки третього освітньо-наукового рівня вищої освіти кафедр и освітології та інноваційної педагогіки Наталії Маркіної. Консультацію надала к.мед.н., доц. пані Нургуль Токтогулова із Киргизького університету (м. Бішкек).

Тема зустрічі: «Досвід підтримки емоційного здоров’я школярів».

Пані Нургуль  Токтогулова зазначила, що фахівці м. Бішкек активно займаються дослідженнями питань емоційного здоров яз дітей і молоді. Акцент ставиться на налагодженні взаєморозуміння у дитячому колективі, співпраці педагога і батьків.

Кафедра освітології та інноваційної педагогіки вдячні п. Нургуль Токтогуловій за увагу і підтримку наукового пошуку здобувачки Н. Маркіної. Сподіваємось на подальшу активну співпрацю.

unnamed.jpg
unnamed (1).jpg
 

Онлайн-консультація професоркою пані Тан Тай на тему "Особливості організації роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в умовах провадження карантинних заходів"

ЧЕРВЕНЬ 09, 2021

09.06.2021 проведено онлайн консультацію для здобувачки третього освітньо-наукового рівня ВО, спеціальність 011-освітні, педагогічні науки, Ірини Єсікової, фахівців кафедри освітології та інноваційної педагогіки 

Професором пані ТАН ТАЙ - деканом факультету корекційної педагогіки і психології Інституту розвитку дітей до 10 років Ханойського Університету, м.Ханой, В'єтнам.

Тема зустрічі: "Особливості організації роботи з дітьми з особливими потребами в умовах провадження карантинних заходів."

Пані Тан Тай зазначила у відповідях, що фахівці м.Ханой гнучкі і вільні у виборі форм і методів взаємодії із дітьми з особливими потребами та їх батьками. Наголос в роботі зроблено на налагодження співпраці педагога і батьків. Поради батькам фахівці з м.Ханой оформлюють у вигляді візуальних handbook - коротких стислих однозначно зрозумілих керівництв до виконання конкретного завдання. Обсяг виконання - від 1 до 3 днів. 

Важливим завданням, наголосила п.Тан Тай, є допомога і підтримка дітей з особливими потребами в соціалізації і реабілітації.

А.Боярська-Хоменко, Л.Калашник, І.Разуменко, В.Ворожбіт-Горбатюк вдячні п.Тан Тай за увагу і підтримку наукового пошуку здобувачки І.Єсікової. 

По завершенню зустрічі досягнуто домовленості про програму наступних консультацій.

 

Нагородження переможців та лауреатів районного етапу міського конкурсу "Молода людина року - 2021"

ЧЕРВЕНЬ 03, 2021

3 червня в Адміністрації Київського району відбулася урочиста церемонія нагородження переможців та лауреатів районного етапу міського конкурсу «Молода людина року - 2021».

Церемонію нагородження переможців дипломами та пам’ятними статуетками проводив начальник Комітету у справах сім’ї, молоді та спорту Київського району Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради Володимир Різник.

Викладачі кафедри вітають проф. Анну Володимирівну Боярську-Хоменко з перемогою у номінації «Наукова діяльність».

Бажаємо нових звершень та перемог на благо рідного університету та кафедри!

Вручення дипломів та відзнак викладачам кафедри

ЧЕРВЕНЬ 02, 2021

02.06.2021 року засідання вченої ради ХНПУ імені Г.С.Сковороди розпочалося з нагородження співробітників університету. Ректор Юрій Бойчук вручив дипломи та відзнаки викладачам кафедри освітології та інноваційної педагогіки.

За багаторічну сумлінну працю, підготовку висококваліфікованих педагогічних кадрів, вагомий особистий внесок та з нагоди ювілею  нагороджено почесною грамотою доцента кафедри Г.В.Дейниченка.

Почесною відзнакою Університету нагороджена професорка кафедри В.В.Ворожбіт-Горбатюк.

Медаллю Г.С.Сковороди нагороджена професорка кафедри Л.А.Штефан.

Атестат доцента вручено в.о.завідувачки кафедри А.В.Боярській-Хоменко, дипломом доктора наук - викладачці кафедри Т.С.Твердохліб.

Дипломи докторів PhD отримали випускники кафедри І.А.Небитова (керівник-д.п.н., проф. Довженко Т.О.) та В.П.Жуков (керівник - д.п.н., проф. Попова О.В.).

Щиро вітаємо наших кафедралів! Зичимо нових професійних звершень!

Міжнародний  день захисту дітей

ЧЕРВЕНЬ 01, 2021

1 червня 2021 р. у Міжнародний День захисту дітей викладачі й здобувачі кафедри освітології та інноваційної педагогіки прийняли активну участь у шостому фестивалі «Вітаємо дитинство» та встановленні національного рекорду «Найбільша кількість майстер-класів для дітей з правоохоронної тематики на одній локації». Наші здобувачі були волонтерами, проводили майстер-класи, приймали участь у флеш-мобах.

Особливо хочеться відзначити здобувача 1 року навчання Кирила Галушку, який розробив і провів з головної сцени Центрального парку культури і відпочинку імені М. Горького творчий акторський інтерактив «Розморозка емоцій», проявивши високий рівень педагогічної і ораторської майстерності, захопивши публіку своєю харизмою і творчим підходом! Дякуємо Кирилові і пишаємось такими здобувачами!!!

Ми щасливі, що змогли долучитись до такого яскравого доброго свята і подарувати дітям посмішки й позитивні емоції!!!

20210601_111119-01.jpeg
20210601_112342-01.jpeg
IMG-143a8413c5de8c0b612f8de613fbbf0e-V-0
DSC_8043.jpg
DSC_8057.jpg
DSC_8111.jpg
20210601_173137-01.jpeg

Щиросердно вітаємо з гідним захистом дисертації Валерію Сікору

ТРАВЕНЬ 20, 2021

20 травня 2021 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди відбувся захист дисертації Сікори Валерії Валеріївни на здобуття наукового ступеня доктора філософії, з галузі знань 01 Освіта/Педагогіка за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки.

Тема дисертації «Формування інтерактивної компетентності майбутніх учителів фізичної культури в освітньому процесі закладів вищої освіти».

Щиросердно вітаємо дисертантку і наукового керівника, доктора педагогічних наук, професора, завідувачку кафедри теорії і практики англійської мови Костікову Ілону Іванівну з гідним захистом! Це результат старання і завзяття, працьовитості й самовіддачі! Бажаємо подальших успіхів, нових відкриттів та перемог!

изображение_viber_2021-05-20_15-23-34.jp

Онлайн-зустріч з аспірантами

ТРАВЕНЬ 20, 2021

20 травня 2021 р. відбулась онлайн-зустріч з аспірантами усіх років навчання.

Під час зустрічі ми поговорили про оновлення стратегії нашого університету, про  його місію та візію. Також обговорили переваги та перспективи  інтернаціоналізації освіти, участь здобувачів спеціальності 011 у цьому процесі.

Здобувачам освіти було презентовано оновлений  перелік дисциплін вільного вибору на 2021-2022 н.р., ми їм також нагадали як шукати потрібні вкладки на сайті університету.  

Питання дотримання академічної доброчесності усіма учасниками освітнього процесу, як завжди, стали темою нашої бесіди. Зокрема ми акцентували увагу наших аспірантів на тому, що за передплатою Міністерства освіти і науки України Харківському національному педагогічному університету імені Г. С. Сковороди надано доступ до ScienceDirect – повнотекстової бази даних компанії  Elsevier – однієї з найбільших онлайн-колекцій опублікованих наукових досліджень. Також ми поговорили про можливості вільного доступу з університету до наукометричних баз Web of Science та Scopus.  

Особливий акцент було поставлено на питаннях оновлення ОНП і роль аспірантів у цьому процесі. Зокрема, ми представили аспірантам оновлений перелік анкет на сайті відділу моніторингу, пояснили аспірантам, що їхня думка для нас надзвичайно важлива, що ми завжди відкриті до діалогу, чуємо їхні думки та пропозиції і впроваджуємо їх в освітній процес.

Зустріч пройшла активно, інформативно та продуктивно!

22.JPG
2.JPG

Щиро вітаємо з успішним захистом Бондар Тетяну та Кохан Діану

ТРАВЕНЬ 19, 2021

19 травня 2021 року у стінах Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди відбувся разовий захист дисертацій Бондар Тетяни Валеріївни та Кохан Діани  Миколаївни на здобуття ступеню доктора філософії з галузі знань 01 Освіта/педагогіка, за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки. Щиро вітає наших здобувачок та їхніх наукових керівників д.пед.н., проф., проф. Зеленську Людмилу Дмитрівну та д.пед.н., проф. Рогову Тетяну Володимирівну з успішним захистом! Вітаємо кафедру освітології та інноваційної педагогіки з цією приємною подією! Зичимо творчих та наукових злетів, наснаги та можливостей для реалізації своїх науково-педагогічних задумів!

4.jpg
3.jpg
2.jpg

Враження здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти про курс "Педагогіка вищої школи"

ТРАВЕНЬ 18, 2021
images (1).jpg

Здобувачі третього освітньо-наукового рівня вищої освіти різних спеціальностей на другому році навчання слухають дисципліну «Педагогіка вищої школи». По закінченню курсу здобувачі залишили свої щирі відгуки та враження після вивчення дисципліни. Деякі писали свої відгуки на платформі дистанційного навчання Moodlе, а дехто розмістив дописи на своїх сторінках у соціальних мережах та на персональних сайтах. Пропонуємо ознайомитись з деякими відгуками.

Курс «Педагогіка вищої школи" у викладі проф. Л.Д. Зеленської дав мені знайомство із великою кількістю корисного теоретичного та практичного матеріалу. Інтерактивні завдання в умовах карантину дозволили випробувати на собі кілька сучасних електронних засобів навчання, самому робити презентації, влаштовувати ігри та навіть лабораторну роботу. На заняттях була дивовижна атмосфера легкості, зумовлена майстерністю доносити інформацію та мотивувати як викладачки цього курсу, так і моїх колеґ-аспірантів, котрі мають помітний стаж викладацької роботи. Структура курсу не тільки дає можливість, але і спонукає розуміти місце у суспільстві й тяглість у часі вищої школи. Я сприйняв цей курс як інтеґрований – кожен модуль міг би бути окремо взятим повноцінним курсом. Мені, наприклад, більше за все сподобалася історія становлення вищої школи. Тим, кому цікава та дуже актуальна практика викладання – курс теж до оволодіння сучасним програмним забезпеченням). Для тих, хто раптом все знає або, навпаки, не може засвоїти, – курс цінний розвитковою атмосферою, яка розвиває м'які навички.

Ігор Алексєєв

 

Впродовж 2 року навчання в аспірантурі я пройшла курс "Педагогіка вищої школи". Протягом практичних занять аспірантами було висвітлено значну кількість різноманітних освітніх технологій, а також розібрано осноположні засади викладацької діяльності, які безперечно стануть в нагоді у майбутній або теперішній викладацькій діяльності. Загалом, у комплексі усі завдання для самостійної підготовки, спонукали до розмислення і визначення здовувачем поняття сучасного викладача, відмінності від викладачів минулих років, роль викладача, аспекти роботи, права та обов`язки. Не дивлячись на вельми щільний графік та кількість самостійної роботи, завдання не є невиконуваними. Найбільше сподобалось завдання, щодо розробки семінарського за спеціальністю із використанням технологій. Головна ідея дисципліни – саморозвиток та обмін досвідом – насправі дуже актуальна в наш час інформаційного суспільства. Що я би могла зауважити для покращення курсу наступним потокам здобувачів:

1) значно скоротити модуль щодо історичних передумов "Педагогіки вищої школи";

2) структурувати завдання в мудл.

Вельми вдячна за курс, з глибокою повагою Яна Дементєєва

 

Курс «Педагогіка вищої школи» дозволив розкрити невідомі раніше аспекти педагогічної науки. Вищу педагогічну освіту я отримала у 90-ті р.р. і мала інше уявлення про цю навчальну дисципліну. Завдяки курсу «Педагогіка вищої школи» я переосмислила знання, отримані раніше, та набула більш цілісних знань з історії, філософії освіти та педагогіки. У рамках даної дисципліни я розширила власне бачення щодо формування практичних умінь і навичок організації навчального процесу у вищому навчальному закладі. Змістовне наповнення навчальних занять викликало у мене значний інтерес та стимулювало бажання опанувати нові знання. Протягом 2020-2021 н.р. заняття з ПВШ проводилися в онлайн-форматі. Сучасні технології дозволили у повній мірі виконати навчальні завдання, які передбачала дана дисципліна. Форми та методи викладання сприяли розвитку загальних та фахових компетентностей. Завдяки курсу ПВШ я підвищила здатність критично аналізувати, самостійно та вільно орієнтуватися в змісті педагогічних інновацій, розширила знання про сучасні педагогічні технології. Прагну отримані знання застосувати у своїй педагогічній практиці.

З повагою, Світлана Лукова, аспірантка 2 курсу за спеціальністю 053-Психологія.

 

Я здобувач третього освітньо-наукового рівня в Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди і по закінченню аспірантури та успішного захисту дисертації планую працювати в закладі вищої освіти, але спершу прагну оволодіти азами педагогічної майстерності. Для мене в цьому плані однією з найважливіших навчальних дисциплін стала педагогіка вищої школи. Назва дисципліни говорить сама за себе, і дійсно, як можна стати викладачем закладу вищої освіти, не набувши необхідних педагогічних знань, умінь і компетентностей? Курс «Педагогіка вищої школи» тривав лише два семестри, але був насиченим. На лекційних заняттях ми дізнавалися про історію педагогіки як науки, про закони й державні документи, що визначають зміст освіти, про теорію і методику навчання й виховання у вищі школі, про форми організації та оцінювання навчально-пізнавальної діяльності студентів. Однак будь-яка теорія має підкріплюватися практикою, тож нам пощастило мати ще й семінарські заняття, на яких кожен аспірант отримав змогу провести теоретичне або практичне заняття для своїх колег і відчути себе в ролі викладача. Це дало хоч і невеликий, проте корисний досвід. Тому хочеться, аби семінарської частини було ще більше й молоді науковці мали змогу отримати більше практичних умінь. Таким чином, наявність такої навчальної дисципліни, як педагогіка вищої школи, є надзвичайно важливою в підготовці аспірантів педагогічного університету й набутті ними необхідних психолого-педагогічних компетентностей.

Ярослав Скидан

 

Педагогіка вищої школи – одна з базових дисциплін для будь-якого викладача. Найцікавішим і найкориснішим сегментом наших занять для мене став теоретико-практичний розбір методів навчання та мотивації, форм викладання, а особливо, вивчення сучасних активних й інтерактивних методів навчання у вищій школі (на прикладі своєї спеціальності), визначення суті та шляхів реалізації інноваційних педагогічних технологій у ЗВО. Обмін ідеями та знаннями ніколи не зайвий, тож ці заняття були позитивним досвідом для мене.

Марина Скидан

 

З іншими дописами можна ознайомитись за посиланнями:

https://www.facebook.com/100002654153746/posts/3763523240412777/?d=n

https://philosophy-history-pedagogy.blogspot.com/

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1827677540732089&id=100004695829417

Онлайн-зустріч "Переваги і виклики змішаного навчання. Стратегії успіху в системі "здобувач-педагог-зацікавлені особи""

ТРАВЕНЬ 13, 2021

В рамках "Дня науки – 2021" сьогодні було проведено онлайн-зустріч на тему «Переваги і виклики змішаного навчання. Стратегії успіху в системі «здобувач-педагог-зацікавлені особи».

Учасники зустрічі здобувачі вищої освіти, викладачі та науковці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, ХДУ «Народної української академії», ДДНЗ «Донбаського державного педагогічного університету» виступили за чек-листом, з використанням технології Q-A –інтерв`ю та стендовими доповідями.

За результатами комунікаційного заходу оригінальні презентаційні матеріали розміщено на ресурсі кафедри освітології та інноваційної педагогіки ХНПУ імені Г.С.Сковороди для ознайомлення.

Чекаємо уже рідних і нових учасників на наших наступних зустрічах.

2гн.JPG
185671490_3013431872230323_1765000214640
73.jpg
186008093_3013431818896995_5754532501667
185668678_3013431915563652_1638964868730
185941197_3013431782230332_4140972803703

Враження студентів від вивчення курсу «Педагогіка»

ТРАВЕНЬ 12, 2021
images (1).jpg

На початку травня студенти другого курсу факультету іноземної філології спеціальності 035 «Філологія» завершили вивчення навчальної дисципліни «Педагогіка». У якості рефлексії після вивчення курсу студентам було запропоновано написати есе «Моє ставлення до вивчення курсу «Педагогіка». Надзвичайно приємно було читати студентські роботи, оскільки наші здобувачі відчули суть педагогіки, її актуальність та важливість у сучасному житті, а найголовніше – побачили можливості практичного використання набутих в аудиторії знань у майбутній професійній діяльності, суспільному та сімейному житті. Пропонуємо і вам ознайомитись з деякими есе.

Педагогіка – це наука про виховання і навчання людини і, на мою думку, не важливо збираєшся ти поєднувати своє життя з викладанням у школі чи ні – значимість цього предмету не зменшується.

По-перше, так чи інакше, але філологи також проходять практику у школі. І знання з педагогіки є тим самим ключем до гарного взаємозв’язку з учнями, правильного та доречного викладу матеріалу, створення потрібних умов для сприймання тієї чи іншої теми. Та і взагалі педагогіка дає знання про те, як зробити так, щоб урок пройшов продуктивно, як краще подати матеріал, щоб учень міг зрозуміти, засвоїти та застосувати ці знання на практиці. Не мало важливим є також факт того, що треба правильно і аргументовано оцінити учнів. І тут хоча б без елементарних знань такої науки як педагогіка неможливо досягнути успіху.

По-друге, багато хто у майбутньому буде мати власну дитину. І її виховання – це складний і послідовний процес, який потребує мудрого ставлення та правильних прийомів. Саме знання з педагогіки можуть допомогти створити умови успішного виховання дітей, як тактовно стати прикладом для наслідування, як правильно спілкуватися та донести цінності до дитини, як вирішувати конфліктні ситуації. Але також важливо пам’ятати, що наявність педагогічних знань ще не означає вміння їх застосовувати. Особливе значення мають уміння використовувати знання на практиці: вести задушевну бесіду, організовувати корисну справу, враховувати вікові особливості, визначати мотиви поведінки, оцінювати дії і вчинки, вирішувати конфліктні ситуації, створювати ситуації вибору.

Отже, педагогіка – це потрібна наука не тільки для майбутніх вчителів, а й для філологів. Бо, навіть якщо ми не плануємо працювати в школі або у закладі вищої освіти, а бути лише репетитором або перекладачем – все одно педагогіка стане у пригоді.

Ракитянська Юлія,

студентка 24 групи факультету іноземної філології

Мені сподобався короткий курс педагогіки та перше знайомство з дидактикою. До цього часу я й не підозрювала у скількох процесах мого життя активно інтегрована дидактика, яку ми вивчали у другому модулі курсу педагогіки.

Враховуючи те, що мої шанси стати шкільним педагогом – малоймовірні, під час курсу, я зрозуміла, що дидактика не обмежується використання знань тільки в рамках школи. Натомість, тепер я можу називати багато термінів своїми іменами, у той час, коли навчаючись в школі, навіть і не підозрювала про таку структуризацію в науці.

Більш того я розумію, що у формальному та неформальному навчанні я можу використовувати ці знання для того щоб вчитися ефективніше самостійно. Найбільш резонуючим для мене видом навчання стало проблемне, сподіваюсь що в подальшому я сама зможу ставити собі більше проблемних задач, щоб ефективно набувати знання після вирішення таких задач. Я думаю, що попереду в мене виникне багацько життєвих кейсів, поза закладами вищої освіти, де проблемне навчання стане моїм рушієм до розвитку.

Тепер, коли я ознайомилась зі «змістом освіти», я розумію для чого вчити. Коли ознайомилась з «методами та принципами навчання», я розумію як навчити.

І для мене це все розкривається у можливості вчитися ефективно самій. Та, можливо, у найближчому майбутньому це стане корисними скарбами для виховання та навчання моєї майбутньої дитини.

Щиро дякую за «привідкриття» цього світу знань професору кафедри освітології та інноваційної педагогіки Калашниковій Любові Миколаївні.

Климова Ангеліна,

студентка групи 21 КА факультету іноземної філології

Довгоочікуване засідання кафедри в режимі offline

ТРАВЕНЬ 12, 2021

12 травня 2021 року відбулося чергове засідання кафедри освітології та інноваційної педагогіки. Засідання стало особливим тому, що колектив кафедри нарешті зміг зустрітись наживо у стінах університету після дистанційного режиму роботи впродовж двох місяців. На початку засідання завідувачка кафедри Анна Володимирівна  Боярська-Хоменко  привітала від імені всього колективу іменинників з днем народження (проф. Васильєву С.О., проф. Калашникову Л.М., проф. Пісоцьку М.Е., проф. Рогову Т.В., доц. Собченко Т.М., доц. Ялліну В.Л.) і ювілеями (доц. Білик В.М., доц. Дейниченко Г.В.). Анна Володимирівна побажала їм міцного здоров’я, успіхів в роботі, нових звершень і досягнень.

Також певну порцію привітань і аплодисментів отримали викладачі, здобувачі освіти яких досягли високих результатів у науковій та громадській роботі (проф. Башкір О.І. та проф. Рибалко Л.С.)

Позитиву додало повідомлення про обрання студентами бакалаврату вибіркових дисциплін, розроблених нашою кафедрою з циклу загальної підготовки:

- 3 семестр – дисципліна «Коучингові технології в освіті» (розробники проф. Зеленська Л.Д., доц. Собченко Т.М.)

- 4 семестр – дисципліна «Іміджеві технології» (розробник проф. Ворожбіт-Горбатюк В.В.) 

- 5 семестр – дисципліна «Педагогіка успіху» (розробник проф. Друганова О.М.)

Далі були розглянуті поточні справи роботи кафедри: організація та проведення літньої педагогічної практики, оновлення ОНП "Освітні, педагогічні науки", набір до магістратури за ОПП  "Освітологія" та деякі інші.

 

Два місяця до завершення навчального 2020-2021 року, а у нас ще попереду багато нових планів і відкриттів. Сил і натхнення на здійснення освітянських мрій!

IMG_0101.JPG
IMG_0012.jpg
IMG_9968.jpg
IMG_9955.jpg
IMG_9959.jpg
IMG_0081.jpg
IMG_9979.jpg
IMG_9986.jpg
IMG_0043.jpg
IMG_0165.jpg
IMG_0047.jpg
IMG_0033.jpg
IMG_0029.jpg
Захист дисертації Лисенко Н.Г. на здобуття наукового ступеня доктора філософії
ТРАВЕНЬ 11, 2021

11 травня 2021 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди відбувся захист дисертації Лисенко Наталії Григорівни (викладач кафедри німецької та французької мов Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна) на здобуття наукового ступеня доктора філософії, з галузі знань 01 Освіта/Педагогіка за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки.

Тема дисертації: «Підготовка майбутніх учителів до виховання толерантності в учнів колежів Франції». Науковий керівник: Калашник Л. С., доктор педагогічних наук, професор, завідувач Центру міжнародного співробітництва та міжнародної освіти Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди.

Вітаємо із блискучим захистом дисертації. Бажаємо успішного втілення всіх творчих і наукових задумів, наснаги в професійному та особистісному зростанні!

6.jpg