top of page
Новини_1.png

НОВИНИ

Відбувся попередній захист докторської дисертації Твердохліб Т. С.

ТРАВЕНЬ 20, 2020
20 травня 2020 р. на засіданні кафедри педагогіки у форматі Zoom-конференції було проведено попередній захист докторської дисертації  доцента кафедри Твердохліб Т. С. «Теорія і практика розвитку педагогічної освіти у середніх і вищих духовних навчальних закладах України (ХІХ – початок ХХІ ст.) зі спеціальності 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки (науковий консультант – доктор педагогічних наук, професор Рогова Т. В.). З рецензіями виступили доктор педагогічних наук, професор Васильєва С. О. та доктор педагогічних наук, професор Попова О. В.

Проведено навчально-методичний семінар з організації та проведення сесії в умовах карантину

ТРАВЕНЬ 14, 2020
Сесія_карантин.jpeg
14 травня 2020 р. у форматі Zoom-конференції викладачами кафедри були обговорені питання щодо особливостей проведення екзаменаційної сесії, кваліфікаційних іспитів у дистанційному форматі.

Проведено настановчу конференцію з науково-викладацької практики для аспірантів ІІІ року навчання

ТРАВЕНЬ 06, 2020
06 травня 2020 р. в дистанційній формі було проведено настановчу конференцію для аспірантів          ІІІ року навчання з науково-викладацької практики. Аспіранти були ознайомлені з програмою практики та особливостями її проходження в умовах карантину.

Викладачі кафедри взяли участь у науково-методичному семінарі «Педагогічний діалог: теорія, практика, досвід»

КВІТЕНЬ 22–23, 2020
22–23 квітня 2020 року в умовах карантину дистанційно відбувся науково-методичний семінар «Педагогічний діалог: теорія, практика, досвід» для вихователів дитячих садочків і вчителів початкових класів. 
Організаторами семінару виступили Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди та Управління освіти адміністрації Основ’янського району Харківської міської ради. Рутинна організаційна та методична робота проведення заходу забезпечувалася співробітниками тренінгового центру соціального та професійного розвитку людини Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди на чолі з кандидатом педагогічних наук, доцентом Іриною Андріївною Прокопенко. До участі в семінарі було подано понад 400 заявок, що зумовило миттєву реакцію організаторів виходити за межі платформи Zoom. Тому кожен небайдужий до новинок освітянин отримав можливість долучитися до семінару на платформі зручного та відомого для всіх Facebook, що зробило захід доступним абсолютно для кожного. Викладачі та аспіранти кафедри педагогіки ХНПУ імені Г. С. Сковороди також долучилися до семінару. Так, професором кафедри Башкір Ольгою Іванівною було проведено вебінар на тему «Підвищення кваліфікації: виклики та перспективи», доцентом кафедри Собченко Тетяною Миколаївною – «Використання технології «Перевернутий клас» в умовах карантину». Подібні заходи є, дійсно, прекрасним діалогом освітянської спільноти в обговоренні теоретико-практичних знахідок в умовах сучасних викликів і перспектив Нової української школи.
Башкір_22-23.04.2020.jpg
%D0%A1%D0%BE%D0%B1%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%

Відбулася атестація аспірантів І–ІІІ років навчання

ЛЮТИЙ 18, 2020

18 лютого на засіданні кафедри загальної педагогіки і педагогіки вищої школи відбулася атестація здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня І–ІІІ років навчання, під час якої вони доповіли про виконану за звітний період роботу.

Звіт аспірантів_18.02.2020-1.jpg

Аспіранти та докторанти кафедри загальної педагогіки і педагогіки вищої школи прослухали лекцію з елементами тренінгу «Академічна доброчесність»

ЛЮТИЙ 12, 2020
12 лютого 2020 року аспіранти та докторанти кафедри загальної педагогіки і педагогіки вищої школи прослухали лекцію з елементами тренінгу «Академічна доброчесність», яку провела завідувач науково-методичного відділу наукової бібліотеки ХНПУ імені Г. С. Сковороди Ольга Іванівна Романовська.
Академічна доброчесність_12.02.2019.jpg

Міжнародна науково-практична конференція «Освіта дорослих: світові тенденції, українські реалії та перспективи"

ЛЮТИЙ 6–7, 2020
6–7 лютого 2020 року в ХНПУ імені Г. С. Сковороди було проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Освіта дорослих: світові тенденції, українські реалії та перспективи».
 Основні напрями роботи конференції:
• освіта дорослих як чинник розвитку людського капіталу в умовах глобалізаційних та євроінтеграційних процесів;
• неперервна освіта та освіта впродовж життя в історії вітчизняної й зарубіжної педагогічної думки;
• досвід організації і розвитку систем освіти дорослих у зарубіжних країнах;
• андрагогіка та управління людськими ресурсами;
• професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації педагогів й андрагогів до роботи з різними категоріями дорослого населення;
• освітні потреби різних категорій дорослого населення;
• психологічний супровід освіти дорослого населення.
Викладачі та аспіранти кафедри педагогіки взяли активну участь у роботі наукових секцій конференції.
DSCF6144.jpg
IMG_0507.jpg

У ХНПУ імені Г. С. Сковороди відбулася ІV Міжнародна науково-практична конференція «Психолого-педагогічні проблеми вищої і середньої освіти в умовах сучасних викликів: теорія і практика»

ГРУДЕНЬ 12, 2019

12 грудня 2019 року на базі ХНПУ імені Г. С. Сковороди відбулася ІV Міжнародна науково-практична конференція «Психолого-педагогічні проблеми вищої і середньої освіти в умовах сучасних викликів: теорія і практика», серед організаторів якої – кафедри загальної педагогіки і педагогіки вищої школи та

філософсько-психологічної антропології ХНПУ імені Г. С. Сковороди, Жешувський університет (Республіка Польща) та Педагогічний інститут Чендуського університету (КНР). У її роботі взяли участь управлінці, викладачі, молоді вчені, учителі, аспіранти та студенти провідних закладів вищої освіти України.

На початку роботи конференції до учасників конференції зі словами привітання звернулися ректор нашого університету академік НАПН України,  доктор педагогічних наук, професор Прокопенко Іван Федорович та проректор з наукової роботи доктор педагогічних наук, професор Бойчук Юрій Дмитрович.

На пленарному засіданні з доповідями виступили ph. d, associate professor UIT, Arctic University of Norway (Tromso, Norway) Sollied Sissel Heidi , науковці ХНПУ імені Г. С. Сковороди: доктор педагогічних наук, професор Іонова О. М., доктор педагогічних наук, доцент Ткаченко Л. П., доктор педагогічних наук, доцент Пономарьова Н. О.

Під час секційних засідань виступили викладачі ЗВО, учителі ЗЗСО нашої області, а також студенти нашого вишу.

Конференція_12.12.19
Конференція_12.12.19-2
Конференція_12.12.19-3

Аспірант Цзен Гуахай виступив на засіданні кафедри з доповіддю про особливості реалізації інклюзивної освіти в Китаї

ВЕРЕСЕНЬ 24, 2019
На засіданні кафедри загальної педагогіки і педагогіки вищої школи було заслухано доповідь китайського аспіранта Цзена Гуахая про особливості реалізації інклюзивної освіти в Китаї. Доповідач поділився власним досвідом роботи з людьми з особливими освітніми потребами.
Цзен Гуахай_24.09.2019.jpg

Викладачі кафедри взяли участь у майстерках від фіналістів національної премії Global Teacher Prize Ukraine 2019

ВЕРЕСЕНЬ 15, 2019
Коли у своїх колегах-друзях знову знаходиш однодумців і спільників учительської секти (у гарному сенсі слова), зустрівшись на одних майстерках від фіналістів національної премії Global Teacher Prize Ukraine 2019. Дякуємо Освіторії за організацію, а вчителям-конкурсантам зичимо освітянських перемог!
Майстерки_19.09.2019-2.jpg
Майстерки_19.09.2019-1.jpg
Майстерки_19.09.2019-3.jpg

Викладачі кафедри беруть активну участь у реалізації грантового проєкту  ХНПУ імені Г. С. Сковороди

"Візуальне мистецтво як засіб профілактики та подолання емоційного вигорання педагогів"  

ВЕРЕСЕНЬ 12, 2019

12 вересня 2019 року на базі ХНПУ імені Г. С. Сковороди відбулося перше заняття грантового проєкту  «Візуальне мистецтво як засіб профілактики та подолання емоційного вигорання педагогів».

Навчальний тренінг передбачає курс з п’яти занять, перші два з яких проходитимуть у формі діалогу-ознайомлення аудиторії з поняттям емоційного вигорання, методами діагностики та заходами його запобігання. Наступні три заняття будуть відбуватися у формі творчої майстерні, де учасники оволодіють техніками та інструментарієм сучасного візуального мистецтва (живопис, колаж, ілюстрація) як арт-терапевтичними засобами профілактики та подолання емоційного вигорання. Практичний курс проходитиме у два цикли: перший – для викладачів ХНПУ імені Г.С. Сковороди, другий – для вчителів закладів загальної середньої освіти м. Харкова. По його завершенні буде організована виставка творчих робіт педагогів-учасників.

Перше заняття для учасників проєкту блискуче провела Твердохліб Тетяна Сергіївна – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри загальної педагогіки та педагогіки вищої школи, експерт у проєкті з навчально-методичного забезпечення.

Попереду багато педагогічних цікавинок, творчих майстерень, креативна виставка та плани на подальшу співпрацю фахівців своєї справи. Проєкт продовжується...

70486049_2548816531842407_27216666760671
69856469_393385564713193_160686518376071

Викладачі та аспіранти кафедри загальної педагогіки і педагогіки вищої школи взяли участь у mini-EdCamp за темою «Особистісно-професійний розвиток учителя в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа»

СЕРПЕНЬ 28, 2019
28 серпня 2019 р. викладачі та аспіранти кафедри загальної педагогіки і педагогіки вищої школи разом з колегами з інших кафедр ХНПУ імені Г. С. Сковороди взяли участь у mini-EdCamp за темою «Особистісно-професійний розвиток учителя в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа» у межах серпневої педагогічної конференції працівників освіти Московського району м. Харкова. У локаціях заходу викладачами та аспірантами нашої кафедри були висвітлені такі теми: «Інноваційні технології / прийоми: змішане навчання, перевернутий клас» (доцент Собченко Т. М.); «Формування самоосвітньої компетентності учнів» (аспірантка Грановська Т. Я.); «КОД успіху» (критичне мислення для успішного життя)» (професор Башкір О. І.)
Mini-EdCamp_28.08.2019-2.jpg
Mini-EdCamp_28.08.2019-1.jpg
Mini-EdCamp_28.08.2019-3.jpg
bottom of page